Książki
spotkanie książkoholików

Spotkania książkoholików, wieczory autorskie, targi książki – po co tam iść?

Może jesteś introwertykiem, który kocha zakopanie się pod kocem i schowanie z książką przed całym światem. Może jesteś ekstrawertykiem, który kocha książki i chętnie je czyta, ale ma też milion innych pasji, które dzieli z innymi ludźmi. Bez względu na to, czy lubisz często spędzać czas z innymi, czy tylko czasami i najchętniej jeden na jeden. Mam dla Ciebie propozycję – idź choć raz na spotkanie związane z książkami. Nie pożałujesz! A dlaczego? W tym wpisie wszystko Ci opowiem.

Spotkania książkoholików – po co tam iść?

Książki zazwyczaj czyta się w pojedynkę. Czasami można czytać na głos lub w parze. Jednak najczęściej postrzegamy książkę jako rozrywkę indywidualną i mało aktywną. Kochamy przenosić się w wykreowane światy, poznawać bohaterów lub mierzyć, się z nie zawsze łatwą rzeczywistością przefiltrowaną przez pisarza/pisarkę lub dziennikarzy.

Jednak czasem, może i Ty tak masz, że jakaś książka Cię zachwyci, wywrze na Tobie jeszcze większe wrażenie niż zwykle. I co? I nic, może się okazać, że nie masz z kim o nich porozmawiać. Może Twoi bliscy i rodzina nie fascynuje się książkami tak jak Ty. Jednak nic straconego, ponieważ w Twoim mieście, miejscowości, Internecie istnieją ludzie, którzy kochają rozmawiać o książkach.

spotkanie książkoholików - kawa

Lubię spotkania na żyw i rozmowy o literaturze. To spotkania ksiażkoholików, mogą być różnie nazywane – kluby książki, kluby dyskusyjne, bookmeetingi. Każda nazwa jest dobra. A chodzi o to, aby się spotkać, porozmawiać, pobyć ze sobą i wymienić opinie o książkach. Wzajemnie się zainspirować.

Z takiej idei, aby rozmawiać o książkach, z dużą otwartością i akceptacją gustów innych, narodził się Bookmeeting – spotkania książkoholików w Warszawie, właśnie w 19.10.2019 odbyła się druga edycja spotkania, która była wspaniała, dzięki uczestnikom, którzy zaangażowali się w dyskusję i z chęcią opowiedzieli o swoich ulubionych książkach.

Widzę jak bardzo takie spotkania ożywiają nas, jak dużo daje wymawiana poglądów, zachwytów, pogadania o tym, co dla nas ważne na żywo. Ale to nie jedyne miejsca, gdzie można spotkać osoby, które chcą rozmawiać o książkach.

Spotkania autorskie, konferencje, targi książki

Posłuchanie skąd pomysły na książkę, zdobycie autografu, dowiedzenie się, czy będzie kontynuacja ulubionej powieści – to dla czytelnika i fana konkretnego autora, bardzo ważne momenty. Wszystko to ma szansę się zadziać na spotkaniu autorskim.

Spotkanie na żywo z ulubionym pisarzem czy pisarką to może być duże przeżycie, okazja do spotkania innych fanów określonego gatunku czy książki.

Podobnie konferencje, targi książki – już w weekend 24-27.10.2019 Krakowskie Targi Książki, kto lubi takie imprezy, gdzie można kupić wiele książek z rabatem i spotkać znane osoby ze świata literatury, powinien się tam znaleźć (zobacz, dlaczego ja nie lubię Targów Książki).

Dla mnie lepsze są bardziej kameralne i mniejsze spotkania, gdzie jest szansa porozmawiać i pobyć razem z innymi osobami, które kochają literaturę, ale myślę, że każde miejsce, gdzie można poznać innych książkoholików jest warte uwagi.

A Ty chodzisz na takie czytelnicze spotkania? Wolisz kameralne spotkania czy targi książki?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook