Książki
O dojrzewaniu

SamoDzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmian

Czy w cudzych słowach można odnaleźć siebie? Jak się okazuje – można. A przynajmniej mi się zdarza. Chyba dlatego tak lubię czytać, konfrontować się ze sposobami postrzegania świata przez inne osoby. Książka SamoDzielna kobieta napisana wspólnie przez Jacka Santorskiego i Annę Hannę Czarnecką pozwoliła mi właśnie na takie poszukiwania i co najważniejsze zakończyły się one dla mnie sukcesem.

SamoDzielna kobieta, czyli felietony na miarę potrzeb

Słowa ,,Uszyć własne życie na swoją miarę” chodzą za mną, od kiedy je przeczytałam, podobnie jak wiele innych, zakreślonych ołówkiem fraz w książce. SamoDzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmian jest największą książkową niespodzianką jaka mi się przydarzyła w ostatnich miesiącach. Nie sądziłam, że ta mała, fioletowa książka ma tak ogromną siłę oddziaływania, skłaniania do refleksji nad swoim życiem, potrzebami, spostrzeganiem swoich związków i siebie samej.

A jednak, w felietonach Anny Hanny Czarneckiej oraz następujących po nich rozmowach autorki z Jackiem Santorskim jest tyle prawdy, życiowych przemyśleń i analizy ważnych zwykłych-niezwykłych problemów, że aż musiałam sobie dawkować jej czytanie.

O dojrzewaniu

Felietony autorki poruszają takie zagadnienia jak: postrzeganie swojej potrzeby realizowania siebie, presji społecznej nakładanej na kobiety, jakości relacji w związkach, rozmów i przemyśleń o pieniądzach i podejmowaniu zmian w życiu. Spektrum jest bardzo szerokie. Mamy tu emocje, wyrażone oczekiwania, odniesienia do osobistych przeżyć, jak i naukowych danych.

Przefiltrowane doświadczenia, konfrontacja z rzeczywistością i własnymi schematami pozwala na dotarcie do głęboko ukrywanych potrzeb i schematów, które często definiują określone postępowania i decyzje.

O dojrzewaniu

Rozmowy o dojrzewaniu

Rozmowy prowadzone przez autorów mają w sobie tyle wrażliwości, delikatności, a jednocześnie nie są pozbawione twardego i dosadnego doniesienia do tego co najistotniejsze – przemilczanych presji, jakim się poddajemy, schematom zaszczepionym już w dzieciństwie, skryptów, które zamiast pomagać – ograniczają. Konfrontacja bywa bolesna, ale odkrywa nadzieję na zmianę, na szansę doświadczenia wglądu i dokonanie własnego wyboru dotyczącego tego, jakie życie chce się prowadzić.

To jedna z książek, do której będę wracać wielokrotnie po mądrość, inspirację i jakiś impuls do zadania sobie ważnych pytań, których autorzy nie boją się stawiać sobie jak i czytelnikowi.

SamoDzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmian jest zapisem kobiecej drogi do samej siebie. Pokazuje etapy i działania, jakie mogą nas zbliżyć do pełniejszego życia, takiego jakiego pragniemy, a nie takiego jakie zostało nam narzucone. Książka z tych, o których długo się myśli i trawi zawarte w niej spostrzeżenia. Czasami wywołuje opór, bunt, prowokuje do ucieczki i odłożenia jej na półkę, ale podskórnie wiadomo, że porusza coś ważnego.

O dojrzewaniu

Jestem ogromie wdzięczna, że udało mi się tę książkę upolować na Wielkiej Wymianie Książkowej, polecam Wam ją do przeczytania jeśli jesteście na jakimś życiowym zakręcie, jeśli coś Was w życiu uwiera lub jeśli macie ochotę na dojrzałą rozmowę o rzeczach ważnych bez zadęcia i zbędnego patosu.

Tytuł: SamoDzielna kobieta. O dojrzewaniu do zmian

Autor: Jacek Santorski, Anna Hanna Czarnecka

Ilość stron: 192

Wydawnictwo: Zwierciadło sp.z.o.o

Polecam książkę: Matka, Polka, Feministka – recenzja

Mam do Ciebie prośbę, jeśli podobała Ci się recenzja – polub mnie na Facebooku lub obserwuj na Instagramie tam znajdziesz więcej informacji o książkach, podróżach, wydarzeniach literackich.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook