Książki
książki na Dzień Babci

TOP 8 – najlepsze książki na Dzień Babci, które zachwycą starszą osobę

Wielkimi krokami zbliża się święto seniorów, czyli Dzień Babci i Dziadka. Pewnie wielu z Was zastanawia się co podarować swoim dziadkom. I tu z pomocą przychodzę ja i niezawodne książki, które są doskonałym prezentem. Tym razem biorę gatunki idealne na prezent dla babci i odpowiadam na pytanie, jakie książki na Dzień Babci będą najlepsze?

Książki na Dzień Babci – najlepsze gatunki

Dzień Babci wypada 21 stycznia, to dzień kiedy możemy podziękować naszej seniorce za wszystkie dobre chwile spędzone razem, ciepło, uwagę, troskę. Przeprosić za brak czasu, przysparzanie zmartwień i podarować prezent od serca. Takim podarunkiem może być książka, która umili babci popołudnia i wieczory. Książka na Dzień Babci będzie dobrym prezentem, jeśli wiemy, że nasza bliska osoba lubi czytać, ma swoje ulubione gatunki lub pisarzy i wiemy, że ucieszy się z nowej lektury na półce.

książki na Dzień Babci

1.Kucharskie

Wiele babć lubi gotować i robi to najlepiej na świecie. Pyszne obiady, desery, ciasta i ciasteczka to często smak dzieciństwa. Są takie potrawy, które zawsze będą się kojarzyły z babcią. Z moją są to pierogi z twarożkiem i miętą oraz racuchy. To słodkie dania, które robi jak nikt inny.

Ciekawe przepisy, inspirujące nowe kulinarne rozwiązania mogą być miłym i praktycznym prezentem.

książki na Dzień Babci

źródło: empik.com

Polecam ,,O chlebie” Elizy Mórawskiej z bloga White Plate, gdzie znajdziemy 45 przepisów na pyszne i pachnące pieczywo. Oraz ,,Nowoczesną kuchnię polską” Darii Ładochy, gdzie autorka proponuje dobrze znane babciom przepisy w nowoczesnym wydaniu.

 

2.Podróżnicze

Starość ma to do siebie, że wtedy zyskujemy czas, może akurat Twoja babcia będzie go chciała przeznaczyć na podróże? Może opowiadała Ci, gdzie chciała od zawsze pojechać lub w jakim rejonie Polski lub świata nie była?

książki na Dzień Babci

źródło: empik.com

Sprawdźcie ,, Podróże marzeń. 400 tras po najpiękniejszych zakątkach świata” oraz ,,Polska. Podróże Marzeń”. Możliwe, że dacie impuls swojej babci do spełnienia dawno skrywanych marzeń.

 

3.Biografie

Intrygujące postaci i ich życie opisane na kartach książki, może być bardzo interesujące dla babci, szczególnie jeśli aktorzy, piosenkarze, ludzie teatru czy telewizji czy nauki działali w ich młodych lata. Jeśli wiesz, że pałają do jakiejś osoby sympatią, czytają o niej i opowiadają, masz już gotowy prezent.

książki na Dzień Babci

źródło:empik.com

Dwie interesujące biografie jakie ostatnio czytałam to ,,Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” Anny Kamieńskiej oraz książka – zbiór krótkich życiorysów niezapomnianych kobiet, czyli ,,Niezwykłe kobiety drugiej Rzeczpospolitej” (tu znajdziesz recenzję ) Jerzego Chociłowskiego.

 

4.O zdrowym stylu życia

Martwisz się o stan zdrowia Twojej babci? Spróbuj podarować jej książkę o zdrowym stylu życia, ponieważ na zmianę nigdy nie jest za późno. Czytanie o zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu adekwatnego do kondycji i predyspozycji, czasu na wyciszenie i aktywność – nigdy dość, szczególnie jeśli mają być inspiracją do pozytywnej zmiany w życiu.

Zamień chemię na jedzenie

Bardzo pozytywna w odbiorze i prosto napisana książka ,,Zamień chemię na jedzenie” Julity Bator może być impulsem do bardziej świadomych zakupów i gotowania.

5.Religijne

Dla bardzo dużej części starszych osób ważna jest religia i wiara oraz praktykowanie jej i czynne uczestniczenie np. w życiu Kościoła katolickiego. Dla takich osób, adekwatną książką na Dzień Babci będzie ciekawa książka religijna. Z intrygujących pozycji mogę polecić ,,Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość” (tu znajdziesz recenzję książki) ks. Jan Kaczkowski/Piotr Żyłka. Wywiad o ważnych sprawach – życiu i śmierci, godnym umieraniu, tematach kontrowersyjnych takich jak aborcja czy eutanazja, ale również o umiłowaniu życia i radości z ludzkich relacji.

książki na Dzień Babci

źródło: empik.com

Mam nadzieję, że te polecenia pomogą Wam znaleźć idealny prezent dla Waszej ukochanej seniorki. Książki na Dzień Babci to jeden z pomysłów na podarunek, skorzystacie? Czy macie całkiem inny plan?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook