Rozwój
inspirujące cytaty rozwojowe

Top 13 Inspirujące cytaty rozwojowe, które pobudzą Cię do działania

Lubię cytaty i z tego co widzę, Wy też lubicie cytat. Czyjeś słowa mogą nam mocno zapaść w pamięci i pokazać nową perspektywę, której do tej pory nie rozważaliśmy. Inspirujące cytaty rozwojowe to jak takie małe drogowskazy, kiedy jest nam trudno lub szukamy dodatkowej motywacji czy coś robić. Poznaj najciekawsze inspirujące cytaty rozwojowe i zobacz, czy któryś do Ciebie mocniej przemówi.

Słowa wielkich ludzi – inspirujące cytaty rozwojowe

1.„Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy.” – Winston Churchil

 

2.„Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu.”– Arystoteles

 

3.„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną!” – Steve Jobs

 

4.„Kiedy odpuszczę to kim jestem, stanę się tym, kim mogę być.” – Laozi

Literatura – cytaty, które mają moc

inspirujące cytaty rozwojowe

5.,,Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.” –R.R. Tolkien, „Dwie wieże”

 

6.,,Nie pozwól nikomu decydować o twoim życiu, bo w tedy zostaniesz kimś, kim nie powinnaś być. Będziesz nikim. Będziesz człowiekiem na zawsze skłóconym z życiem. –Margaret Starks, ,,W oczekiwaniu na szczęście”

 

7.,,Właściwa droga i łatwa droga nigdy nie wiodą tą samą ścieżką.” – Kami Garcia, ,,Istoty ciemności”

 

8.,,Obowiązkiem naszym jest robić to wszystko, czego chcemy, myśleć to, co wydaje nam się dobre, być odpowiedzialnym tylko przed sobą i stale kwestionować to, co się myśli – i wszystkich w ogóle.” – Jean-Paul Sartre ,,Drogi do wolności”

 

9.,,Prawo do wyrażania myśli wyłącznie wtedy coś znaczy, kiedy jesteśmy zdolni mieć myśli własne. – Erich Fromm, ,,Ucieczka od wolności”

 

10.,,Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo. „ – Viktor E. Frankl, ,,Człowiek w poszukiwaniu sensu”

 

11.,,Człowiek zdolny jest zmienić świat na lepsze tylko wtedy, gdy jest to możliwe, może natomiast zmienić siebie na lepsze zawsze, gdy tylko jest to konieczne. –Viktor E. Frankl, ,,Człowiek w poszukiwaniu sensu”

 

12.,,Człowiek nie może uwolnić się od odpowiedzialności za własne czyny.” – Jostein Gaarder, ,,Świat Zofii”

 

13.,,Zakochanie się w życiu to pełna akceptacja go takim, jakie jest. „– Ewa Foley, ,,Zakochaj się w życiu”

Mam nadzieję, że znalazłeś cytat, który Cię zainspiruje i pobudzi do działania. A może masz już swój ulubiony, który wykorzystujesz jako motywator i impuls do działania? Podziel się swoim inspirującym cytatem rozwojowym, który może pomóc innym.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook