Podróże

Złote piaski – czy warto pojechać?

Szukasz miejsca, gdzie może spędzić urlop? Niezapomniany, relaksujący i taki trochę w oderwaniu od rzeczywistości? Jeśli tak, to nie wiem czy Złote piaski są dla Ciebie.

Największy kurort w Bułgarii był miejscem, w którym spędzałam swój upragniony czas wolny od pracy. Wyszukany z A. last minute w ITACE. 8 dni pełne słońca, morza i wszędobylskiego piasku. Czy odpoczęłam – jak najbardziej. Czy spełniłam swoje cele na urlop? – Tak i to w całości.

zlote piaski

Jednak mam jakiś niedosyt i czegoś mi zabrakło w tym wypoczynku. Przekonałam się razem z A. co lubimy, co lubimy mniej, a co nas wkurza.

Złote piaski – zalety

Przede wszystkim woda i plaże. Morze Czarne mogę polecić każdemu, kto szuka pięknej, czystej wody o wielu odcieniach i temperaturze powyżej 25 stopni. Plaże, jasne, z drobnym piaskiem, pełne zachwycających swoimi kształtami i kolorami muszelek.

Nasz hotel był reliktem komunizmu po liftingu. Jednak i obsługa i niska cena, nie pozwalała się skarżyć. Podobnie posiłki, które były wprost genialne. Potrawy kuchni bułgarskiej mieszały się z tradycyjnymi makaronami, sosami czy jajecznicą. Obfitość owoców i najlepsze ciastko na świecie – eklerka z waniliowym kremem oblana przepyszną klejącą się polewą z pachnącego miodu i karmelu, pozostawi w mej pamięci wspaniałe wspomnienia.

golden sands

golden sands

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, a pragniesz poszaleć z alkoholem na wakacjach, to również jest dobre miejsce. Ceny zarówno piwa, jak i bardziej obfitujących w procenty trunków są bardzo niskie. Podobnie stołowanie się w restauracjach nie nadszarpnie za bardzo Twojego portfela.

Wieczorne spacery, niecichnący szum morza, czas dla siebie to było to czego było mi potrzeba i co w Złotych Pisakach znajdziesz.

CAM03993

Co mi się nie podobało?

Oj trochę tego było, choć nie dotyczy bezpośrednio ani kwestii organizacyjnych, ani specjalnych niedogodności.

Złote piaski, to kurort który swoje czasy świetności ma już za sobą. Z pomiędzy luksusowych hoteli wyzierają niedoróbki, pozamykane na cztery spusty budy. Odchodząc kilka kroków od głównej turystycznej ulicy zobaczyliśmy zniszczone łodzie, opustoszałą marinę i zamknięte na głucho restauracje.

golden sands

zlote piaski

Decydując się na spacery, nie tylko od baru do baru, możemy znaleźć obrazy prawdziwej Bułgarii. Zaniedbane budynki, niezbyt dokładnie posprzątane trawniki, podziurawione płoty i zardzewiałe konstrukcje.

Tym, co mi najbardziej przeszkadzało na wakacjach to Polacy. Niestety dużo naszych rodaków nie potrafi zachować się z daleka od polskiej ziemi, tak jakby po przekroczeniu granicy dostawali głupawki.

Po 8 dniach urlopu, wiem już dobrze, że to dla mnie za długo. 5 spokojnie, by wystarczyło, nie jestem typem który uwielbia się smażyć cały dzień na plaży, bardziej lubię odkrywać miasta i miasteczka, eksplorować, poznawać kulturę danego kraju. Dzięki podróży i wyjazdowi do Bułgarii znów się czegoś o sobie dowiedziałam.

zlote piaski

A jak tam Wasze wakacje? Przywozicie ze swoich wyjazdów jakieś odkrywcze refleksje?

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Podróże

    Złote piaski – czy warto pojechać?

    Szukasz miejsca, gdzie może spędzić urlop? Niezapomniany, relaksujący i taki trochę w oderwaniu od rzeczywistości? Jeśli tak, to nie wiem czy ...
  • Rozwój

    Wakacyjne zwierzenia i nienawiść do urzędów

    Piszę w biegu, te wakacyjne zwierzenia, miedzy kawą, pakowaniem walizki, a odbieraniem karty EKUZ. W zwariowanym tempie, robiąc 150 kilometrów, po ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook