Książki

W jak morderstwo – kryminał, intryga i przemiana

Kiedy nadajemy swojemu życiu nowy bieg? Czy wtedy, kiedy nie możemy już wytrzymać w utartych koleinach, czy może wtedy, kiedy nas coś gwałtownie z nich wyciągnie? Magda, bohaterka książki W jak morderstwo Katarzyny Gacek, ruszyła do przodu, kiedy jeszcze nie wiedziała, że pewne wydarzenia wstrząsną jej życiem w posadach.

Zwłoki, kura domowa i zaginięcie sprzed lat

Magdę – kobietę w średnim wieku nazwalibyśmy ,,kurą domową”. Kiedy mąż chodzi do pracy, ona ogarnia dzieci do szkoły i gotuje obiady. Stara się ze wszystkich sił zadowolić Tomka, być dobrą matką, córką i przyjaciółką. Liczy się z uczuciami wszystkich, tylko nie swoimi.

Jeden wieczór zmienia bardzo dużo w życiu naszej bohaterki. Kiedy przypomina sobie wieczorem, że miała oddać garnitur męża do pralni, znajduje w nim paragon za bardzo drogie perfumy. Perfumy, które do niej nie dotarły. Załamana i zrozpaczona nie jest wstanie skonfrontować się z mężem, który decyduje o każdym aspekcie jej życia.

w jak morderstwo katarzna gacek książka

Spotkanie z autorką w trakcie ,,Bookmeeting – spotkanie książkoholików w Warszawie”

Pełna podejrzeń, co do romansu męża, zabiera psa na spacer i próbuje poukładać sobie w głowie piętrzące się problemy. Praktycznie, w tym samym momencie na swojej drodze napotyka elegancką kobietę w czerwonej sukience, która pyta ją o drogę.  Kilka godzin później, kiedy Magda wraca od koleżanki, kobieta w czerwonej sukience jest już tylko mglistym wspomnieniem. Do czasu, kiedy Alf przenikliwym wyciem obwieszcza, że znalazł coś o czym nasza bohaterka długo nie zapomni. Zwłoki przypadkowej kobiety, które odnajduje Magda w pobliskim skwerku są niecodziennym zwrotem akcji, który powoduje nieoczekiwane zamiany w życiu kobiety.

Kiedy chcesz żyć swoim życiem…

Bohaterka to stłamszona kobieta, której dzieci stają się nastolatkami, mąż się oddala. Toksyczna relacja, w której tkwi od kilkunastu lat coraz bardziej jej ciąży. Na początku nieśmiało, potem z każdym krokiem pewniej, Magda zaczyna brać życie we własne ręce. Jednak nie jest to łatwe, kiedy przywykło spełniać się oczekiwania wszystkich wkoło, tylko nie własne.

Czy bohaterka W” jak morderstwo rozwikła zagadkę kobiety w czerwonej sukience i co wspólnego ze zbrodnią ma zaginięcie jej przyjaciółki siedemnaście lat temu? Czy Magda podejmie decyzje wbrew mężowi i zacznie pracę ? I jak sobie poradzi z ogromnym poczuciem winy? Kiedy sięgniecie po W jak morderstwo Katarzyny Gacek, strona po stronie znajdziecie wszystkie odpowiedzi.

W jak morderstwo – lekki kryminał czy coś więcej?

Katarzyna Gacek stworzyła dojrzałą bohaterkę z prawdziwymi radościami i problemami współczesnych kobiet. Pisze o macierzyństwie, uwikłaniu w toksyczne relacje i przemianach w głowie, które czasem mogą się zacząć od strasznych i niespodziewanych wydarzeń.

W jak morderstwo to lekki kryminał, gdzie intryga koncentruje się wokół naszej bohaterki oraz wydarzeń sprzed lat. Autorka pokazuje jak żądze, zazdrość, niespełnione pragnienia mogą namieszać w życiu, a nawet sprowadzić śmierć.

Spotkanie z autorką w trakcie ,,Bookmeeting - spotkanie książkoholików w Warszawie"

Wielkim atutem książki jest humor, autorka z dużym dystansem i ironią portretuje codzienne zmagania Magdy, miejscowość w jakiej mieszka, a także bohaterów drugoplanowych. Książka jest interesująca, lekka i wciągająca. Daje chwile wytchnienia i powoduje, że bardzo mocno kibicujemy Magdzie, aby stanęła na nogi i uwierzyła w siebie.

Jeśli szukasz książki o przemianie kobiety, lubisz kryminały i masz ochotę na fabułę podaną z dużą dozą humoru to W jak morderstwo Katarzyny Gacek jest książką dla Ciebie.

Za książkę dziękuje wydawnictwu Oficynka, a Pani Katarzynie Gacek za możliwość wysłuchania prelekcji o pisaniu, pomysłach na książkę w trakcie Bookmeeting – spotkanie książkoholików w Warszawie🙂

Tytuł: W jak morderstwo

Autorka: Katarzyna Gacek

Liczba stron: 437

Wydawnictwo: Oficynka

Share this Story
  • Książki

    W jak morderstwo – kryminał, intryga i przemiana

    Kiedy nadajemy swojemu życiu nowy bieg? Czy wtedy, kiedy nie możemy już wytrzymać w utartych koleinach, czy może wtedy, kiedy nas ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook