Rozwój
visionboard

Visionboard – jak zamienić marzenia w cele?

Nowy rok, zapewne nowe postanowienia, tyle razy słyszane hasło ,,nowy rok, nowa ja”, czy coś z tego z tego będziesz jeszcze pamiętać po dwóch, czterech czy dwunastu miesiącach? U mnie zwykłe postanowienia noworoczne się nie sprawdzają, do tej pory stosowałam raczej metodę określania obszarów, w które chce zainwestować swój czas, pieniądze i inne zasoby. W tym roku zrobiłam coś nowego – visionboard. Zainspirowana Kasią z worqshop.pl oraz przekonana przez przyjaciółkę (o czym Wam pisałam w podsumowaniu), że ta kreatywna metoda rzeczywiście działa, postanowiłam spróbować.

Visionboard – co to takiego?

Masz dość postanowień noworocznych spisanych na kartce czy w kalendarzu i rzuconych w kąt po kilku tygodniach? A może uwielbiasz tworzyć i robić nowe rzeczy? A Twoją mocną stroną jest praca z materiałem wizualnym? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego to visionboadr jest dla Ciebie.

To kreatywna mapa marzeń, celów, priorytetów, którą możesz zrobić na wiele sposobów. Po pierwsze musisz mieć pomysły, rzeczy, które chcesz osiągnąć, cele, jakie pragniesz zrealizować lub pragnienia, które nie dają Ci spokoju. Jeśli to już wymyśliłeś, to teraz najprzyjemniejsza część. Musisz zamienić pomysł na obrazy. Odpowiednie grafiki, które będą symbolizować Twoje potrzeby lub cele możesz znaleźć w internecie lub wycinając z gazet. Możesz visionboard zrobić analogowo lub komputerowo.

visionboard

W pierwszym przykładzie potrzebne Ci będą: klej, karton, nożyczki, zdjęcia, obrazki, gazety. Puść wodzę fantazji i znajdź najbardziej pasujące grafiki do swoich celów, następnie przyklej wszystko na karton w formie kolażu. Możesz dodać napisy, cytaty, inspirujące słowa.

W wersji komputerowej przyda Ci się program graficzny lub zwykły program do tworzenia tekstów. Znajdź odpowiednie grafiki, skomponuj z nich kolaż i wydrukuj. Tak zrobioną visionboard wyeksponuj w widocznym miejscu.

To co jest ważne, przy tworzeniu takiej tablicy to szczerość z samym sobą od nośnie tego czego potrzebujemy i pragniemy oraz wyeksponowanie tablicy, zaglądanie do niej oraz opowiadanie o celach bliskim.

Samo nic się nie zmieni. Od patrzenia, jeszcze nikt nie zrealizował swojego marzenia. Jednak to pierwszy krok – uświadomienie sobie, wizualizowanie oraz podświadome przyciąganie pragnień. Teraz czeka już tylko działanie.

Życie w obrazkach, czyli kreatywna metoda realizacji celów

Swoją tablicę celów zrobiłam pierwszy raz. Nie sądzę, abym wszystkie zrealizowała w 2018 roku, jednak wiem, że im częściej je widzę, to planuje kolejne kroki w przybliżeniu się do ich realizacji. W trakcie robienie visionboard zdałam sobie sprawę jakie obszary, w tym roku zaniedbałam, co zgubiłam, a co mimo, że powtarzam, że jest dla mnie ważne odkładam w nieskończoność.

visionboard

Planuje wydrukować swoją tablicę i zawiesić ją w widocznym miejscu na ścianie, ma mi przypominać o tym czego pragnę i co mogę osiągnąć, jeśli tylko stworzę lub wykorzystam okazję. Nic nie dzieje się samo, jednak to od nas zależy jak będzie wyglądać to co osiągniemy.

visionboard

 

Visionboard może być inspiracją, może być przypomnieniem, albo wyrzutem sumienia. Ja chcę, aby była moim kompasem, w tym roku.

A Ty jaki masz pomysł na ten rok?

Share this Story
 • życiowe wybory
  Rozwój

  Życiowe wybory – kiedy jest ten czas?

  Nigdy nie ma dobrego czasu, aby coś zmienić, aby podjąć ważne decyzje, ponieważ zawsze będą wiązały się ze stratami i zyskami. ...
 • visionboard
  Rozwój

  Visionboard – jak zamienić marzenia w cele?

  Nowy rok, zapewne nowe postanowienia, tyle razy słyszane hasło ,,nowy rok, nowa ja”, czy coś z tego z tego będziesz jeszcze ...
 • marzenia
  Rozwój

  Marzenia dobre na wszystko

  Zastanawiałeś się ostatnio, jak Twoje marzenia zmieniły się przez ostatnie lata? Co zostało z młodzieńczych fascynacji i wizji? Czasami kurczowo trzymamy ...
 • przyjaciółko
  Rozwój

  Hej, przyjaciółko z dawnych lat

  Hej, przyjaciółko z dawnych lat, skryłaś się z zasłoną z powiek, tak dawno Cię nie widziałam. Prawie zapomniałam. Prawie nie chciałam ...
 • Rozwój

  Co jest ważne – priorytety?

  Czasem chcesz zrobić wszystko, pójść na koncert, napisać zaległe prace, spotkać się ze znajomymi. Zapełniasz swój kalendarz do granic możliwości. Nęci ...
 • Rozwój

  Nowy Rok. Już 2015.

  Słucham teraz piosenki, ,,Jaki był ten dzień” grupy TURBO, to stary klasyk, a jakoś mi się przypomniał. Świetne słowa, które skłaniają ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

9 pomysłów na rozwój osobisty – tylko 15 minut!

Nasz własny rozwój nie dość, że daje satysfakcję, ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook