Rozwój

Świąteczne dekoracje-najlepsze pomysły+rozwiązanie konkursu

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta można  śpiewać z Coca Colą. U mnie przygotowania do Bożego Narodzenia pełną parą. W domu królują ozdoby, a w kalendarzu już zapisany czas na robienie pierniczków. Przygotowywanie ozdób i dekorowanie domu wywołuje u mnie bardzo pozytywny nastrój. Małe świąteczne akcenty potrafią stworzyć całą atmosferę. Dziś mam dla Was kilka pomysłów na ozdoby, które w kilka chwil potrafią zaczarować mieszkanie.

Świąteczne dekoracje dla wszystkich

Niektórzy są zwolennikami kupowania ozdób, idealnego dobierania dodatków, jednak mnie najbardziej cieszą te wykonane samodzielnie. Tworzenie małych projektów DIY (zobacz inne pomysły na grudzień TUTAJ) jest moim sposobem na relaks, na złapanie równowagi. Dodatkowo końcowy efekt daje bardzo dużą satysfakcję. A Wy robicie swoje ozdoby?

Wianek z bombek

W tym roku przygotowywałam go po raz pierwszy, jednak wyszedł całkiem fajnie. Moim problemem była zbyt mała ilość bombek, dlatego musiałam się wybierać do sklepu dwa razy. Swój przygotowałam ze srebrnych i czerwonych kul, leży u mnie na stoliku i pięknie się mieni w świetle świec.

Potrzebne:

 • styropianowa oponka – jako baza
 •  wstążka
 • bombki
 • klej na gorąco

Jak wykonać taki wieniec możecie zobaczyć TUTAJ

Wieńce pięknie wyglądają z dodatkiem gałązek świerku, suszonych pomarańczy, lasek cynamonu czy szyszek. Robiąc wieniec w domu można stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Świetnie wygląda położony na stole lub zawieszony na ścianie lub drzwiach.

Bombki decoupage

Chciałam wykorzystać styropianowe kule, które kiedyś dostałam i tak powstał pomysł na bombki. Robi się je dość szybko, jednak potrzeba odrobinę cierpliwości, aby poczekać na wyschnięcie farby.

Potrzebne:

 • styropianowe kule,
 • serwetki z wybranymi motywami np. świątecznymi
 • lakier z klejem do decoupage,
 • lakier,
 • opcjonalnie brokat, wstążki

Jak wykonać decoupage’owe bombki możecie zobaczyć TUTAJ

Światełka

Pięknie wygalają jako świąteczna dekoracja wokół drzwi, okna czy półki. Z powodzeniem mogą służyć za lampkę i dawać miękkie światło wieczorami. U mnie światełka królują od października, w tym roku przyczepiłam je do framug drzwi, a mój mikołajkowy prezent, czyli światełka cotton balls ozdabiają mi parapet.

świąteczne dekoracje

Kule cotton balls można wykonać samodzielnie i możecie to zobaczyć np. TUTAJ.

Świece

Świąteczne dekoracje nie mogą obyć się bez świec, to one dają nie tylko miękkie światło, ale i piękny zapach. Hitem są u mnie małe podgrzewacze o pięknym piernikowym zapachu, bardzo relaksujące szczególnie wieczorem, razem ze spokojną muzyką i książką.

Świece mogą być samodzielną dekoracją lub elementem stroika czy wianka. W każdej aranżacji wyglądają świetnie. Można je zamknąć w lampionach, latarenkach czy ustawić na paterze w towarzystwie szyszek i bombek. Taka świąteczna dekoracja jest bardzo szybka i nie wymaga talentów manualnych.

Rozwiązanie konkursu

Dziękuję Wam serdecznie za udział w konkursie, przyszło bardzo dużo zgłoszeń. Bardzo się cieszę, bo książka jest rzeczywiście warta uwagi. Po namyśle i długich rozważaniach wybrałam zwycięzcę.

świąteczne dekoracje

Książkę „ The Adventures of Sherlock Holmes” wydawnictwa [ze słownikiem] otrzymuje Saszka Kołodziej.

Gratuluję:)

Proszę o kontakt w sprawie adresu do wysyłki.

A Wy kupujecie swoje świąteczne dekoracje czy jednak robicie je sami?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
 • Rozwój

  Świąteczne dekoracje-najlepsze pomysły+rozwiązanie konkursu

  Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta można  śpiewać z Coca Colą. U mnie przygotowania do Bożego Narodzenia pełną parą. W domu ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Jak czuć się dobrze ze sobą? Co z tą akceptacją?

Miałaś, kiedyś tak, że czułaś się jak milion ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook