Książki
więzień nieba

Więzień Nieba – kiedy przeszłość puka do drzwi

Podupadająca księgarnia, bliscy przyjaciele, dawne tajemnice, które nie mają prawa ujrzeć światła dziennego, terror i strach oraz miłość, która rodzi się nawet w chwilach ucisku i zwątpienia. Więzień Nieba Carlosa Ruiza Zafóna, to pełnoprawna powieść, która zachwyci Cię swoim czarem, urzeknie historią i przerazi dramatami dawnej Barcelony i Hiszpanii.

Więzień Nieba i mroczne tajemnice

Historia, w której Fermin Romero de Torres jest głównym bohaterem zadziwia zwrotami akcji oraz nagromadzeniem nieodgadnionych zagadek. To przyjaciel Daniela Sempere, jednego z właścicieli podupadającej księgarni Sempere i Synowie. Kiedy Daniel cieszy się spokojnym życiem męża Beatriz i ojca Juliana, jego przyjaciel, który też ma wstąpić w związek małżeński, niespodziewanie marnieje w oczach. Pewnego dnia w księgarni zjawia się dziwaczny i niepokojący starzec, który wypytuje o Fermina i kupuje dla niego jedno z najbardziej kosztownych wydań powieści Dumasa Hrabia Monte Christo. To spotkanie zapoczątkuje serie niezwykłych zdarzeń.

więzień nieba

Książka, jak i niespodziewana wizyta sprawiają, że Fermin z dnia na dzień staje się coraz bardziej markotny i niespokojny. Przeszłość, która zapukała do drzwi nie chce odejść, bez należnej jej ofiary.

Mężczyzna opowiada historię, która rzuci światło nie tylko na przeszłość rodziny Daniela, ale również odnowi stare rany i wywoła widmowe cienie krwawej Barcelony.

Bohater wraca do swojej pełnej cierpienia i tajemnic przeszłości, przywołuje towarzyszy swej niedoli z uwięzienia w zamku Montjuic – Davida Martina, Sagaldo oraz innych, a także ich kata Mauricio Vallsa. Obsesja, tajemnicza książka oraz miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek na zawsze wedrze się w życie bohaterów.

więzień nieba

Opowieść Fermina zmieni życie Daniela, zasieje w jego sercu nienawiść, niepokój i pragnienie zemsty za dawne krzywdy, które nigdy się nie zabliźniły. Kim był Więzień Nieba? Jak Fermin znalazł się w księgarni Sempere i co takiego zrobi Daniel, aby odnaleźć prawdę?

Czy da się tetralogie czytać od środka?

Więzień Nieba jest trzecią z cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek, kontynuacją Cienia Wiatru oraz Gry Anioła. Mimo tego, że jest to seria mająca wspólnych bohaterów i wiążąca różne wątki, każdą z powieści można czytać jako zamkniętą całość. Brak znajomości poprzednich tomów nie przeszkadza cieszyć się lekturą i dać się porwać Barcelonie.

Zafón w świetny sposób łączy klamrą spójną historię konkretnego bohatera, a jednocześnie otwiera drzwi do tajemnic kolejnych osób, które poznajemy w pozostałych książkach autora. To niewątpliwa zaleta serii. Innymi, są nieziemski klimat Barcelony, ukazanie w fabule dramatycznej historii Hiszpanii oraz intrygująca i wciągająca opowieść, w której dużą rolę odgrywają niezwykłe książki i wyraziści bohaterowie.

więzień nieba

Zafón czaruje czytelnika, zabiera go do świata pełnego okrucieństwa oraz delikatności, zbrodni i odkupienia. Waży wątki, zgrabnie manewruje fabułą tak, że czytelnik chce więcej i więcej. Jeśli nie czytaliście żadnej książki Carlosa Ruiza Zafóna polecam Wam rozpocząć przygodę z jego twórczością od Cienia Wiatru, który wydany w 2005 roku porwał czytelników na całym świecie. A już w październiku tego roku będziecie mieć okazję przeczytać ostatni tom Cmentarza Zapomnianych Książek – Labirynt duchów (przedpremierowa recenzja już wkrótce na blogu), który zamyka historię i rozwiązuje wszystkie zagadki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu MUZA S.A

Znacie Zafóna? Podobają się Wam jego książki?

Tytuł: Więzień nieba

Autor: Carlos Ruiz Zafon

Liczba stron: 411

Wydawnictwo: MUZA S.A

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook