Podróże
blog o książkach

Warszawa zimą – co robić w stolicy?

Można robić dużo fajnych rzeczy, albo tak jak o każdej porze roku zalec przed komputerem czy z nosem w smartfonie i nie robić nic. Dla tych, co lubią bardziej aktywne spędzanie czasu, poznawanie nowych miejsc i niższa temperatura jest Wam nie straszna – kilka poleceń  wydarzeń i atrakcji, które umilą Wam czas w stolicy. Warszawa zimą może być bardzo ciekawym miejscem.

Warszawa zimą – co by tu….?

Latem wiadomo – nad Wisłę, wiosną do Łazienek – karmić wiewiórki, a jesienią do ciepłych i przytulnych kawiarni rozsianych po całej Warszawie. Te oczywiste oczywistości to jedno, ale można robić o wiele więcej i już Wam to udowadniałam w niejednym wpisie i nawet ostatnio popełnionym e-booku:

Bezpłatny e-book – Co robić w Warszawie?

Co robić w Warszawie jesienią?

Pomysły na randka w stolicy

Kawiarnie, gdzie można poczytać

Miejsca z dobrym śniadaniem

Ale gdzie iść zimą? Co robić, kiedy szarość za oknem, a brak śniegu nie pozwala cieszyć się jazdą na sankach? Można robić całkiem sporo, a grudzień jest dobrym momentem, aby odwiedzić Warszawę lub zobaczyć ją na nowo. W styczniu również nie brakuje atrakcji, a Warszawa zimą przyciąga i stałymi propozycjami spędzania czasu i sezonowymi wydarzeniami.

Warszawa zimą

8.12 – rozświetlenie iluminacji w Warszawie

Godzina rozpoczęcia: 15.30 Stare Miasto

Już w sobotę będzie miało miejsce świetne wydarzenie, na które czekają mali i duzi, czyli zaświecenie światełek w całym mieście, pięknych iluminacji na ulicach, Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i wielu innych miejscach, placach, parkach i skwerach. Miasto szykuje się na Święta Bożego Narodzenia. Ciepła herbata, barszczyk, koncerty chórów i wiele atrakcji dla dzieci.

O 17.00 świetlny pokaz audiowizualny na hotelu Bristol. Na Podzamczu zimowa iluminacja fontann, o pełnych godzinach: 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Będą pokazywane do 28 stycznia 2019.

Ja się wybieram, uwielbiam ten klimat oczekiwania na Święta, pięknego miasta, które rozświetla ciemne noce i tej atmosfery, gdzie wszystko się wydaje piękniejsze, choć pozostawia wiele do życzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Znajdziecie go w Międzymurzu idąc od placu Zamkowego w kierunku pomnika Kilińskiego na Starym Mieście trwa od 23.11.18 do 6.01.19. Co tam znajdziecie – grzane wino, pyszne polskie jedzenie, rękodzieło, piękne dekoracje, czyli wszystko co na jarmarku znaleźć się powinno.

Warszawa zimą

27.Finał WOŚP  13.01.2019

Światełko do nieba, koncerty i przede wszystkim zbiórka charytatywna  dla dzieci i zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych. W Warszawie oprawa tej akcji jest zdumiewająca, a ludzi o ciepłych sercach nie brakuje. Świetna inicjatywa i wspaniała zabawa w samym centrum Warszawy, ale i w całej Polsce i na świecie.

Więcej informacji: https://www.wosp.org.pl/

Warszawa zimą – czas na ślizgawkę

Pęd powietrza, grająca muzyka i Ty wirująca na tafli lodowiska. Ja uwielbiam ten stan, kiedy mknę na łyżwach po lodowisku. Idealne miejsce na randkę, wypad z przyjaciółmi czy całą rodziną. Dużo śmiechu, aktywnie spędzony czas i bardzo pozytywne wspomnienia. Dodatkowo całkiem budżetowa opcja spędzenia czasu, jeśli wybierzemy lodowiska otwarte lub posiadamy własny sprzęt.

Warszawa zimą

Lodowisk w Warszawie jest całkiem sporo, ja wymienię tylko kilka i podam ich adresy.

Darmowe ślizgawki:

 • LODOWISKO NA RYNKU STAREGO MIASTA
 • Godziny otwarcia: codziennie w godz.: 10:00-21:00
 • LODOWISKO PRZED PKiN Plac Defilad 1
 • Godziny otwarcia: codziennie w godz.: 10:00-21:00
 • Urząd Gminy Bemowo – lodowisko ul. Obrońców Tobruku 40
 • Godziny otwarcia: 9.00- 14.30 i 14.30-21.30

Płatne lodowiska:

 • Lodowisko na Torwarze ul.  Łazienkowska 6A
 • Godziny otwarcia: wtorek i czwartek 20.00-21.30; sobota od 18.30 do 20 i niedziela 11.00-12.30 oraz 18.30 -20.00;
 • Ceny biletów od 9-13zł, wypożyczenie łyżew – 8zł, kasku – 3zł
 • Lodowisko OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20A
 • Godziny otwarcia: ciągu tygodnia od 14.00-21.00, weekendy 9.00-21.00;
 • Ceny biletów: normalny 8zł, ulgowy 5zł, weekend – normalny 10zł, ulgowy 6zł; wypożyczenie łyżew – 6zł, kask – 2zł

Zimowy Narodowy – świetna zabawa na stadionie

Miejscem, gdzie nie tylko można pojeździć na łyżwach, ale także zagrać w curling, czy zjechać z góry lodowej. Specjalne atrakcje dla dzieci, fitness na łyżwach i pyszne, rozgrzewające jedzonko – wszystkie informacje znajdziecie na stronie: http://zimowynarodowy.pl/

Na narty do Parku Szczęśliwickiego

Śnieg spadnie, albo nie spadnie, ale Ty możesz pojeździć na nartach na sztucznie dośnieżanym stoku w mieście – Górce Szczęśliwickiej 75m. Stok czynny od 10.00-20.00, cena trzygodzinnego karnetu od 35 do 55 złotych, 10 zjazdów od 17-25zł, a 50 zjazdów od 70-100zł.

Muzeum Polskiej Wódki

Dla tych, co szykują się bardziej do Sylwestra, a nie na Boże Narodzenie, polecam Muzeum Polskiej Wódki, degustacja i zwiedzanie może pomóc wykreować pomysły na Nowy Rok.

Informacje na stronie: https://muzeumpolskiejwodki.pl/

Godziny otwarcia: niedziela-czwartek 10.00-20.00, piątek-sobota 11.00-21.00

Cena biletów: bilet indywidualny – 40zł; bilet grupowy – min 10 osób -35zł od osoby.

Pewnie będzie część druga, bo to tylko maleńki ułamek tego co można robić w Warszawie zimą.Dla mnie stolica odkrywa swój urok o każdej porze roku, wystarczy tylko ruszyć się z domu, wyjść, poszukać możliwości i zacząć działać. Łatwo mówić, że nie ma co robić, że się nudzę i miasto jest brzydkie i nieciekawe. Czasami najtrudniej po prostu się zdecydować na jakąkolwiek aktywność.

Podoba Wam się zimowa Warszawa?Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook