Podróże

Warszawa urlop w mieście – jak dobrze wykorzystać lato?

Chcesz odpocząć, odciąć się, na chwilę zwolnić i korzystać z lata? Ale nie możesz, musisz zostać w pracy, w swoim mieście, które jak się okazuje jest stolicą Polski! I co zrobić? Załamać się, zacząć wkurzać się na korki, beton czy może, jednak zrobić sobie najlepszy urlop w mieście na jaki Cię stać? Ja wybieram tę drugą opcję. Nie zawsze musisz wyjeżdżać ze swojego miasta, aby mieć udane wakacje, wystarczy tylko troszkę pokombinować, dowiedzieć się o swoim mieście więcej i zmienić nastawienie, że to jak się czujesz zależy od Ciebie, a nie od miejsca w jakim jesteś.

Lato w mieście – czy może mieć plusy?

Wyjazdy nad morze, w góry czy za granicę, aby poznawać świat i sączyć drinki z palemką, dla wielu osób są super opcją. Podobnie wyprawa na górskie szczyty czy poznawanie odległych zabytków. Jednak nie zawsze jest możliwe, aby latem wziąć długi urlop, zgrać go z resztą rodziny czy przyjaciółmi.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie urlopu w mieście, dosłownego lub w przenośni. Kilka dni bez pracy można poświęcić na poznawanie swojego miasta, od dawna odkładane aktywności czy rozwijanie swojej pasji. Wcale nie musi być nudno i nieciekawie.

Patenty na urlop w mieście

Moim świetnym patentem na spędzanie czasu w mieście jest planowanie sobie listy doświadczeń na dany miesiąc, którą sukcesywnie realizuję. Latem jest to o tyle prostsze, że pomysłów na ciekawe i całkiem nowe aktywności nie brakuje.

urlop w mieście- ulica-warszawa

Urlop w mieście zaczynam od śniadania w ciekawym miejscu, lubię zamienić metro na rower, a popołudnie mogłabym spędzać w parku z książką, a wieczór na ciekawych spotkaniach z autorami czy koncertach. Ty możesz spędzić, go całkiem inaczej. Jeśli jesteś z Warszawy na planowanie ciekawych aktywności dla dorosłych i dzieci, podrzucam Ci moje wcześniejsze wpisy o warszawskich atrakcjach i to nie tylko na lato:

Plusy – urlop w mieście

Warto skupić się na plusach takiego rozwiązania, jak urlop w mieście. Po pierwsze – oszczędzasz pieniądze, w swoim mieście wydasz mniej niż w innym, nie musisz dodatkowo płacić za nocleg, komunikację miejską, a czasami nawet za bilety wstępu (ponieważ możesz wybrać się do muzeów w dni, które oferują bezpłatne wejściówki np. Muzeum Narodowe czy Powstania Warszawskiego).

Po drugie, poznajesz swoje miejsce, możesz na nie spojrzeć oczami turysty. Zachwycić się i na nowo docenić miasto, w którym mieszkasz.

Po trzecie, możesz mieć urlop nawet w środku tygodnia, wystarczy, że zaplanujesz ciekawe, nowe aktywności, zdecydujesz się na wyjście zamiast siedzenia z nosem w laptopie czy smartfonie. Nie musisz brać specjalnych dni wolnych, czy mawiać zastępstwa. Po południu czy o poranku możesz skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje letnie miasto.

Urlop w Warszawie – 5 letnich atrakcji

1.Minigolf BlueCity – wesoła zabawa z bliskimi

Masz ochotę na dobrą zabawę? Wybierz się z przyjaciółmi lub dziećmi na wspaniałą zabawę jakim jest minigolf. W Warszawie zagrasz w Centrum Handlowym Blue City, bilety normalne już od 24,90zł.

Time Machine

2.Zwiedź Dom Kereta – najwęższy dom Warszawy

Nie jest łatwo zwiedzić najwęższy dom w Warszawie, ale możesz się umówić na indywidualne lub grupowe zwiedzanie po kontakcie mailowym, adres znajdziesz na stronie. Ten niezwykły dom jest ,,wciśnięty” między standardowe budynki, ma trzy poziomy i jeśli nie wiesz, gdzie się znajduje, prawdopodobnie go ominiesz.

3.Motylarnia w Warszawie – poczuj się jak w tropikach

Kochasz kolorowe motyle, lubisz się im przyglądać i fascynuje Cię ich życie? Teraz możesz je obserwować nie tylko na łące, ale również w Motylarni otworzonej w Galerii Północnej w Warszawie. Przez chwilę można poczuć się jak w tropikach. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy jedynie 2zł.

4.Żarcie na kółkach 2019 – pyszności z całego świata

W tym roku fani pysznych potraw z foodtracków spotkają się 24 i 25 sierpnia na błoniach PGE Narodowy. Dla fanów różnorodnych przysmaków Żarcie na kółkach to możliwość spróbowania potraw z inspirowanych kuchnią z całego świata.

5.Basen w Powsinie – ochłoda w upalny dzień

Kiedy doskwierają upały i marzy Ci się odrobinę plażowego klimatu, wybierz się w Warszawie na nowoczesny kompleks basenów w Powsinie. Przyjazne miejsce, sprzyja relaksowi i rekreacji z basenami, zjeżdżalniami i przyjemną roślinnością. Z Kartą Warszawiak i Młodego Warszawiaka obwiązuje zniżka, wszystkie ceny biletów tutaj.

A Wy jak myślicie urlop w mieście to dobry pomysł?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook