Książki

Zatrzymaj się – Odstresownik

Książka, która pomogła mi złapać oddech i pozwoliła zatrzymać się, znaleźć chwilę w ciągu dnia dla siebie. Nie wiem czy to przez piękne, kolorowe zdjęcia, zachęcające tytuły, czy może treść, ale Odstresownik ujął mnie swoją formą.

Książki na stres

Obecnie na rynku, tego typu książek, pojawia się coraz więcej, jednak dla mnie Odstresownik jest strzałem w dziesiątkę. Świetnie wykonany, bardzo profesjonalny, o ślicznych zdjęciach charakteryzujących każde zagadnień, ćwiczenia, czy cytaty. Dla estetów będzie wymarzony.

W książce Joanny Nogaj ,,Mała księga spokoju. Odstresownik” znajdziemy część poświęcone, różnym aspektom życia, w wszystko w duchu mindfulness i większego nastawienie na życie chwilą obecną, docenianiem rzeczywistości i pielęgnowania tego co najważniejsze.

odstresownik

Książka składa się z rozdziałów: Ja, Relacje, Dom, Jedzenie, Praca, Sport, Sztuka, Podróże. Przeglądając kolejne strony możemy zauważyć ćwiczenia dotyczące medytacji, większej uważności w relacjach z samym sobą, jak i z drugim człowiekiem. Autorka zachęca do dobrania o swoje zdrowie poprzez pełnowartościowe posiłki, aktywność fizyczna i śmiech. Wskazuje, że dom może być ostoją i azylem, o ile o to wcześniej zadbamy (pomysł jak się zatrzymać).

Odstresownik – relaks z medytacją

Odstresownik ujmuje tym, że nie jest jedynie książką, którą możemy przeczytać, a raczej codziennie z nią pracować. Możesz zacząć czytać gdzie chcesz, nie ma ,,dobrej” kolejności. Swój Odstresownik trzymam na stoliku koło łóżka, przed snem lub rano oglądam go, czasami notuje pomysły, inspiracje lub wskazówki w osobnym notesie, a raczej przepiśniku zamienionym na notes (jak coś gotuje, to albo bez przepisu, albo z internetu, więc przepiśnik idealnie sprawdza się w nowej roli notatnika).

odstresownik

Już samo oglądanie pięknych fotografii mnie odstresuje, a kolejne karty skłaniają do zadumy nad bliskością, wdzięcznością (zaczęłam spisywać za co jestem wdzięczna może nie każdego dnia, ale staram się wyrobić nawyk, teraz widzę ile dobrych rzeczy dzieje się każdego dnia, nawet tego pozornie ,,złego”), tym na co poświęcamy czas i jak trudne emocje mogą wpływać na nasze życie.

Mądre ćwiczenia zachęcające do zmiany myślenia, takie jak np. Dzień jak marzenie lub Nazwij swoje emocje , przybliżają nas do lepszego poznania własnych odczuć i pragnień. Ćwiczenia oddechowe i medytacja pomaga zwrócić się ku sobie i odnaleźć wewnętrzną siłę, która jest motorem wszelkich działań. Dla mnie Odstresownik jest inspiracją do szukania nowych rzeczy, myślę nad uprawianiem jogi, powoli zaczynam medytować (nie jest to łatwe), więcej zauważać dobrych stron sytuacji, które bywają trudne. Ta książka ma moc, o ile spróbujesz ją włączyć do swojego życia.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Publicat S.A – Grupa Wydawnicza

Lubicie takie rozwojowe książki?

Tytuł: Mała księga spokoju. Odstresownik

Autor: Joanna Nogaj

Wydawnictwo: Wydawnictwo Publikat

Share this Story
  • Książki

    Zatrzymaj się – Odstresownik

    Książka, która pomogła mi złapać oddech i pozwoliła zatrzymać się, znaleźć chwilę w ciągu dnia dla siebie. Nie wiem czy to ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Recenzja Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski – niezwykłe zlecenie

Sensacyjno-przygodowa książka z ogromnymi pokładami humoru czy powieść ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki