Rozwój

W zawieszeniu

Wyobraź sobie szeroką, równą drogę, po której podróżujesz już od wielu dni. Na początku podróży niepewnie, idziesz ostrożnie stawiając kroki, czujnie rozglądasz się na boki obserwując otoczenie. Przemierzasz kolejne etapy, a droga wydaje Ci się bardziej znana. Mijasz innych wędrowców, którzy ślą Ci pozdrowienia, lasy i pola. Przyroda zachwyca Cię swoim pięknem. Po początkowym lęku nie ma śladu, pewny siebie cieszysz się podróżą. Aż tu nagle widzisz przed sobą coś nowego. Ogromna przepaść otwiera się przed Twoimi stopami, oczy z trudem odszukują drugi brzeg.

DSC07347

Jak iść?

Zdezorientowany rozglądasz się, czy droga nie odbija w którąś stronę, czy nie można okrążyć przepaści. Jednak mimo usilnych starań, gorączkowego poszukiwania innej drogi nie ma niż przekroczyć przepaść za pomocą chybotliwego, starego mostu zbudowanego z lin. Przyglądasz się wiekowej konstrukcji, serce bije Ci coraz mocniej. Myślisz sobie ,,Nigdy w życiu”, strach w Twojej głowie woła ,,Zawróć, zawróć, bo zginiesz”. Twoje ręce pocą się obficie, w głowie czujesz zawroty, z emocji siadasz na kamieniu i próbujesz podjąć decyzję. Iść czy nie iść. Nie widzisz innej możliwości, aby kontynuować podróż, a mimo lęku chcesz osiągnąć więcej, zobaczyć wszystko, dowiedzieć się co jest po drugiej stronie. Jedynie nie wiedziałeś, że będzie tak trudno.

indekskkMyśli płyną w szalonym tempie, determinacja miesza się z zwątpieniem. Twoje pragnienia wydają się pełne sprzeczności, a w głowie krąży pytanie ,,Jak pokonać ten przejściowy etap, który, wydaje się nie do przebycia?” To trudne pytanie, jednak po długich namysłach, wstajesz gotowy do walki ze swoimi słabościami.

Mimo przyśpieszonego bicia serca, Twoja wola walki wróciła. Stawiasz pierwszy krok, stopą ostrożnie badasz teren. Liny trzeszczą niemiłosiernie, a serce o ile to możliwe bije jeszcze szybciej. Centymetr po centymetrze stawiasz stopy, cały zamieniasz się w ruch, starasz się posuwać krok za krokiem, a w oddali widzisz swój cel. Niewyraźny drugi brzeg, który wydaje się być o tysiące kilometrów.

Ryzyko

W tym samym momencie jedna z desek pęka. Stopa nie znajduje oparcie, w ostatniej chwili przytrzymujesz się liny. Chcesz zawrócić, nie masz sił iść dalej. Jednak instynkt przetrwania pcha Cię do przodu, próbujesz zmierzyć się z własnym lękiem, w zawieszeniu między jednym a drugim brzegiem toczysz bój. Skamieniały wisisz nad przepaścią ,nie wierzysz, że dotrzesz na drugą stronę…

rope-165140_640

P.S. okresy przejściowe w życiu dają niezłego kopa, z jednej strony to szansa na zmodyfikowanie swojego życia, z drugiej wychodzenie po za sferę swojego komfortu i zaczynanie nowego etapu jest ogromnie stresujące i wymagające. Zawieszenie pomiędzy jednym a drugim etapem swojego życia pomaga zobaczyć naprawdę ile mamy siły i wytrwałości.

A Ty decydujesz się na zmianę? Jak radzisz sobie w sytuacjach kiedy nic nie wygląda zbyt różowo?

Zapisz

Share this Story
 • Nowe życie
  Książki

  Recenzja Nowe życie – miłość czy przekonania?

  Miłość, którą mogą zniszczyć poglądy? Gorący romans, który przeradza się w niezwykłą relację między dwojgiem ludzi o skrajnie różnych ideałach i ...
 • Rozwój

  W zawieszeniu

  Wyobraź sobie szeroką, równą drogę, po której podróżujesz już od wielu dni. Na początku podróży niepewnie, idziesz ostrożnie stawiając kroki, czujnie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook