Rozwój
życiowe wybory

Życiowe wybory – kiedy jest ten czas?

Nigdy nie ma dobrego czasu, aby coś zmienić, aby podjąć ważne decyzje, ponieważ zawsze będą wiązały się ze stratami i zyskami. A my nie lubimy tracić. Wolimy stałość, komfort niż zmianę, ponieważ myślimy, że to co stracimy jest ważniejsze niż to co zyskamy. Czyli stara, znana choć szara rzeczywistość jest lepsza niż nowa, nieodgadniona przyszłość. Ja nie chce stać w miejscu, chcę iść do przodu, próbować nowego, mimo lęku, mimo obaw.

Życiowe wybory a lęk

Boisz się założyć rodzinę, bo to wierze się z odpowiedzialnością. Boisz się zagadać do tej dziewczyny w barze, bo jeszcze Cię wyśmieje. Boisz się rzucić nielubianą pracę, bo co będzie jak nie znajdziesz nowej. Strach paraliżuje, strach zabiera motywację, odwagę i niezależność. Wtłacza w znane ramy. Rutyna nie niesie strachu, niepokoju, obawy. Rutyna jest stabilizacją, bezpieczeństwem. Tu nie ma miejsca na rozwój, szaleństwo, ani zmianę.

życiowe wybory

Tak chcesz żyć?

Mieć wszystko, a raczej oszukiwać się, że masz? Bo każda decyzja podjęta, nawet zła, jest lepsza od stagnacji. To bierność jest najgorszym co może Cię spotkać. Nie dotyczy to tylko starszych osób, Ty młody, w pełni sił również możesz utknąć w rutynie dnia codziennego.

Co musi się wydarzyć, abyś zaryzykował? Abyś odważnie poszedł i wziął życie w swoje ręce. I nie czekał na idealny czas na życiowe wybory. Choroba, śmierć, inna utrata? Nie czekaj, aż los pokaże Ci jak wiele może Ci zabrać, aby zacząć naprawdę żyć.

życiowe wybory

Nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko, na żonę, na podróże, na założenie firmy. Bo nie ma ważnych decyzji bez lęku. Jeśli na czymś Ci zależy, jeśli ma dla Ciebie wartość, zawsze będziesz się bał, ze nie wyjdzie, że się nie uda, że nie dasz rady. Jednak zawsze lepiej spróbować i nawet ponieść porażkę, niż żyć całe życie w przekonaniu, że miało się szansę i jej się nie wykorzystało.

A Ty jak myślisz – istnieje idealny czas na podejmowanie właściwych, życiowych wyborów?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook