Podróże

Jak wyglądają wakacje last minute?

Wakacje last minute bardzo proszę, akurat w tym roku spróbowałam pierwszy raz. Czy warto polować na okazję i czy rzeczywiście okazja jest atrakcyjna, co daje zakup urlopu w ostatniej chwili i dla kogo przeszukiwanie tysiąca ofert?

Moje wakacje z last minute

Dla mnie zakup oferty last minute był nowym pomysłem, podyktowanym niepewnością co do terminu urlopu we wcześniejszych miesiącach oraz tym, że razem z A. nie mieliśmy sprecyzowanych planów dokąd właściwie chcieliśmy lecieć. A, że chcieliśmy to było jasne (przynajmniej dla mnie, A. oponował, próbował przeforsować jazdę samochodem).

wakacje last minute

Wybierając wakacje last minute mieliśmy kilka konkretnych wyznaczników, którymi będziemy się kierować.

  • Po pierwsze, ma to być wyjazd zorganizowany od A do Z przez biuro podróży, najlepiej duże i dość znane, o dobrej renomie.
  • Po drugie, chcemy pojechać do jakiegoś ciepłego kraju, gdzie woda jest krystalicznie czysta, a pogoda pewna.
  • I miało być niedrogo, maksymalnie 2 tysiące od osoby (czy to dużo, czy tanio rzecz względna).
  • Najlepiej na 7 dni (co później okazało się być zbyt długim czasem dla nas).

Z tym mini planem przystąpiliśmy do przeszukiwania ofert na dwa dni przed wybranym przez nas dniem na wylotu. Kolejne strony, kolejne oferty, i jeszcze więcej stron. Wiele z nich znikało w kilka chwil, inne linki w były nie aktywne, jeszcze inne za drogie.

wakacje last minute

Przeszukiwanie kolejnych stron, było odrobinę frustrujące, kiedy następny kolejny dzień, a my nic nie mieliśmy. Okazało się, że ilość kierunków jakie są dla nas dostępne była nieduża. A ceny wakacyjnych wyjazdów do aż tak atrakcyjnych nie należały, jednak do cierpliwych świat należy. I, w końcu po kilkudziesięciu godzinach w Internecie udało nam się wybrać ofertę, padło na Złote Piaski w Bułgarii, o tym jak było możecie poczytać klikklik.

wakcje last minute

Last minute – zalety

Cena. T,o była decydująca kwestia jeśli chodzi o nasz wyjazd. Przed sezonem urlopowym wyjazdy do Grecji, czy Hiszpanii można było znaleźć za około 800-1000 zł, niestety w lipcu i sierpniu oferty znacznie drożeją, nawet last minute. Mimo wszystko można znaleźć perełki, które będą atrakcyjne

Niespodzianka. Jeśli nie masz precyzyjnego planu i wymarzonego miejsca, w którym koniecznie chcesz spędzić wakacje, last minute to jest to. O wyborze miejsca decydujesz tylko na podstawie tego za ile, jaki standard i jak daleko od plaży, a samo miejsce będzie dla Ciebie zaskoczeniem.

Mało przygotowań. Po prostu pakujesz co masz, nie zastanawiasz godzinami, nie myślisz o wyjeździe, nie planujesz. Po prostu wybierasz miejsce i lecisz, bez zbędnego zastanawiania się.

wakacje last minute

Wady

Brak ciekawej oferty. Jeśli szykujesz się na wczasy z last minute może się okazać, że …. nigdzie nie pojedziesz. Będzie za drogo, albo będą dostępne jedynie te miejsca, które już widziałeś, albo nie chcesz tam pojechać, albo zostanie Ci Turcja, w której rosną niepokoje społeczno-polityczne. Niestety to wszystko może się zdarzyć.

Terminy. Zaplanujesz sobie urlop w określonych tygodniach, będziesz polował na ofertę, a tu zdarzy się tak, że najatrakcyjniejsze wyjazdy już były, albo będą, ale po Twoim urlopie.

Godziny w Internecie. Szukanie ofert wakacji last minute, to nie jest szybka sprawa. Oczywiście, możesz mieć szczęście i za pierwszym razem trafisz wymarzoną ofertę, jednak może zdarzyć się tak (tak jak u mnie), że przez dwa dni praktycznie bez końca będziesz odświeżał strony internetowe.

wakacje last minute

Jeśli nie chcesz obgryzać ze zdenerwowania paznokci, ani odświeżać tysięczny raz strony biura podróży, to odpuść sobie last minute. Jednak, jeśli mimo wszystko staniesz w szranki do walki, razem z tysiącami innych osób, o najatrakcyjniejszą ofertę w najniższej cenie to możesz się miło zaskoczyć, bo zostanie Ci kilka groszy w portfelu i poćwiczysz cierpliwość.

A jak Wam podoba się wyjazd last minute?

Share this Story
  • Podróże

    Jak wyglądają wakacje last minute?

    Wakacje last minute bardzo proszę, akurat w tym roku spróbowałam pierwszy raz. Czy warto polować na okazję i czy rzeczywiście okazja ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook