Książki

Zwykły człowiek, czyli okiem mordercy

Tytuł: Zwykły człowiek

Autor: Graeme Cameron

Ilość stron: 288

Wydawnictwo: HarperColins

Obowiązki, praca i zbijanie, tak swoje życie mógłby określić główny bohater książki ,,Zwykły człowiek”. Lektury, którą przeczytałam w mgnieniu oka, która mnie przyciągnęła do siebie jak magnes. Każdą stronę czytałam w napięciu i z niedowierzaniem, myśląc jak bardzo taka historia mogła by być prawdopodobna.

Zwykłe życie

Przystojny, dobrze ubrany i wychowany młody człowiek, którego możesz spotkać robiąc zakupy w supermarkecie lub jadąc autobusem do pracy. Posiada ładny dom, terenowy wóz i kilka mrocznych sekretów. Może to Twój sąsiad, może kolega z pracy, a może kochanek? Zwykły człowiek, a jak niezwykłe życie.

Czytając tę książkę i wgłębiając się mrożące krew w żyłach szczegóły, przypominała mi się niedawna makabryczna historia, której kreatorem i bohaterem był Kajetan P. (okrutny morderca, który swoich zbrodni dokonał w Warszawie). Zło może czaić się w najmniej spodziewanych miejscach, a jego sprawcami mogą być ludzie, których nigdy w życiu byśmy o to nie podejrzewali.

Zwykły człowiek

Psychopaci są wśród nas?

Najbardziej zaskakujące w książce ,,Zwykły Człowiek” jest to, że narracja jest prowadzona w pierwszej osobie. Od strony oprawcy poznajemy szokujące szczegóły sposobu wybierania ofiar i ich zabijania. Bohater ukazuje się nam jako drapieżnik, który gra w makabryczne gry ze swoimi ofiarami, który bezwzględnie dąży do chwilowej ulgi, jaką daje mu pozbawienie życia. Poznajemy skomplikowaną psychikę psychopaty, jego podejście do innych ludzi, mroczną przeszłość. Stajemy się również świadkiem, niemożliwej wręcz relacji, jaką główny bohater podejmuje z przypadkowo poznaną kobietą.

Historia jest zaskakująca i trzymająca w napięciu do ostatniej sekundy. Idealnie nadaje się na film, który z chęcią bym obejrzała. Z jednej strony beznamiętność sprawcy przeraża, z drugiej fascynuje jego umiejętność wtopienia się w społeczeństwo.

Czytając tę książkę zastanawiałam się ile takich osób, o skłonnościach psychopatycznych może mieszkać w mojej okolicy. Dość ponure rozważania, jednak takie myśli same się nasuwają. Jeśli szukasz dobrego kryminału, który nie pozwoli Ci się od siebie oderwać, a serwowana historia nie raz Cię zaskoczy skuś się na przeczytanie ,,Zwykłego człowieka”.

Czytaliście? A może polecicie mi jakieś podobne książki?

zBLOGowani.pl

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    Zwykły człowiek, czyli okiem mordercy

    Tytuł: Zwykły człowiek Autor: Graeme Cameron Ilość stron: 288 Wydawnictwo: HarperColins Obowiązki, praca i zbijanie, tak swoje życie mógłby określić główny ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Recenzja Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski – niezwykłe zlecenie

Sensacyjno-przygodowa książka z ogromnymi pokładami humoru czy powieść ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook