Książki
Życie od A do Z

Życie od A do Z Katarzyna Miller

Książki Katarzyny Miler znam i lubię od dawna, w swoich opowieściach przemyca maksimum treści w interesującej formie. Najczęściej w postaci rozmowy lub odpowiedzi na pytania. Jak sama pisze, taki sposób dzielenia się wiedzą psychologiczną najbardziej lubi. Życie od A do Z Katarzyny Miler to alfabet pełen osobistych doświadczeń, konkretnych przemyśleń i wiedzy psychologicznej pozwalającej na poradzenie sobie z trudnymi i wesołymi momentami w życiu.

Życie od A do Z – jak to alfabet?

W książce Katarzyny Miler pisanej razem z Dariuszem Janiszewskim, psycholożka opisuje zagadnienia zaczynające się na konkretną literę np. lenistwo, matka, lęk, zdrada czy penis. Bardzo różne, pozornie niezwiązane ze sobą pojęcia, które dla człowieka często stanowią oś życia przedstawia w ciekawym ujęciu psychologii i własnych przemyśleń.

W bezpośredni i otwarty sposób autorka opowiada o swoich osobistych doświadczeniach z partnerami czy matką. Dzieli się swoim postrzeganiem świata, podejściem do terapii, a także pokazuje jak współczesna psychologia może pomóc człowiekowi. Alfabet Miler pomaga odczarować oczekiwania innych osób i skonfrontować się z własnymi refleksjami na wiele tematów.

Po co czytać takie książki?

Życie od A do Z Katarzyny Miller może być wspaniałym początkiem pogłębiania wiedzy na swój temat, próbą poznania swojego sposobu myślenia, zmniejszenia lęków czy obaw dotyczących własnej osoby i świata.

Życie od A do Z

Psycholożka nie podaje gotowych recept jak poradzić sobie ze strachem czy krzywdą, ale bardzo mocno urealnia ogólne stwierdzenia, które pojawiają się w społeczeństwie i często demonizują pewne podejście lub sposób myślenia.

Za co lubię książki Katarzyny Miller?

Przede wszystkim książki Miler lubię za samą postać autorki.  Bezpośredniej, kolorowej kobiety, która w otwarty sposób nie boi się mówić, nawet o tak trudnych rzeczach, jak aborcja, niechęć do posiadania dzieci czy brak miłości ze strony własnej matki. Pogoda ducha autorki, jej sposób myślenia oraz empatyczne nastawienie na człowieka bardzo mocno wyziera z każdej strony jej książek i w ciepły sposób pomaga poradzić sobie z własnym, często pesymistycznym myśleniem.

Jeśli nie znacie książek Katarzyny Miller to zachęcam do sprawdzenia czy to literatura dla Was. A jeśli macie ochotę na przemyślenia na różne, ważne tematy to wybierzcie Życie od A to Z.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwo Zwierciadło

Tytuł: Życie od A do Z

Autorzy: Katarzyna Miller, Dariusz Janiszewski

Liczba stron: 223

Wydawnictwo: Zwierciadło

Inne książki: psychologia, psychiatria

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook