Książki

Sprzątanie, to co daje radość i japońskie rytuały

,,Magia sprzątania” to książka z gatunku jak sobie poradzić z…(tu wstaw problem) i co mogę zrobić, aby żyło mi się lepiej. Jednak mimo dość prostego przekazu ma jakąś niezwykłą moc oddziaływania. Książka nie tylko na temat co daje sprzątanie, ale o zmianach w życiu.

O książce – Co daje sprzątanie

Autorka opisuje swoją metodę organizowania i układania rzeczy w domu w przemyślany i nietypowy sposób. Zawartość lektury jest podzielona na kilka rozdziałów, opisuje dlaczego mamy bałagan, co możemy zrobić, aby mu zaradzić oraz dlaczego zorganizowana przestrzeń ma moc czynienia zmian w naszym życiu.

Dużą zaletą książki są przykłady jakie podaje autorka, ciekawostki z jej życia prywatnego oraz zawodowego, opowiada o osobach, które przez lata chomikują tysiące mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy. Opowiada o tym, jak zbieranie np. rolek foli aluminiowej lub rajstop pomaga okiełznać strach przed zmianą i opanować swoje trudności z ogromną potrzebą kontroli.

sprzątanie - magia sprzątania

Ideą metody KonMari, autorskiej metody sprzątania wymyśloną przez autorkę, jest to, aby otaczać się rzeczami, które sprawiają nam przyjemność, autentycznie nas cieszą i dają swoiste zadowolenie. Przesłanie książki wpisuje się też w aktualny i wciąż modny trend minimalizmu. Rady z książki zachęcają do zredukowania posiadanych rzeczy do tych najbardziej potrzebnych i tych dających radość.

Refleksje

Z jednej strony myślałam, że to dość naiwne – posprzątaj szafę, zmienisz życie. I tak jest w istocie, jednak nie ulega zmianie fakt, że w trakcie czytania wzięłam się za porządki;) Chociaż nie do końca tak jak mówi autorka. Zastosowałam też jej radę dopasowania miejsca różnym rzeczom, dzięki temu od razu po przyjściu do domu zostawiam torebkę w jednym miejscu, a parasolkę w innym, mam miejsce na książki i biżuterię, dzięki temu mój bałagan się trochę ograniczył. Jednak dalej nie potrafię utrzymać porządku w szafie- może muszę jeszcze poćwiczyć;)

Sprzątanie to nie jest moje ulubione zajęcia, nawet powiem, że raczej jest gdzieś w ogonie moich rzeczy do zrobienia. Jednak dla amatorów czystych powierzchni, wprowadzania zmian w swoje życie( o zmianach pisałam tutaj) może być atrakcyjne. Interesujący wydał mi się fakt, że dla Marie Kondo sprzątanie jest pasją, tym samym przekonuje się, że tym co kręci ludzi może być naprawdę wszystko.

Jeśli masz bałagan, próbujesz od tygodnia znaleźć swoje słuchawki, a ulubiony T-shirt nigdy nie jest w tym samym miejscu ,,Magia sprzątania” może być dla Ciebie. Jeśli kręci Cię sprzątanie, organizowanie przestrzeni i wprowadzanie zmian w życie też możesz do niej zajrzeć. Przyciąga miętowa okładka, kojarzy mi się z latem;)Raczej nie czytam takich książek i ta mnie bardzo zaskoczyła, chyba najbardziej z dotychczas przeczytanych.

Lubicie takie książki? Jak Wasz bałagan?

Tytuł: Magia sprzątania. Japońska sztuka porządkowania i organizacji

Autor: Marie Kondo

Ilość stron: 222

Wydawnictwo: MUZA SA

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    Sprzątanie, to co daje radość i japońskie rytuały

    ,,Magia sprzątania” to książka z gatunku jak sobie poradzić z…(tu wstaw problem) i co mogę zrobić, aby żyło mi się lepiej. ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook