Książki
We dwoje Nicholas Sparks

We dwoje Nicholas Sparks – co to znaczy być ojcem?

Wzruszyłam się, kiedy czytałam tę książkę. Ostatnie strony poruszają człowieka, wyciągają najmocniejsze emocje i pozwalają na refleksje – co my byśmy zrobili w takiej sytuacji. We dwoje Nicholas Sparks to uczta dla wielbicielek (zazwyczaj są to Panie) dramatów, skomplikowanych historii rodzinnych i niespodziewanych zwrotów akcji.

We dwoje – czy we troje?

Russell ma piękną żonę Vivian i cudowną córeczkę London, pracuje jako twórca reklam ukazując biznesy, jako te, które spełniają marzenia. Żyje mu się całkiem dobrze, angażuje się w pracę i relację z żoną, można powiedzieć, że jest niepoprawnym romantykiem, który dla swojej ukochanej zrobi wszystko. A nowo narodzona córka staje się całym jego światem.

We dwoje Nicholas Sparks

Nic nie zapowiada trzęsienia ziemi, jakie zdarzy się w życiu Rusella. A może jednak były czynniki, po których mógł poznać, że jego świat chyli się ku upadkowi? Wieczne manipulacje żony, obrażanie się, coraz większy chłód, rzucenie pracy i rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia firmy i pierwsze kłopoty. Poczucie samotności, niezrozumienia i rozczarowania siebie jako ojca i męża.

Czy Russ stanie na nogi? Jak przyjmie rolę pełnoetatowego ojca, który nie tylko musi pobawić się chwilę z dzieckiem w ciągu dnia, ale zadbać o nie, zorganizować mu czas i po prostu być ojcem?

Co to znaczy być ojcem?

Mnie najbardziej podobał się wątek ojcostwa w książce Nicholasa Sparksa We dwoje. Russ z powodu różnych zdarzeń musi stać się bardziej odpowiedzialny i świadomy tego, że ma córkę. Na kartach książki widać przeobrażanie się mężczyzny – z człowieka zagubionego, raczej myślącego bardziej osobie – w ojca, który w świadomy i piękny sposób pokazuje córce życie.

Wspomnienia głównego bohatera, które rozpoczynają każdy z rozdziałów, pokazują też kim był w przeszłości, jakie decyzje podjął, co go ukształtowało i jak sobie radził z różnymi sytuacjami. We dwoje to piękna opowieść o miłości do dziecka, rodziców, siostry, a także ukochanej. To ewolucja od samolubstwa do świadomego obdarzania drugiej strony uczuciem.

We dwoje Nicholas Sparks

We dwoje Nicholas Sparks – historia prawdopodobna

We dwoje sprawiło mi dużo radości, nie sądziłam, że ta książka aż tak mi się spodoba. W wyrazisty sposób nakreślona postać głównego bohatera, który zmaga się ze swoimi przekonaniami, schematami i ułomnościami. Postaci drugoplanowe zostały pokazane w odniesieniu do Rusella, mimo, że relacje głównego bohatera z siostrą, żoną, przyjaciółką, rodzicami i córką są rozpisane w dość szczegółowy sposób. To zabrakło mi dokładniejszego nakreślenia charakterów poszczególnych osób, większego skupienia się na psychologii postaci, szczególnie pięcioletniej córki bohatera. Jednak to niewielki mankament w porównaniu z przyjemnością jaką daje czytanie tej książki.

PS.Moim zdaniem We dwoje Nicholasa Sparksa świetnie się sprawdzi jako prezent dla mamy, babci, siostry czy przyjaciółki na urodziny czy święta. Szczególnie, jeśli lubi złożone, dramatyczne historie z odrobiną romansu.

Czytaliście We dwoje Nikolas Sparks? Lubicie książki Nicholasa Sparksa?

Tytuł: We dwoje

Autor: Nicholas Sparks

Liczba stron: 540

Wydawnictwo: Albatros

Summary:

4

Wzruszająca, pełna ciepła opowieść o dorastaniu do roli ojca

Share this Story
  • We dwoje Nicholas Sparks
    Książki

    We dwoje Nicholas Sparks – co to znaczy być ojcem?

    Wzruszyłam się, kiedy czytałam tę książkę. Ostatnie strony poruszają człowieka, wyciągają najmocniejsze emocje i pozwalają na refleksje – co my byśmy ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook