Książki
czy warto korzystać z Legimi

Czy warto korzystać z Legimi? Moje wrażenia

Chciałam się z Wami podzielić moimi wrażeniami z korzystania platformy książkowej jaką jest Legimi. Jestem jej użytkownikiem od maja 2017. To już prawie 10 miesięcy, więc mam coś do powiedzenia o jej funkcjonalnościach, opłatach i wyborze pozycji do czytania. Czy warto korzystać z Legimi? Sprawdźcie.

Czym jest Legimi?

Do wykupienia abonamentu w Legimi zachęciła mnie sytuacja, kiedy na urodziny dostałam od swojego narzeczonego czytnik (tutaj możecie przeczytać czy czytnik to jest dobry wybór). Dzięki temu w łatwy i szybki sposób miałam dostęp do wielu książek, bez kupowania osobno, wyszukiwania i płacenia za każdą książkę. Abonament przekonał mnie do siebie tym, że jest pobierany automatycznie, co miesiąc, a ja nieustanie mogę się cieszyć literaturą praktycznie w każdym miejscu na ziemi.

Legimi jest to platforma, dzięki której masz dostęp do ponad 25 000 tytułów książek bez limitu. Daje możliwość wypróbowania swojej aplikacji za darmo. 7 dni na testowanie platformy to całkiem dobra opcja.

Zakładasz konto na legimi.pl, następnie ściągasz darmową aplikację na swój czytnik lub telefon i już możesz czytać książki lub słuchać audiobooków.

czy warto korzystać z Legimi

Koszt

O różnych wariantach cennika możecie poczytać tutaj, ja wybrałam opcję bez limitu z umową na 12 miesięcy płacę 32,99zł, za dostęp do audibook’ów musiałabym dopłacić 5zł (jeszcze nie korzystałam). Sami oceńcie czy to dużo czy mało, gdzie w Polsce koszt przeciętnej książki waha się między 29 zł a 35 zł.

Jak działa wypożyczanie książek?

Po ściągnięciu aplikacji masz dostęp do Katalogu, gdzie wyszukujesz ebooka, którego chcesz przeczytać i ściągasz go na swoją Półkę, do tego będzie Ci potrzebne połączenie z internetem. Do samego czytania książek, które są na Twojej Półce już nie. Dlatego jest to świetna opcja, kiedy podróżujemy i nie mamy internetu, wystarczy tylko ściągnąć kilka książek do przeczytania przed podróżą i nie mamy się co martwić, że zostaniemy bez lektury.

czy warto korzystać z Legimi

Moje wrażenia i czy warto korzystać z Legimi?

Plusy

Przede wszystkim dostęp do wielu książek, których nie musze bezpośrednio kupować lub których nie chcę mieć na swojej półce, a jednak mnie ciekawią.

Dostęp do literatury w podróży, środkach lokomocji, nie mam obawy, że jestem na wyjeździe, skończę książkę i nie będę mieć co czytać.

Wygoda. Płacę raz w miesiącu, nawet tego nie odczuwam, ponieważ płatność jest pobierana automatycznie z mojej karty, a ja mam dostęp do tysięcy e-booków w dobrej cenie.

Cena. Jak dla mnie miesięczny koszt na książki bez limitu jest jak najbardziej ok.

czy warto korzystać z Legimi

Minusy

Czasami brak książki, którą chce przeczytać. Nie mogę powiedzieć, że na Legimi są wszystkie dobre książki świata, wszystkie bestsellery i kuszące mnie dawne tytuły. Jednak wybór jest naprawdę duży, a wydawnictw coraz więcej.

Automatyczne płatności. Dla niektórych może być to problem, ze względu na obawę przed zbyt dużym pobieraniem opłaty, czy też obawę przed podaniem numeru karty.  Lub też braku bezpośredniej kontroli na wydawanymi kwotami.

Czy warto korzystać z Legimi – oceńcie sami, ja jak na razie zostaję wiernym użytkownikiem. Świadomość tego, że lekki czytnik mieści w sobie tysiące tytułów, a ja nie muszę się przekopywać przez najróżniejsze strony, aby znaleźć interesujące mnie ebooki jest dla mnie ogromną wygodą.

To nie jest post sponsorowany, chociaż fajnie by było ?

A Wy korzystacie z Legimi, jesteście zadowoleni? A może polecacie inne platformy z e-bookami?

 
Share this Story
  • czy warto korzystać z Legimi
    Książki

    Czy warto korzystać z Legimi? Moje wrażenia

    Chciałam się z Wami podzielić moimi wrażeniami z korzystania platformy książkowej jaką jest Legimi. Jestem jej użytkownikiem od maja 2017. To ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook