Rozwój

Zastanów się, o co prosisz

Myślą, ani słowem nie da się zmienić rzeczywistości. Ale czy na pewno? Czy nasze słowa nie budują relacji, a nasze działania nie kreują życia? To, co myślimy, czego pragniemy i o co prosimy, moim zdaniem ma bardzo duże znaczenie.

Zastanów się dwa razy

Czasami jest tak, ze jakaś sprawa nas męczy, chcemy zmiany, czegoś nowego, co odmieni nasze życie prywatne lub zawodowe. Bywa, że nawet do końca nie wiedząc, jak i kiedy, dostajemy to, co chcemy. Dopiero po kilku tygodniach, miesiącach, latach weryfikujemy czy to, o czym tak marzliśmy, czego tak bardzo pragnęliśmy to było TO.

zastanów się

Czasami nasze prośby, czy pragnienia opierają się  na mało sprecyzowanych wytycznych np. zmieniając pracę, chcemy, aby nie było trzeba rano wstawać i daleko do niej dojeżdżać oraz niech panuje w niej dość luźna atmosfera. I taką, pracę zazwyczaj dostajemy, to nic że zarabiamy mniej, że szef jest dość trudnym człowiekiem, a my nie robimy tego, o czym marzyliśmy. Przecież nasze najważniejsze kwestie, o które prosiliśmy zostały spełnione, więc nie możemy narzekać.

Codziennie się przekonuje jaką moc sprawczą ma, to co myślimy, czego pragniemy i o czym rozmawiamy z innymi, znany w psychologii efekt samospełniającej się przepowiedni działa bardzo silnie, nie tylko w życiu zawodowym, ale również w prywatnym. Nasze założenia od nośnie własnych umiejętności, możliwości zrealizowania danego projektu czy poznania nowej osoby w bardzo wyraźny sposób zależą od tego, co myślimy.

Świat daje Ci to, o co prosisz

Nasze myśli kreują rzeczywistość, a świat odpowiada na nasze potrzeby poprzez ludzi jakich spotykamy, miejsca w jakie się udajemy lub zdarzenia jakie nas dotykają. Jednak bez względu na to co się dzieje, liczy się nasze nastawienie, to jak myślimy o danej sytuacji.

zastanów się

Nawet najgorsze wydarzenie można obrócić na swoją korzyść, a dobre chwile zamienić w piekło, poprzez zamartwianie się i narzekanie. Zanim powiesz czego chcesz, pomyśl dwa razy, zastanów się jakie kryteria chcesz, żeby zostały spełnione, abyś był szczęśliwy. Jakie masz wartości, które pragniesz realizować. Dzięki, takiej wiedzy, będziesz bardziej zadowolony z tego co przyniesie Ci życie.

Share this Story
  • Rozwój

    Zastanów się, o co prosisz

    Myślą, ani słowem nie da się zmienić rzeczywistości. Ale czy na pewno? Czy nasze słowa nie budują relacji, a nasze działania ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Inspiracje stycznia 2020 #czytajnawalizkachpoleca

Styczeń z jednej strony zawsze mnie napawa przerażeniem, ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki