Podróże

Jak zwiedzać Wrocław w 3 dni ?

Wrocław w 3 dni, czyli kwietniówka udała się wspaniale. Dni, które dodały mi energii, pozwoliły nadrobić zaległości w odsypianiu i nacieszyć się tym, najpiękniejszym dla mnie miastem. Czas upływał szybko, a każdy kolejny kilometr cieszył jak mało co. Ostatni raz byłam we Wrocławiu 3 lata temu, idąc ulicami co chwilę wykrzykiwałam ,,O tu tego nie było” , ,,Ta kamienica była inna” , ,,Rewitalizowali park”. Widać, że Wrocław nieustannie się zmienia.

Wrocław w 3 dni z aparatem

wrocław 3 dni

wrocław

Wrocław w 3 dni – czy da się go zobaczyć? Zobaczyć na pewno, ale zwiedzić i poznać już raczej nie. Jednak mimo niewielkiej ilości czasu, warto się tam wybrać choć na chwilę. Aby wycieczka się udała, a my wrócili zadowoleni, trzeba określić co chcesz zobaczyć i jak chcesz spędzić te kilka dni. Bo można różnie.

Jak zwiedzać Wrocław?

 • Intensywnie- religijnie- zwiedzając zabytkowe kościoły, których we Wrocławiu nie brakuje, okrywać perły kultu i architektury
 • Na lenia– ciesząc się urokami wrocławskiej starówki, wędrować od kafejki do kafejki, większość czasu spędzić nad kawą lub wylegując się na ławeczkach nad Odrą (swoją drogą pięknie zagospodarowana przestrzeń)
 • Aktywnie – chcieć zobaczyć wszystko i ZOO, i Sky Tower, Ogród Japoński, i kościoły i wypić kawę, a nawet zawiesić kłódkę na Moście Tumskim
 • Imprezowo – szukać tłocznych, modnych barów, dyskotek przyciągających turystów i mieszkańców, stołować się w najlepszych restauracjach i wybrać się na zakupy do najdroższych sklepów
 • Na opak – czyli iść wszędzie tam, gdzie nie ma turystów, a znajdziemy rdzennych mieszkańców, zamiast Starego Miasta i Rynku wybrać się na dzielnice pofabryczne, zamiast zwiedzać kościoły wędrować zwykłymi ulicami Wrocławia, na obiad iść do baru mlecznego, a na piwo do lokalnego baru
 • Z krasnoludkami – trasą małych, sympatycznych figurek, które możemy znaleźć w obrębie Starego Miasta, każdy z nich jest inny, ma swoje imię i charakterystyczny atrybut

wrocław krasnolutki

wrocław krasnolutki

wrocław kransolutki

To kilka sposobów poznawania Wrocławia, ja wybrałam swój własny, nieśpieszny, dość aktywny, z planem co chce zobaczyć. Wrocław w 3 dni stał się kolejny raz miastem niezapomnianym, szczególnie, kiedy zobaczyłam go z góry i to dwa razy.

Wrocław moimi oczami

Wieża Widokowa Bazyliki Mniejszej pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu, to bardzo charakterystyczny punkt miasta, nie sądziłam, że da mi taki wycisk, a jednak. Schodki na górę są dość strome, spiralne i jest ich bardzo dużoooo. Jednak jestem z siebie dumna, bo udało mi się wejść bez zatrzymywania. A widok warty jest chwili zmęczenia, piękna panorama Wrocławia, szczególnie Starego Miasta robi wrażenie.

Bilet wstępu normalny: 5zł

wrocłąw widok

wrocłąw widok

Tak się złożyło, że to nie był to jedyny raz kiedy widziałam Wrocław z góry. W końcu udało nam się dotrzeć do Sky Tower, najwyższego budynku we Wrocławiu(212 m), który góruje nad całym miastem i widać go jeszcze kilka kilometrów po wyjeździe.

W budynku mieści się galeria handlowa, dlatego jeśli macie ochoty na zakupy, jedzenie czy przystanek na kawę to można połączyć te wszystkie sprawy.

Na Sky Tower obowiązują rezerwacje, my o tym nie wiedzieliśmy, jedna szczęście nas nie opuszczało, bo w chwili kiedy mieliśmy kupić bilety, z wejścia odwołała się cała wycieczka, a my zamiast czekać 4 godziny, mieliśmy 30 minutowe oczekiwanie, przyjemnie spędzone na kawie.

sky tower wrocław

wrocłąw sky tower

wrocław sky tower

Bilet normalny kosztuje 11 zł, może to dużo, może mało, jednak ja nie żałuje wydanych pieniędzy, bo widok z tarasu jest przepiękny. Pogoda była piękne, więc mogliśmy zobaczyć nawet położone w oddali góry. W cenie biletu mamy wjazd windą na 49 piętro budynku oraz 30 minut obserwacji Wrocławia, czas na robienie zdjęć i dzielenie się przeżyciami, który mija błyskawicznie.

Wrocław w 3 dni to  sporą ilość krasnoludków, przepyszne lody, odpoczynek nad Odrą, przepiękne tulipany i uroki urlopu bez tłumu turystów.

1 maja we Wrocławiu miał być bity kolejny rekord Guinnessa w jednoczesnej grze na gitarze, dlatego też na każdym kroku można było spotkać muzyków, którzy dawali swoje popisy na świeżym powietrzu.

wrocław most piaskowy

wroclaw rynek

wrocław

Do Wrocławia możesz dostać się samochodem (trasa Warszawa-Wrocław to 4 godziny jazdy licząc postoje), PolskimBusem, pociągiem, BlaBlaCar i samolotem. Polecam noclegi w hostelach, jest ich całe mnóstwo w bardzo różnych cenach, im bliżej Rynku, tym wiadomo droższe, ale ma to swój plus, bo wszędzie możesz dotrzeć pieszo, więc oszczędzasz na biletach komunikacji miejskiej.

Polecam stołowanie się w pobliżu Uniwersytetu Wrocławskiego – studenci wiedzą, gdzie jest dobre i tanie jedzenie, wierzcie mi.

Moja wcześniejsza relacja z Wrocławia

A jak wasze wrażenia z Wrocławia? Mi zostało jeszcze sporo miejsc do odwiedzenia, ale muszę sobie dawkować przyjemności:)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
 • Podróże

  Jak zwiedzać Wrocław w 3 dni ?

  Wrocław w 3 dni, czyli kwietniówka udała się wspaniale. Dni, które dodały mi energii, pozwoliły nadrobić zaległości w odsypianiu i nacieszyć ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook