Podróże
weekend na mazurach nad jeziorem

Weekend na Mazurach nad jeziorem – pomysł na relaks

Weekend można spędzić różnie – na kanapie przed telewizorem lub komputerem, czytając książki, albo też wyjeżdżając w ciekawe miejsce. Dziś proponuje Ci zaplanować weekend na Mazurach nad jeziorem, który zapewni Ci relaks, nowe wrażenia i pozwoli oderwać się od codzienności. Dlaczego Mazury? Czy wybrać hotel SPA i ile to właściwie kosztuje? Na te pytania znajdziesz odpowiedź, w tym tekście.

Mazury – dlaczego warto je wybrać?

Zapytasz dlaczego Mazury? Odpowiedzi może być bardzo dużo – że przepiękne widoki, niezwykła natura i nieprawdopodobnie czyta woda w jeziorach. Mazury warto wybrać z wielu powodów od pysznych ryb, których możemy posmakować w restauracjach, przez żeglowanie, pokój i ciszę wśród jezior i lasów, a także wiele możliwości leniwego i aktywnego wypoczynku.

weekend na Mazurach nad jeziorem

Rozważaliśmy różne miejsca, gdzie można pojechać i się zrelaksować. Rozmawialiśmy o Mazurach, że blisko z Warszawy – maksymalnie 3,5h jazdy. Chcieliśmy spokojnego miejsca, w pięknej okolicy i korzystnej cenie, tak, aby mieć szansę wypocząć i zrelaksować się, ale również mieć szansę na długie spacery. A. zrobił mi niespodziankę i zarezerwował niespodziewanie wyjazd na jeden z wrześniowych weekendów. I tak padło na pięknie położony niedaleko Mikołajek – Mikołajki Resort & SPA, w pobliżu jeziora Tałty.

weekend na Mazurach nad jeziorem

weekend na Mazurach nad jeziorem

 

weekend na Mazurach nad jeziorem

weekend na Mazurach nad jeziorem

Jak było – cudownie! Zakochałam się w Mazurach, przepięknych okolicach z błyszczącymi taflami jezior, bujną roślinnością i niezwykłą ciszą. Najlepszym relaksem było siedzenie na pomoście i patrzenie na falującą wodę.

weekend na Mazurach nad jeziorem

Jak zorganizować weekend na Mazurach nad jeziorem?

Pierwsze czas, określ ile dni możesz przeznaczyć na wypoczynek i w jakich terminach. Jeśli chodzi o rezerwację noclegów korzystamy zazwyczaj z booking.com i jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy na wybranych miejscach.

 

Baza noclegowa na Mazurach jest bardzo bogata od małych, drewnianych domków w pobliżu jeziora za kilkanaście złoty na dobę po okazałe, pięciogwiazdkowe hotele. Myślę, że każdy sposób wypoczynku jest dobry i w luksusowym hotelu, i w małym, prostym domku. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz w danym momencie, jakie masz potrzeby i budżet.

weekend na Mazurach nad jeziorem

Dla nas liczyła się przede wszystkim możliwość wypoczynku i relaksu. Chcieliśmy się odciąć od wszystkiego. Postawiliśmy na hotel z basenem, jacuzzi i saunami. W ofercie ma również różnorodne zabiegi SPA, ale ja wolałam chodzić na spacery niż na masaż? Koszt małego domku w sezonie to kwoty od 35-do150 zł za dobę, za dwie noce w hotelu ze śniadaniem i wszystkimi wygodami to kwota około od 600zł do 2000zł, czasami zdarzają się świetne okazje, promocje. Szczególnie w mało turystycznych miesiącach.

Nie tylko relaks, ale i zwiedzanie

Jeśli jedziesz typowo turystycznie – przejrzyj przewodniki – Giżycko, Mrągowo, Pisz czy Olsztyn mają do zaoferowania całkiem sporo.

Odwiedziliśmy Giżycko i wybraliśmy się na prawie trzygodzinną wyprawę po Twierdzy Boyen. Powstawała w latach 1843-1855 z rozkazu Fryderyka Wilhelma IV, twierdza miała pomieścić nawet do 3000 tysięcy pruskich żołnierzy. W trakcie I Wojny Światowej odgrywała bardzo dużą rolę na froncie zachodnim. Od 1945 roku fort przeszedł w ręce Wojska Polskiego. O historii budowli, jej zastosowaniu oraz różnych militarnych ciekawostkach możecie przeczytać tutaj na stronie Twierdzy Boyen. Zwiedzanie dostarczyło nam wielu wrażeń, świetny spacer plus można pobawić się w odkrywców.

weekend na Mazurach nad jeziorem

weekend na Mazurach nad jeziorem

weekend na Mazurach nad jeziorem

Koszt biletów: cennik. W dni, kiedy odbywają się różnorodne eventy można do Twierdzy wejść bezpłatnie.

Byłam pierwszy raz na Mazurach i się zakochałam w tym regionie. Jest cudowny, a ja mam ochotę na wracaniem tam bardzo często. Mała chatka nad brzegiem jeziora to moje wielkie marzenie – spokój, cisza i Mazury.

A Wy lubicie Mazury? Planujecie weekend na Mazurach nad jeziorem?

Share this Story
  • weekend na mazurach nad jeziorem
    Podróże

    Weekend na Mazurach nad jeziorem – pomysł na relaks

    Weekend można spędzić różnie – na kanapie przed telewizorem lub komputerem, czytając książki, albo też wyjeżdżając w ciekawe miejsce. Dziś proponuje ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook