Podróże

Warszawa urlop w mieście – jak dobrze wykorzystać lato?

Chcesz odpocząć, odciąć się, na chwilę zwolnić i korzystać z lata? Ale nie możesz, musisz zostać w pracy, w swoim mieście, które jak się okazuje jest stolicą Polski! I co zrobić? Załamać się, zacząć wkurzać się na korki, beton czy może, jednak zrobić sobie najlepszy urlop w mieście na jaki Cię stać? Ja wybieram tę drugą opcję. Nie zawsze musisz wyjeżdżać ze swojego miasta, aby mieć udane wakacje, wystarczy tylko troszkę pokombinować, dowiedzieć się o swoim mieście więcej i zmienić nastawienie, że to jak się czujesz zależy od Ciebie, a nie od miejsca w jakim jesteś.

Lato w mieście – czy może mieć plusy?

Wyjazdy nad morze, w góry czy za granicę, aby poznawać świat i sączyć drinki z palemką, dla wielu osób są super opcją. Podobnie wyprawa na górskie szczyty czy poznawanie odległych zabytków. Jednak nie zawsze jest możliwe, aby latem wziąć długi urlop, zgrać go z resztą rodziny czy przyjaciółmi.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie urlopu w mieście, dosłownego lub w przenośni. Kilka dni bez pracy można poświęcić na poznawanie swojego miasta, od dawna odkładane aktywności czy rozwijanie swojej pasji. Wcale nie musi być nudno i nieciekawie.

Patenty na urlop w mieście

Moim świetnym patentem na spędzanie czasu w mieście jest planowanie sobie listy doświadczeń na dany miesiąc, którą sukcesywnie realizuję. Latem jest to o tyle prostsze, że pomysłów na ciekawe i całkiem nowe aktywności nie brakuje.

urlop w mieście- ulica-warszawa

Urlop w mieście zaczynam od śniadania w ciekawym miejscu, lubię zamienić metro na rower, a popołudnie mogłabym spędzać w parku z książką, a wieczór na ciekawych spotkaniach z autorami czy koncertach. Ty możesz spędzić, go całkiem inaczej. Jeśli jesteś z Warszawy na planowanie ciekawych aktywności dla dorosłych i dzieci, podrzucam Ci moje wcześniejsze wpisy o warszawskich atrakcjach i to nie tylko na lato:

Plusy – urlop w mieście

Warto skupić się na plusach takiego rozwiązania, jak urlop w mieście. Po pierwsze – oszczędzasz pieniądze, w swoim mieście wydasz mniej niż w innym, nie musisz dodatkowo płacić za nocleg, komunikację miejską, a czasami nawet za bilety wstępu (ponieważ możesz wybrać się do muzeów w dni, które oferują bezpłatne wejściówki np. Muzeum Narodowe czy Powstania Warszawskiego).

Po drugie, poznajesz swoje miejsce, możesz na nie spojrzeć oczami turysty. Zachwycić się i na nowo docenić miasto, w którym mieszkasz.

Po trzecie, możesz mieć urlop nawet w środku tygodnia, wystarczy, że zaplanujesz ciekawe, nowe aktywności, zdecydujesz się na wyjście zamiast siedzenia z nosem w laptopie czy smartfonie. Nie musisz brać specjalnych dni wolnych, czy mawiać zastępstwa. Po południu czy o poranku możesz skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje letnie miasto.

Urlop w Warszawie – 5 letnich atrakcji

1.Minigolf BlueCity – wesoła zabawa z bliskimi

Masz ochotę na dobrą zabawę? Wybierz się z przyjaciółmi lub dziećmi na wspaniałą zabawę jakim jest minigolf. W Warszawie zagrasz w Centrum Handlowym Blue City, bilety normalne już od 24,90zł.

Time Machine

2.Zwiedź Dom Kereta – najwęższy dom Warszawy

Nie jest łatwo zwiedzić najwęższy dom w Warszawie, ale możesz się umówić na indywidualne lub grupowe zwiedzanie po kontakcie mailowym, adres znajdziesz na stronie. Ten niezwykły dom jest ,,wciśnięty” między standardowe budynki, ma trzy poziomy i jeśli nie wiesz, gdzie się znajduje, prawdopodobnie go ominiesz.

3.Motylarnia w Warszawie – poczuj się jak w tropikach

Kochasz kolorowe motyle, lubisz się im przyglądać i fascynuje Cię ich życie? Teraz możesz je obserwować nie tylko na łące, ale również w Motylarni otworzonej w Galerii Północnej w Warszawie. Przez chwilę można poczuć się jak w tropikach. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy jedynie 2zł.

4.Żarcie na kółkach 2019 – pyszności z całego świata

W tym roku fani pysznych potraw z foodtracków spotkają się 24 i 25 sierpnia na błoniach PGE Narodowy. Dla fanów różnorodnych przysmaków Żarcie na kółkach to możliwość spróbowania potraw z inspirowanych kuchnią z całego świata.

5.Basen w Powsinie – ochłoda w upalny dzień

Kiedy doskwierają upały i marzy Ci się odrobinę plażowego klimatu, wybierz się w Warszawie na nowoczesny kompleks basenów w Powsinie. Przyjazne miejsce, sprzyja relaksowi i rekreacji z basenami, zjeżdżalniami i przyjemną roślinnością. Z Kartą Warszawiak i Młodego Warszawiaka obwiązuje zniżka, wszystkie ceny biletów tutaj.

A Wy jak myślicie urlop w mieście to dobry pomysł?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Mikropodróże – jak być podróżnikiem we własnym mieście?

Mikropodróże, czyli co? Wpadłam ostatnio na to słowo ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki