Książki
Targi Książki w Polsce

Targi Książki w Polsce – czyli co, jak i gdzie się wybrać?

Dla książkoholików Targi Książki w Polsce bywają prawdziwą ucztą. Wszędzie książki, ciekawi i ukochani autorzy, prelekcje, autografy, rabaty i promocje na książki. Jednak czasami Tragi Książki to również zmora dla wszystkich uwielbiających czytać – tłumy ludzi, którzy o kulturze dawno zapomnieli, brak miejsca, czasami (ale rzadko) zawodzą wystawcy.  Czy warto jeździć na Targi Książki w Polsce? Gdzie pojechać, aby być zadowolonym?

Targi Książki w Polsce – idea

Po co właściwie jechać na Tragi Książki? Myślę, że każdy ma swoją osobistą motywację. Jak dla mnie to okazja zobaczenia i porozmawiania z autorami, czas na kupno długo odkładanych książek i przede wszystkim posłuchanie ciekawych dyskusji na temat literatury. Ty możesz jechać po rabaty, gadżety, autografy, albo góry książek. Może to też być okazja do spotkania z innymi książkoholikami, czy możliwość promocji dla młodych autorów, czy blogerów książkowych.

To czego nie lubię w Tragach Książki to – tłumy. Zbyt dużo ludzi, na zbyt małej powierzchni, gdzie nie ma jak przejść, a książki zostają sprowadzone do kolejnego towaru, o który Polacy się biją, bo niesie ich jakiś nieprzeparty pęd do zdobywania kolejnych trofeów. Temu mówię stanowcze NIE.

Targi Książki w Polsce

Dlatego moim zdaniem, trzeba wiedzieć po co tam iść, aby nie dać się porwać książkowym ludzkim rzekom oraz nie zostawić całej wypłaty. Bo tak też może być, tu podejdziesz i już widzisz swoją ukochaną książkę, którą masz na liście od 5 lat. Potem następne stoisko, tyle nowości, a tu obok znany autor, którego uwielbia Twoja siostra, więc dlaczego nie kupić jej książki z autografem. I nagle się orientujesz, że na Twojej karcie prawie nic nie zostało. To smutna chwila, mimo iż masz naręcze książek.

Czyli powiedzmy sobie to głośno, jeśli kochasz książki, zadaj sobie pytania:

  • Po co jadę na Targi Książki?
  • Jakie książki chce z nich przywieźć?
  • Co wniosą do mojego życia?

Jeśli szczerze sobie odpowiesz, wtedy to nie będzie strata czasu, ani pieniędzy.

Gdzie pojechać w toku na Targi Książki w Polsce 2018?

Targów Książki w Polsce jest bardzo dużo, praktycznie co miesiąc w jakimś mieście odbywają się ciekawe spotkania wystawców, jedne są tematyczne, inne dedykowane konkretnej kategorii wiekowej. W swoich poleceniach, zamieszczam te, które mnie najbardziej ciekawią. A tutaj możecie sobie sprawdzić, gdzie, kiedy i jakie Targi odbywają się w Polsce, nie tylko te dla książkoholików.

Targi Książki w Polsce

23-25 marca  PEGAZIK 2018 – Poznańskie Targi Książki

Książki dla dzieci i młodzieży.

17-20 maja  Warszawskie Targi Książki – moje ulubione, bo praktycznie nie muszę nigdzie jechać, jedynie na drugą stronę miasta

Tu znajdziecie relacje z Warszawskich Targów Książki

14-15 kwietnia Sopockie Targi Seniora 2018

Literatura dedykowana dla seniorów, wiele gatunków.

12- 14 październik Śląskie Targi Książki 2018

25-28 październik Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2018

Tu mam plan pojechać, określane jako najbardziej ciekawe, intrygujące i z wspaniałymi panelami dyskusyjnymi.

30 listopad – 2 grudzień Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie 2018

Jeździcie na Targi Książki w Polsce? Widzicie w nich wartość?

Share this Story
  • Targi Książki w Polsce
    Książki

    Targi Książki w Polsce – czyli co, jak i gdzie się wybrać?

    Dla książkoholików Targi Książki w Polsce bywają prawdziwą ucztą. Wszędzie książki, ciekawi i ukochani autorzy, prelekcje, autografy, rabaty i promocje na ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Recenzja Kwestia ceny Zygmunt Miłoszewski – niezwykłe zlecenie

Sensacyjno-przygodowa książka z ogromnymi pokładami humoru czy powieść ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki