Książki
Zajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens – poradnik dla inteligentnych

Mogłabym zacząć tak, Znajdź w życiu sens to nie jest zwykły poradnik. Ile razy Wam to obiecywano? Ile razy jakaś książka, która ma zainspirować i choć trochę ulepszyć Wasze życie – zawodziła? Znajdź w życiu sens nie krzyczy do Was prostymi receptami, motywacyjnymi hasłami, za to w tej zielonej okładce kryje się niespodzianka, zaskoczenie i autentyczna frajda z odkrywania kolejnych stron książki. Tylko zdradzę Wam sekret, w trakcie lektury możliwe, że zacznie Was coś uwierać, zacznie być nie wygodnie, tak jak maleńki kamyczek w bucie, znajdziecie się w stanie – potrzeby zmiany, wprowadzenia do swojego życia czegoś WIĘCEJ.

Czego w życiu szukasz?

Książka Znajdź w życiu sens odwołuje się do fundamentalnego pytania, jakie człowiek zadaje sobie na przestrzeni swojego życia, jaki sens ma jego egzystencja, co sprawia, że jego działania, obecność na świecie jest potrzebne, ważne i wnosi coś do społeczeństwa ?

Czytając przemyślenia autorki, mamy szansę dowiedzieć się o interesujących badaniach z dziedziny psychologii i socjologii, odkrywających przyczyny szczęścia, sensu oraz zadowolenia z życia. To, co jest innego w tej książce, to zachęcenie do uważnego przyjrzenia się własnym działaniom, czy one warunkują nasze szczęście?  A może bez szczęścia też można wieść zadowalające życie?

Znajdź w życiu sens

Zarówno z refleksji autorki, jak i z badań psychologów wyłania się wniosek, że życie szczęśliwe nie koniecznie równa się życie z poczuciem sensu i zadowolenia. To nie chwilowe przyjemności, a cele jakie sobie wyznaczamy oraz nasze nastawienie warunkuje jakość naszego życia. Emily Esfahani Smith zachęca czytelników do zadawania sobie pytań o to, co robimy dla społeczeństwa, jak nasze działania zmieniają świat na lepsze?

Pokazuje przykłady ludzi, który z jednej strony stracili bardzo dużo np. możliwość sprawnego poruszania się, czy swoich bliskich, a jednak nie pogrążali się w smutku, a odkryli w nim nową jakość, sens, który zmienił ich nastawienie do życia.

Znajdź w życiu sens, czyli największe wyzwanie

Poradnik odwołuje się do wielu mądrych osób m.in. Victora Frankla, psychiatry i psychoterapeuty, który przeżył obóz koncentracyjny, a w wyniku swoich doświadczeń zajął się badaniem czynników wpływających na przeżywanie określonych doświadczeń i odnajdywanie w nich sensu, który chroni przed zgubnymi skutkami trudnych wydarzeń.

Autorka pokazuje historie zwykłych ludzi, ich przemiany oraz poszukiwanie w życiu znaczenia dla swoich czynów. Odwołuje się do konkretnych konstruktów, które pomagają znaleźć i utrzymać sens w życiu człowieka, a tym samym uczynić go spełnionym i szczęśliwym to: znalezienie celu, poczucie przynależności, więź z czymś większym – Bogiem lub absolutem, a także poszukiwanie szansy na rozwój, nawet w dramatycznych doświadczeniach.

Znajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens da Ci do myślenia, ja czytając tą książkę nie mogłam się oprzeć, aby co chwilę nie podkreślać cytatu, nie zapisywać myśli. Już dawno żadna książka, tak mnie do siebie nie przykleiła mimo, iż jest napisana nie łatwym językiem, pełnym odniesień do badań i różnorodnych teorii. Jednak jej dużą siłą są autentyczne przykłady konkretnych osób, które na nowo znalazły w życiu sens, a dla czytelnika mogą być inspiracją.

Znajdź w życiu sens to nie poradnik z gatunku – szybko, łatwo i przyjemnie. To szansa na refleksje o tym, co się w życiu liczy i jak to życie ma wyglądać. Pomaga zobaczyć sytuację z wielu perspektyw i pokazuje znaczenie nastawienia, które jest bezcenne, aby wieść życie spełnione.

Macie ochotę przeczytać?

Premiera już 14 lutego 2018 r.

Za możliwość przedpremierowego przeczytania Znajdź w życiu sens dziękuję wydawnictwu MUZA S.A.

Tytuł: Znajdź w życiu sens

Autor: Emily Esfahani Smith

Ilość stron: 349

Wydawnictwo: MUZA S.A.

Share this Story
  • Zajdź w życiu sens
    Książki

    Znajdź w życiu sens – poradnik dla inteligentnych

    Mogłabym zacząć tak, Znajdź w życiu sens to nie jest zwykły poradnik. Ile razy Wam to obiecywano? Ile razy jakaś książka, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook