Książki
zawirowania

Zawirowania – kiedy życie płata figle

Kiedy czegoś mocno chcesz, świat Ci sprzyja i zazwyczaj to przychodzi, tylko Ty już nie czekasz. Przekonała się o tym bohaterka powieści Zawirowania Marlena, która przy całym swoim udanym małżeństwie, zadowoleniu z pracy i życia, bardzo pragnęła mieć dziecko. Czy los się do niej uśmiechnął, a może zakpił? Przekonajcie się sami.

Być kobietą, być matką?

Marlena ma kochającego męża, ładne mieszkanie, pracę, która lubi oraz swoją przyjaciółkę Martę, która jest na wyciągnięcie ręki. A jednak czegoś jej brak. Nie może zajść w ciąże, pragnie dziecka coraz bardziej. Po wielu próbach razem z Mikołajem decydują się na adopcję i tu los płata im pierwszego figla. Mimo adopcji nie mogą być rodzicami dla małego Dominika. Dlaczego, czy spróbują kolejny raz?

Bohaterka lubi swoje życie, uważa się za szczęściarę, która wygrała los na loterii mając takiego męża jak Mikołaj. W porównaniu z Martą, która zmaga się z alkoholizmem partnera i ciągłym brakiem pieniędzy na dom i dzieci, nie może narzekać.

Mimo ryzyka Marlena z Mikołajem dalej chcą mieć dziecko, chcą się spełnić jako rodzice, czy podejmą kolejną próbę? Co przyniesie im życie?

Niespodziewane zwroty akcji

Kobieta nie spodziewa się, jak w ciągu jednego roku zmieni się jej życie. Mała przejażdżka do domu rodziców przyjaciółki wywróci jej codzienność do góry nogami. Mąż okaże się całkiem innym człowiekiem, małżeńska sielanka jawić się będzie jako miraż, ułuda, w którą chciała wierzyć. Dodatkowo życie znów ją zaskoczy – czy tak jak chciała? Czy zostanie matką? Co będzie musiała poświecić w zamian?

zawirowania

Zawirowania – życiowe zakręty

Powieść Krystyny Wajdy Zawirowania opowiada o kobiecych pragnieniach – bycia kochaną, spełnią. Porusza ważne tematy niepłodności, adopcji oraz małżeństwa. W bohaterce swoje pragnienia może ujrzeć nie jedna kobieta. Która z nas nie chce kochającego partnera/partnerki u boku, domowego ciepła, pogodzenia pracy z macierzyństwem. Posiadanie dziecka dla wielu kobiet jawi się jako coś zwykłego, przeciętnego, dla innych, które z różnych powodów nie mogą mieć dzieci – potomek staje się upragnionym, często niespełnionym marzeniem.

Autorka opowiada historię codzienną, która może przydarzać się tysiącom z nas. Mówi o miłości, zdradzie, przyjaźni, codziennym życiu, które często przytłacza i o małych radościach, które dają siłę.

Powieść okraszona jest wieloma wartkimi dialogami, które pozwalają na lepsze zrozumienie sytuacji bohaterów, wczucie się w ich postrzeganie rzeczywistości. Książka Zawirowania jest tak przekonywująca, bo autorka nic nie ubarwia, nie stawia na cukierkowe rozwiązania rodem z amerykańskich komedii romantycznych. Pokazuje rzeczywistość trochę bardziej brutalną, szorstką, ale jakże nam bliską.

Czytacie książki poruszające temat macierzyństwa i/lub adopcji?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res

Tytuł: Zawirowania

Autor: Krystyna Wajda

Ilość stron: 267

Wydawnictwo: Novae Res

Share this Story
  • zawirowania
    Książki

    Zawirowania – kiedy życie płata figle

    Kiedy czegoś mocno chcesz, świat Ci sprzyja i zazwyczaj to przychodzi, tylko Ty już nie czekasz. Przekonała się o tym bohaterka ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook