Książki

Zapamiętaj mnie – ludzkie dramaty

Historia Willa z ,,Zapamiętaj mnie”, dotyka samotności, utraty niewinności, próby odnalezienia się w życiu i poszukiwania rzeczy nadających sens istnieniu.

Opowieść Willa

Główny bohater ,,Zapamiętaj mnie” Will, zagubił się w korporacyjnym świecie, gdzie liczą się wyniki, tabele sprzedaży i pęd po coraz więcej. W pustym, zimnym życiu obija się od ludzi, nie nawiązując silnych więzi, a jedynie krótkotrwałe romanse na jedną noc i puste przyjaźnie, które nie dają pocieszenia.

Kiedyś w jego życiu był blask i radość, a wnosiła je jego siostra Evelyn, którą pozostawił za sobą w małym miasteczku. Rodzeństwo złączone dramatami rodzinnymi, po mimo odległości wciąż bliskie. Czy Will’owi uda się odbudować więź z siostrą, odnaleźć łączącą ich nić porozumienia?

W przewidywalnym życiu Willa, pustka coraz bardziej rozlewa się w jego sercu, pod wpływem impulsu próbuje złożyć swój świat na nowo i zrobić w nim miejsce dla Evelyn oraz innych osób.

Wrażenia z ,,Zapamiętaj mnie”

,,Zapamiętaj mnie” to przejmująca historia samotności, życiowych dramatów, porzucania ideałów i próby odnalezienia się w dorosłym życiu. To, opowieść o zmianie, trudnych wyborach i nieprzewidywalności ludzkiego losu, który lubi płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie.

Czytając ,,Zapamiętaj mnie” w pierwszej chwili czułam się bardzo przygnębiona. Losy Willa, jego gburowatość i bezduszność wyprowadzały mnie z równowagi. Jednak w trakcie czytania udało mi się dostrzec w nim o wiele więcej niż tylko zimny pancerz. Złość i buzujący gniew były wynikiem niesprawiedliwości, potrzebę bliskości zasłaniał pogardą, a chęć kochania szczelnie zamykał za kotarą z ostrych słów.

zapamietaj mnie

,,Zapamiętaj mnie” to książka nie łatwa, pozostawiająca wiele trudnych uczuć, o których myśli się jedynie od święta. Historia nie tylko zagubionego korpo człowieka, ale każdego z nas.

Tytuł: Zapamiętaj mnie

Autor: Seweryn Hrapka

Ilość stron:165

Wydawnictwo: NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję wydawnictwu NOVAE RES Sp. z o.o.

Jesteście ciekawi tej historii?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook