Podróże

Żelazowa Wola jednodniowa wycieczka, czyli na herbatce u Chopina

Zastanawiasz się jak spędzić wolny dzień, albo weekend? Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Żelazowej Woli, czyli miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. Położona w województwie mazowieckim mała miejscowość, skrywa w sobie przepiękny park i mały dworek, gdzie rozpoczął swoje życie wielki kompozytor.

Aktywny wypoczynek, czyli spacerem po Żelazowej Woli

Żelazowa Wola znajduje się ok 57 km od Warszawy, dojazd na miejsce zajmuje około godziny. Obok muzeum znajdziemy parking, cena za samochód osobowy waha się od 6 do 10 zł.

żelazowa wola wycieczka jednodniowa

żelazowa wola wycieczka jednodniowa

Kiedy wysiądziemy naszym oczom ukarze się kamienny mur oraz obrośnięta dzikim winem brama. A na pewno duże wrażenie zrobi na nas drewniany pawilon, w którym pachnie (przepięknie) surowym drewnem.  Jest dużą ozdobą Żelazowej Woli są w nim usytuowane są kasy oraz sala multimedialna, gdzie można obejrzeć film o Chopinie

 Żelazowa Wola – jednodniowa wycieczka – bilety i zwiedzanie

Koszt takiej wycieczki może być większy lub mniejszy w zależności od tego skąd jedziecie. Jednak bilety do parku i muzeum mają stałą cenę.

Bilet normalny – park i muzeum 23 zł; ulgowy – 14 zł

Bilet normalny – park 7zł; ulgowy – 4 zł

Ceny biletów

Po wycieczce do Żelazowej Woli myślę, że najpiękniejszy i najbardziej odwiedzania jest sam park oraz cudowna muzyka. Jeśli załapiecie się na koncert fortepianowy na świeżym powietrzu to macie wyjątkowy bonus do całej wyprawy.

Dla mnie zasłuchanie się w przepięknej muzyce znanych kompozytorów, wykonywanej na żywo było momentem zatrzymania się i zasłuchania. Koncerty odbywają się o 12.00 i o 15.00. Tu repertuar.

Jeśli nie jesteś szalonym wielbicielem Fryderyka Chopina to sam park będzie dla Ciebie wystarczający. Wspaniałe oczka wodne, alejki, ukryte wśród dzikiego wina małe altanki – to wszystko buduje bajkowy klimat. Cudownie było spacerować wśród tak pięknej przyrody.

żelazowa wola wycieczka jednodniowa

żelazowa wola wycieczka jednodniowa

Na terenie Muzeum jest również kawiarnia, gdzie można zjeść pyszne lody i wypić całkiem smaczną kawę – polecam szczególnie w wielkie upały.

Taka jednodniowa wycieczka do Żelazowej Woli, to świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Idealnym rozwiązaniem jest zabranie kosza piknikowego i rozłożenie koca pod przepięknymi drzewami i cieszenie się delikatną muzyką rozbrzmiewającą wśród zieleni.

Wycieczka Żelazowa Wola to idealny plan na niedzielę czy weekend. Byliście już?

 

 

Share this Story
  • Podróże

    Żelazowa Wola jednodniowa wycieczka, czyli na herbatce u Chopina

    Zastanawiasz się jak spędzić wolny dzień, albo weekend? Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Żelazowej Woli, czyli miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook