Książki
postaci mężczyzn w książkach - mężczyzna czytający książkę

Top 6 postaci mężczyzn w książkach – kultowi faceci

Czy są męskie postaci w książkach, które zapadają w pamięci i którzy intrygują, zaciekawiają własną osobą i reprezentują sobą niecodzienne spojrzenie na życie? Znalazłam 6 bohaterów, których postrzegam jako nietuzinkowych, ciekawych i często niezapomnianych. Dla wielu te postaci mężczyzn w książkach są  kultowe i bardzo znane w wielu kręgach. A Ty znasz kultowych męskich bohaterów?

Kultowe postaci mężczyzn w książkach, których musisz znać

Pisała już o wspaniałych kobiecych postaciach w literaturze, a teraz przyszła kolej na panów. To postacie znane, ale nie zawsze lubiane. Najczęściej niejednoznaczne i skomplikowane, ale przecież takie lubimy najbardziej.

1.Daniel Sempere ,,Cień Wiatru” Carlos Riuz Zafon

Główny bohater czterotomowej opowieści o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Księgarz, który wraz ze swoim ojcem prowadzi księgarnie w Barcelonie. Poznajemy jego losy od 10 roku życia, gdzie trafia w końcu do niezwykłego i tajemniczego miejsca, gdzie przechowywane są książki. Spokojny, rozważny, ale też odważny i wytrwały w dążeniu do odkrycia tajemnicy autora niezwykłej, jednej z zapomnianych książek – Juliana Caraxa. Miłośnik literatury, który ryzykuje życie, aby ocalić ostatni tom niezwykłej powieści.

Postaci męskie w książkach - cień wiatru

źródło:empik.com

2.Woland ,,Mistrz i Małgorzata” Michaił Bułhakow

Tajemniczy i sprytny diabeł, który wyprawia niezrównany, coroczny Wiosenny Bal Pełni Księżyca w Moskwie. Przywódca niecodziennej świty, ma zadanie odnaleźć Małgorzatę. Elegancki i dystyngowany mistrz czarnej magii. Paradoksalnie bohater pozytywny, który w radzieckiej Moskwie już prawie nie jest potrzebny. Potrafi docenić poświęcenie i miłość Małgorzaty do Mistrza, dotrzymuje danego jej słowa. Jest to postać niejednoznaczna, wielowymiarowa i pełna sprzeczności.
Postaci męskie w książkach - mistrz i małgorzata

źródło: empik.com

3.Geralt z Rivii książki i opowiadania o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego

Był dzieckiem czarodziejki i wojownika, wiedźmin zajmujący się zabijaniem potworów i obroną ludzi przed magicznymi istotami. Bohater silny, niecodzienny i bardzo męski, jego najlepszym przyjacielem jest Jaskier, a ukochaną – czarodziejka Yennefer, z którą podstępny los często go rozdziela. Czasem okrutny, zazwyczaj trzymający się swojego honoru, władał mieczem, pił wiedźmińskie eliksiry i bratał się z czarodziejkami. Zabijał tylko w ostateczności, bronił słabszych i słynął z ciętego języka i poczucia humoru.

Postaci męskie w książkach - wiedźmin

źródło: empik.com

4.Sherlock Holmes bohater książek Arthura Conana Doyle’a

Chyba najbardziej znany na świecie detektyw, który razem ze swoim przyjacielem dr Watsonem rozwiązuje niespotykane zagadki kryminalne. Posługuje się umiejętnościami dedukcji i analizy, posiada bystry i przenikliwy umysł, który pomaga mu rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy. Jest nieprzewidywalny, spontaniczny, a jego czyny i zachowania wydają się wielu osobom szalone. Jego największym przeciwnikiem jest geniusz zbrodni – Moriarty. Potrafi walczyć wręcz i posługiwać się bronią, jego znaki rozpoznawcze to kraciasty płaszcz, specyficzne nakrycie głowy i fajka.

Postaci męskie w książkach - sherlock holmes

źródło: empik.com

5.Aragorn z „Władcy Pierścieni”

Potomek władców Arnoru – Północnego Królestwa, który został wodzem Strażników. Uznawany za wzór wojownika i pana, który potrafi sprawiedliwie wydawać i egzekwować wyroki. Jest nieugięty, wytrwale dąży do celu, jednocześnie potrafi wybaczać i okazać łaskę. Wybrał tułacze życie, często zwany ,,Obieżyświatem”. Zakochany w Arwenie – po wielu potyczkach, wojnach i przeszkodach, ma szansę na spełnienie swojej miłości z elfką.

Postaci męskie w książkach - władca pierścieni

źródło: empik.com

6.Hannibal Lecter z książek Thomasa Harrisa

Genialny kryminalista, który żywi się ludzkim mięsem. Posiada wybitny umysł, dzięki którym potrafi przechytrzyć najsprytniejszych policjantów i psychologów. Wydarzenia, których doświadczył w dzieciństwie – piekło wojny, które odcisnęło na nim swoje brzemię, zmieniło jego system wartości, który został trwale wypaczony. Eliminuje ze społeczeństwa osoby, które uważna, że nie powinny dalej żyć. Jest psychopatą, egocentrykiem, który posiada bardzo duże mniemanie o sobie. Fascynujący i śmiertelnie niebezpieczny.

Postaci męskie w książkach - milczenie owiec

źródło: empik.com

A jaka jest Twoja ulubiona postać mężczyzny w książkach?

Share this Story
  • postaci mężczyzn w książkach - mężczyzna czytający książkę
    Książki

    Top 6 postaci mężczyzn w książkach – kultowi faceci

    Czy są męskie postaci w książkach, które zapadają w pamięci i którzy intrygują, zaciekawiają własną osobą i reprezentują sobą niecodzienne spojrzenie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook