Podróże
Pałac Kultury i Nauki warszawa zimą

Warszawa zima i plany na weekend – 9 pomysłów na spędzenie czasu

Warszawa to bogactwo możliwości, dlatego mam dziś dla Was drugą część propozycji tego, co można robić w tym mieście zimą. Dodatkowo mam pomysł na wpisy dotyczące innych miast – dajcie znać w komentarzach jakie miasta chcielibyście naleźć w cyklu ,,Co robić w……?”. Ale dziś na tapecie Warszawa zima i  co robić w weekend, kiedy mróz, śnieg, albo plucha za oknem. Gdzie zabrać znajomych, rodziców czy dzieci w Warszawie zimą? Oto 9 propozycji.

Zima w Warszawie – co robić?

zima śnieg, warszawa zimą

1.Spacer Ogrodami Światła Wilanów

Przepiękne świetlne ekspozycje, tajemniczy ogród, który zachwyca swoimi rozmiarami i kolorami w Wilanowie przyciąga tłumy. Najpiękniej wygląda przykryty śniegiem, ale nawet jeśli go nie ma to połączenie światła i muzyki robi ogromne wrażenie.

W piątki, soboty i niedziele możecie się również załapać na mappingi – trójwymiarowy pokaz wyświetlany na elewacji Pałacu w Wilanowie – jest niesamowity. Ja zabrałam mamę w tamtym roku i wspomina do tej pory 🙂

Informacje o cenach i godzinach otwarcia w poszczególne dni znajdziecie na stronie Ogrodów Światła w Wilanowie.

2.Pyszne jedzenie w Hali Gwardii

Znajdziesz tu pyszne jedzenie z różnych zakątków Polski i świata, a wszystko w zabytkowej atmosferze. W Hali często organizowane są targi i różnego rodzaju kiermasze, a wtedy pyszności jeszcze więcej.

Adres: Plac Żelaznej Bramy 1 Hala Gwardii

3.Spektakl w warszawskim teatrze

Teatrów w Warszawie nie brakuje, a zima to idealny czas, aby wybrać się na ciekawą premierę lub od dawna wyczekaną sztukę. Musicale, dramaty, komedię – lżejsze i trudniejsze przedstawienia czekają tylko na śmiałków, którzy odważą się kupić bilet.

Polecane przez mnie teatry:

  • Teatr Narodowy
  • Teatr Roma
  • Teatr Półpiętro
  • Teatr Kwadrat
  • Teatr Polski

Polecam Wam ciekawą stronę, gdzie można zarezerwować wejściówki do teatru online.

Tu również informacje o najnowszych premierach i przedstawieniach w różnych teatrach.

4.Na grzańca z przyjaciółmi

Jeden z najlepszych alkoholowych napojów, dzięki któremu zima wygląda lepiej. Aromatyczne przyprawy, soczyste pomarańcze lub cytryny zanurzone w winie, piwie lub miodzie pitnym, to może być bardzo miłe doświadczenie, szczególnie jeśli połączy się je z rozmowami z przyjaciółmi. Grzańce w Warszawie zimą można też wypić na świeżym powietrzu na Rynku w pobliżu Syrenki lub w wielu kawiarniach, pubach i restauracjach w Warszawie. A dla fanów kawy – polecam 3 ciekawe kawiarnie w Warszawie.

5.Curling na Narodowym

Co to ten curling? Szczotkowanie lodu i przesuwanie dziwnie wyglądającego przedmiotu w drużynach? Tak to to! Świetna zabawa, która wciąga najbardziej opornych. W Warszawie możesz się wybrać na Narodowy i spróbować swoich sił w curlingu. Ta atrakcja jeszcze przed mną 🙂

Info i cennik.

6.Wybrać się do muzeum

Kiedy zimno i brzydko na dworze, a jednak chcesz spędzisz czas w Warszawie zimą to może do muzeum? Wydaje się, że to dość przestarzałe miejsca, ale nic bardziej mylnego. Warszawskie muzea skrywają wiele nietuzinkowych eksponatów plus klika tajemnic i ciekawostek, możesz je odkryć. Gdzie się wybrać?

7.Spacer po Ząbkowskiej

Intrygująca ulica na warszawskiej Pradze-Północ, gdzie klimat dawnej stolicy miesza się z jej nowoczesnym wydaniem. Interesujące bary, ciekawa architektura, niedaleko Muzeum Polskiej Wódki i Camus Googl’a. Można tu znaleźć klimatyczne bary, małe kawiarnie, ale i bary mleczne, zakłady rzemieślnicze i lokalne piekarnie.

8.Pójść na imprezę do warszawskiego klubu

Kochasz tańczyć, lubisz imprezę na wysokim poziomie – to może Warszawa i zima to dobry czas na wybranie się do warszawskiego klubu. Tych w stolicy nie brakuje, od tematycznych, studenckich, po eleganckie i różnorodne atrakcje.

Gdzie pójść? Najsławniejsza jest ulica Mazowiecka, gdzie klubów nie brakuje, a w nich muzyka, wino i śpiew.

9.Zagrać w planszówki w Warszawie zimą

Dla tych co wolą spokojniejsze klimaty polecam – granie w plaszówki i ciekawe wieczory spędzone ze znajomymi i nieznajomymi w restauracjach, kawiarniach i sklepach z planszówkami. Gdzie zbierają się gracze w stolicy?

Fani Gier organizują spotkania na Mokotowie

Masz już pomysł na Warszawę zimę i ciekawy czas? Daj znać, czy w zimie jesteś aktywny czy może jedynie Ci w głowie ciepły koc, herbata i książka?Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook