Książki

Świerszcze wybielone na kość – czy da się lubić opowiadania?

Lubicie opowiadania? Dla mnie krótkie formy są czasami trudniejsze niż powieść. Mała, zamknięta opowieść musi pomieścić tak dużo treści, aby przyciągnąć czytelnika, a jednocześnie nie przytłoczyć. Myślę, że Agnieszka Czachor ta sztuka się udała. Zaintrygowała mnie, a niektóre z jej opowiadań sprawiły, że zatrzymałam się w pędzie i pomyślałam o magii w życiu, o niezwykłych zbiegach okoliczności i tajemnicach, które w obliczu jesieni są bardziej realne.

Opowiadania z klimatem, czyli Świerszcze wybielone na kość

Już sam tytuł zbioru opowiadań przykuwa wzrok, drugą rzeczą jest okładka, która zapowiada mroczny klimat opowiadań z pogranicza jawy i snu. Niby nasza rzeczywistości, lata minione lub obecne, a jednak jakby nierzeczywiste, oderwane, a jednocześnie intuicyjnie znajome.

opowiadania

Opowiadania autorki łączą w sobie ulotny klimat baśni z refleksjami na temat życia, ludzkich przywar, lęków oraz zachowań. To krzywe zwierciadło z nutką fantastyki, które zostawia niedosyt i chęć na więcej.

Historie nierzeczywiste

W książce Świerszcze wybielone na kość znajdziecie opowiadanie Księżniczka o pradawnych zwyczajach i niespodziewanych demonach, Anioł śmierci nie grywa w ruletkę o życiu i śmierci oraz niecodziennych zbiegach okoliczności, czy Klątwa o rodzinie, dawnych zaszłościach i miłości. Każde z opowiadań da Wam okazję do małej podróży w światy znajome i odległe. Pozwolą na uruchomienie wyobraźni i zadumanie się nad alternatywnymi sposobami na życie.

Jesień to idealny czas na lekturę z dreszczykiem, odrobiną magii i fantazji. Jeśli macie ochotę tej na coś nowego, a niekoniecznie lekkiego to sięgnijcie po Świerszcze wybielone na kość.

Dziękuję serdecznie za egzemplarz do recenzji kontarianie.pl

Tytuł: Świerszcze wybielone na kość

Autor: Agnieszka Czachor

Ilość stron: 155

Wydawca: Kontrarianie

Share this Story
  • Książki

    Świerszcze wybielone na kość – czy da się lubić opowiadania?

    Lubicie opowiadania? Dla mnie krótkie formy są czasami trudniejsze niż powieść. Mała, zamknięta opowieść musi pomieścić tak dużo treści, aby przyciągnąć ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook