Książki
zasady książkoholika

Zasady książkoholika na wakacjach

Wiesz, że w te wakacje wypoczniesz? Może jesteś nauczycielem, który odbija sobie trudy nauki i ogarniania dzieciaków przez cały rok szkolny, może planujesz kilkutygodniowy lub choćby krótki urlop. Dodatkowo kochasz książki, nie wyobrażasz sobie bez nich życia i czytasz w każdej wolnej chwili. Pamiętaj, jeśli należysz do grona tych osób, które obowiązują zasady książkoholika. Szczególnie na wakacjach.

Zasady książkoholika, o których nie może zapomnieć

To nic, że upał, że tłum na plaży czy przyjemnie pusta łąka wokoło. Pewne rzeczy zobowiązują, a taką jest kochanie książek i należenie do zacnego klubu książkoholików, dla których książka to rzecz święta. I nie bójmy się tego powiedzieć, z niektórymi uzależnieniami nie trzeba walczyć.

zasady książkoholika

Specjalnie dla Was (i dla siebie, a co pamięć szwankuje) przygotowałam spis 10 zasad książkoholika na wakacjach plus jedna gratis.

Książkoholik na wakacjach:

1.Zawsze zabiera ze sobą książkę.

2.Drży i boi się, że książka za szybko się skończy za nim wróci z wakacji.

3.W miejscu, w którym jest szuka najbliższej biblioteki, jeśli czyta w języku danego kraju. Jeśli nie czyta – tym bardziej – uraczy się widokiem tych wszystkich tomów, które mógłby przeczytać.

4.Wyszukuje księgarnie i napawa się widokiem książek, gdziekolwiek jest – nie ważne czy góra, małe miasteczko czy las bez oznak cywilizacji.

5.Kocha kawiarnie z książkami – tylko tam zachodzi na kawę.

zasady książkoholika

 

6.Najlepsza aktywność – książka, i tu dodaj co chcesz – plaża, kocyk, łąka, kawiarnia i zakończ słowem kawa. (Najlepszy sposób zwabienia książkoholika na spotkanie – powiedz, że będziecie gadać o książkach i pić kawę – przyjdzie na pewno).

7.Jeśli tylko może zabiera na wakacje książkę papierową oraz czytnik e-booków (np. z Legimi) z ogromną ilością pozycji – książek nigdy za dużo.

8.Uwielbia obserwować ludzi czytających książki – wszędzie.

9.Zaczyna rozmowę z nieznajomymi: Cześć, tu się przedstawia. Co czytasz?

zasady książkoholika

10.Lubi biblioteki, muzea książek itp. wyszukuje takich miejsc, zanim wybierze się na urlop w konkretnym kraju czy miejscowości.

11.Ma dystans do siebie

Co dodacie od siebie? Jakie zasady książkocholika Wy praktykujecie?

zasady książkoholika

I nie zapominajcie na wakacjach, ani w codziennym życiu o ostatniej zasadzie 😉

Share this Story
  • zasady książkoholika
    Książki

    Zasady książkoholika na wakacjach

    Wiesz, że w te wakacje wypoczniesz? Może jesteś nauczycielem, który odbija sobie trudy nauki i ogarniania dzieciaków przez cały rok szkolny, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook