Podróże
blog o książkach

Warszawa zimą – co robić w stolicy?

Można robić dużo fajnych rzeczy, albo tak jak o każdej porze roku zalec przed komputerem czy z nosem w smartfonie i nie robić nic. Dla tych, co lubią bardziej aktywne spędzanie czasu, poznawanie nowych miejsc i niższa temperatura jest Wam nie straszna – kilka poleceń  wydarzeń i atrakcji, które umilą Wam czas w stolicy. Warszawa zimą może być bardzo ciekawym miejscem.

Warszawa zimą – co by tu….?

Latem wiadomo – nad Wisłę, wiosną do Łazienek – karmić wiewiórki, a jesienią do ciepłych i przytulnych kawiarni rozsianych po całej Warszawie. Te oczywiste oczywistości to jedno, ale można robić o wiele więcej i już Wam to udowadniałam w niejednym wpisie i nawet ostatnio popełnionym e-booku:

Bezpłatny e-book – Co robić w Warszawie?

Co robić w Warszawie jesienią?

Pomysły na randka w stolicy

Kawiarnie, gdzie można poczytać

Miejsca z dobrym śniadaniem

Ale gdzie iść zimą? Co robić, kiedy szarość za oknem, a brak śniegu nie pozwala cieszyć się jazdą na sankach? Można robić całkiem sporo, a grudzień jest dobrym momentem, aby odwiedzić Warszawę lub zobaczyć ją na nowo. W styczniu również nie brakuje atrakcji, a Warszawa zimą przyciąga i stałymi propozycjami spędzania czasu i sezonowymi wydarzeniami.

Warszawa zimą

8.12 – rozświetlenie iluminacji w Warszawie

Godzina rozpoczęcia: 15.30 Stare Miasto

Już w sobotę będzie miało miejsce świetne wydarzenie, na które czekają mali i duzi, czyli zaświecenie światełek w całym mieście, pięknych iluminacji na ulicach, Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i wielu innych miejscach, placach, parkach i skwerach. Miasto szykuje się na Święta Bożego Narodzenia. Ciepła herbata, barszczyk, koncerty chórów i wiele atrakcji dla dzieci.

O 17.00 świetlny pokaz audiowizualny na hotelu Bristol. Na Podzamczu zimowa iluminacja fontann, o pełnych godzinach: 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Będą pokazywane do 28 stycznia 2019.

Ja się wybieram, uwielbiam ten klimat oczekiwania na Święta, pięknego miasta, które rozświetla ciemne noce i tej atmosfery, gdzie wszystko się wydaje piękniejsze, choć pozostawia wiele do życzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Znajdziecie go w Międzymurzu idąc od placu Zamkowego w kierunku pomnika Kilińskiego na Starym Mieście trwa od 23.11.18 do 6.01.19. Co tam znajdziecie – grzane wino, pyszne polskie jedzenie, rękodzieło, piękne dekoracje, czyli wszystko co na jarmarku znaleźć się powinno.

Warszawa zimą

27.Finał WOŚP  13.01.2019

Światełko do nieba, koncerty i przede wszystkim zbiórka charytatywna  dla dzieci i zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych. W Warszawie oprawa tej akcji jest zdumiewająca, a ludzi o ciepłych sercach nie brakuje. Świetna inicjatywa i wspaniała zabawa w samym centrum Warszawy, ale i w całej Polsce i na świecie.

Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/

Warszawa zimą – czas na ślizgawkę

Pęd powietrza, grająca muzyka i Ty wirująca na tafli lodowiska. Ja uwielbiam ten stan, kiedy mknę na łyżwach po lodowisku. Idealne miejsce na randkę, wypad z przyjaciółmi czy całą rodziną. Dużo śmiechu, aktywnie spędzony czas i bardzo pozytywne wspomnienia. Dodatkowo całkiem budżetowa opcja spędzenia czasu, jeśli wybierzemy lodowiska otwarte lub posiadamy własny sprzęt.

Warszawa zimą

Lodowisk w Warszawie jest całkiem sporo, ja wymienię tylko kilka i podam ich adresy.

Darmowe ślizgawki:

 • LODOWISKO NA RYNKU STAREGO MIASTA
 • Godziny otwarcia: codziennie w godz.: 10:00-21:00
 • LODOWISKO PRZED PKiN Plac Defilad 1
 • Godziny otwarcia: codziennie w godz.: 10:00-21:00
 • Urząd Gminy Bemowo – lodowisko ul. Obrońców Tobruku 40
 • Godziny otwarcia: 9.00- 14.30 i 14.30-21.30

Płatne lodowiska:

 • Lodowisko na Torwarze ul.  Łazienkowska 6A
 • Godziny otwarcia: wtorek i czwartek 20.00-21.30; sobota od 18.30 do 20 i niedziela 11.00-12.30 oraz 18.30 -20.00;
 • Ceny biletów od 9-13zł, wypożyczenie łyżew – 8zł, kasku – 3zł
 • Lodowisko OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20A
 • Godziny otwarcia: ciągu tygodnia od 14.00-21.00, weekendy 9.00-21.00;
 • Ceny biletów: normalny 8zł, ulgowy 5zł, weekend – normalny 10zł, ulgowy 6zł; wypożyczenie łyżew – 6zł, kask – 2zł

Zimowy Narodowy – świetna zabawa na stadionie

Miejscem, gdzie nie tylko można pojeździć na łyżwach, ale także zagrać w curling, czy zjechać z góry lodowej. Specjalne atrakcje dla dzieci, fitness na łyżwach i pyszne, rozgrzewające jedzonko – wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://zimowynarodowy.pl/

Na narty do Parku Szczęśliwickiego

Śnieg spadnie, albo nie spadnie, ale Ty możesz pojeździć na nartach na sztucznie dośnieżanym stoku w mieście – Górce Szczęśliwickiej 75m. Stok czynny od 10.00-20.00, cena trzygodzinnego karnetu od 35 do 55 złotych, 10 zjazdów od 17-25zł, a 50 zjazdów od 70-100zł.

Muzeum Polskiej Wódki

Dla tych, co szykują się bardziej do Sylwestra, a nie na Boże Narodzenie, polecam Muzeum Polskiej Wódki, degustacja i zwiedzanie może pomóc wykreować pomysły na Nowy Rok.

Informacje na stronie: https://muzeumpolskiejwodki.pl/

Godziny otwarcia: niedziela-czwartek 10.00-20.00, piątek-sobota 11.00-21.00

Cena biletów: bilet indywidualny – 40zł; bilet grupowy – min 10 osób -35zł od osoby.

Pewnie będzie część druga, bo to tylko maleńki ułamek tego co można robić w Warszawie zimą.Dla mnie stolica odkrywa swój urok o każdej porze roku, wystarczy tylko ruszyć się z domu, wyjść, poszukać możliwości i zacząć działać. Łatwo mówić, że nie ma co robić, że się nudzę i miasto jest brzydkie i nieciekawe. Czasami najtrudniej po prostu się zdecydować na jakąkolwiek aktywność.

Podoba Wam się zimowa Warszawa?Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

5 idealnych miejsc na spotkanie z przyjaciółką – Warszawa

Celebrowanie przyjaźni wspólnymi wyjściami to jeden z najlepszych ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki