Książki
spotkanie książkoholików

Spotkania książkoholików, wieczory autorskie, targi książki – po co tam iść?

Może jesteś introwertykiem, który kocha zakopanie się pod kocem i schowanie z książką przed całym światem. Może jesteś ekstrawertykiem, który kocha książki i chętnie je czyta, ale ma też milion innych pasji, które dzieli z innymi ludźmi. Bez względu na to, czy lubisz często spędzać czas z innymi, czy tylko czasami i najchętniej jeden na jeden. Mam dla Ciebie propozycję – idź choć raz na spotkanie związane z książkami. Nie pożałujesz! A dlaczego? W tym wpisie wszystko Ci opowiem.

Spotkania książkoholików – po co tam iść?

Książki zazwyczaj czyta się w pojedynkę. Czasami można czytać na głos lub w parze. Jednak najczęściej postrzegamy książkę jako rozrywkę indywidualną i mało aktywną. Kochamy przenosić się w wykreowane światy, poznawać bohaterów lub mierzyć, się z nie zawsze łatwą rzeczywistością przefiltrowaną przez pisarza/pisarkę lub dziennikarzy.

Jednak czasem, może i Ty tak masz, że jakaś książka Cię zachwyci, wywrze na Tobie jeszcze większe wrażenie niż zwykle. I co? I nic, może się okazać, że nie masz z kim o nich porozmawiać. Może Twoi bliscy i rodzina nie fascynuje się książkami tak jak Ty. Jednak nic straconego, ponieważ w Twoim mieście, miejscowości, Internecie istnieją ludzie, którzy kochają rozmawiać o książkach.

spotkanie książkoholików - kawa

Lubię spotkania na żyw i rozmowy o literaturze. To spotkania ksiażkoholików, mogą być różnie nazywane – kluby książki, kluby dyskusyjne, bookmeetingi. Każda nazwa jest dobra. A chodzi o to, aby się spotkać, porozmawiać, pobyć ze sobą i wymienić opinie o książkach. Wzajemnie się zainspirować.

Z takiej idei, aby rozmawiać o książkach, z dużą otwartością i akceptacją gustów innych, narodził się Bookmeeting – spotkania książkoholików w Warszawie, właśnie w 19.10.2019 odbyła się druga edycja spotkania, która była wspaniała, dzięki uczestnikom, którzy zaangażowali się w dyskusję i z chęcią opowiedzieli o swoich ulubionych książkach.

Widzę jak bardzo takie spotkania ożywiają nas, jak dużo daje wymawiana poglądów, zachwytów, pogadania o tym, co dla nas ważne na żywo. Ale to nie jedyne miejsca, gdzie można spotkać osoby, które chcą rozmawiać o książkach.

Spotkania autorskie, konferencje, targi książki

Posłuchanie skąd pomysły na książkę, zdobycie autografu, dowiedzenie się, czy będzie kontynuacja ulubionej powieści – to dla czytelnika i fana konkretnego autora, bardzo ważne momenty. Wszystko to ma szansę się zadziać na spotkaniu autorskim.

Spotkanie na żywo z ulubionym pisarzem czy pisarką to może być duże przeżycie, okazja do spotkania innych fanów określonego gatunku czy książki.

Podobnie konferencje, targi książki – już w weekend 24-27.10.2019 Krakowskie Targi Książki, kto lubi takie imprezy, gdzie można kupić wiele książek z rabatem i spotkać znane osoby ze świata literatury, powinien się tam znaleźć (zobacz, dlaczego ja nie lubię Targów Książki).

Dla mnie lepsze są bardziej kameralne i mniejsze spotkania, gdzie jest szansa porozmawiać i pobyć razem z innymi osobami, które kochają literaturę, ale myślę, że każde miejsce, gdzie można poznać innych książkoholików jest warte uwagi.

A Ty chodzisz na takie czytelnicze spotkania? Wolisz kameralne spotkania czy targi książki?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook