Książki
Zaufanie czyli waluta przyszłości

Recenzja Zaufanie czyli waluta przyszłości Michał Szafrański

Jak zarabiać na blogu miliony? Jak stworzyć społeczność, która chce kupić Twoje produkty? I jak pozostać sobą oraz tworzyć w taki sposób, że nigdy nie będziesz mieć sobie nic do zarzucenia? Na te pytania odpowiada Michał Szafrański, autor bloga jakoszczedzacpieniadze.pl w książce Zaufanie czyli waluta przyszłości.

Droga Michała Szafrańskiego do 8 milionów z bloga

Blog Michała Szafrańskiego czytam od dawna, kupiłam też jego książkę Finansowy Ninja, która jest bardzo dobrym poradnikiem jak ogarnąć swoje finanse. Jak nie dać się złapać na karty kredytowe czy odpowiednio się przygotować do wzięcia kredytu hipotecznego – Finansowy Ninja to prawdziwa kopalnia wiedzy o oszczędzaniu, budżecie domowym i walce z długami. Byłam bardzo ciekawa, co autor poczytnego bloga o oszczędzaniu napisze o tym, jak stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednym z najlepiej zarabiających twórców internetowych w Polsce.

Zaufanie czyli waluta przyszłości pokazuje nam dobitnie, że drga do sukcesu jest bardzo różna, a czynnikiem wspólnym jest kilka rzeczy – świadomość tego, co chcemy osiągnąć, po co to robimy, co chcemy dać innym i czego na pewno nie zrobimy. A do tego dużo ciężkiej pracy, wytrwałość, odrobina szczęścia, szczególnie do ludzi i otwartość na poszukiwanie możliwości i korzystanie z szans. Autor pokazuje swoje wzloty i upadki, od samego początku, kiedy zainteresowała się komputerami, po rezygnację z etatu, aż do momentu, kiedy jego blog przynosił mu wymierne efekty w postaci dużych pieniędzy.

,,Najpierw cię ignorują, potem się z ciebie śmieją, później z tobą walczą, a potem wygrywasz”

Mahatma Gandhi

Książka jest opowieścią o budowaniu nie tylko własnego biznesu poprzez blog, studium przypadku współprac z markami, ale przede wszystkim świadectwem, że walka o siebie nie jest prosta, a jeśli się nie poddamy możemy stworzyć wielkie rzeczy. Michał Szafrański w Zaufanie czyli waluta przyszłości udowadnia, ze pomysły bojkotowane przez wszystkich i wyśmiewane, jeśli tylko my w nie wierzymy, mamy wsparcie i nie boimy się podejmować ryzyka, mają bardzo duże szanse powodzenia.

Po co przeczytać Zaufanie czyli waluta przyszłości?

Zaufanie czyli waluta przyszłości, to książka dla każdego twórcy, który chce się dowiedzieć, jak budować społeczność, co robić, aby nie zawiesić swoich projektów, ale też książka daje możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o zarabianiu na blogu i prowadzenia własnego biznesu.

,,Blogowanie to nie jest krótkodystansowy wyścig, lecz maraton, którym kluczowe jest nie tempo, ale po prostu dotarcie do mety” (s.246)

Bardzo podobało mi się w książce odniesienie do życia autora, konkretne sytuacje, przypadki, opatrzone komentarzem, refleksjami. To, co ujęło mnie na blogu jakoszczedzacpieniadze.pl, czyli autentyczność i transparentność, autor również dał nam w tej książce.

View this post on Instagram

Ostatnio coraz więcej książek do mnie przybywa, ale czasu coraz mniej, może grudzień będzie bardziej zaczytany 😉 Książka listopada ogłaszam u siebie "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" Michała Szafrańskiego – dlaczego? Bo mnie ta książka zmusza do myślenia. Autor pokazuje swoją drogę od pracy na etacie po zarabianie na blogów milionów. Nie mówi tylko o efekcie, ale właśnie o drodze. O tym co go ukształtowało, inspirowało, co musiało się zadziwić w jego głowie i życiu, aby był ty gdzie jest teraz. Bardzo lubię podcast ,,Więcej niż oszczędzanie pieniędzy", a ,,Finansowego ninje" połknęłam w całości i to nie tylko ja, a moi bliscy też. Więc znam obecna działalność Michała Szafrańskiego. Jednak to, co najciekawsze to zobaczyć to wszystko od środka. To pomyśleć o rzeczach, które mnie ukształtowały i dokąd mogą mnie zaprowadzić. Czytam. I jest to lektura powolna, nie dlatego, że książkę źle się czyta, wręcz przeciwnie. Ale dlatego, że ją analizuje, zastanawiam się i myślę o swoim życiu, biznesie, działaniach, sytuacjach, które mnie popychają w różne strony. Jak przeczytam napiszę Wam więcej🙂 Dajcie znać czy znacie inne ciekawe książki rozwojowe lub biografie, autobiografię, gdzie autorzy pokazują swoją drogę do sukcesu? 🙂 #książka #czytamteraz #takczytam #zaufanieczyliwaluta #zaufanieczyliwalutaprzyszłości #zaufanie #michalszafranski #rozwójosobisty #boostagram_pl #bookandgirl #bookstagramgirl #mojeksiążki #książkostagram #igreading #igbook #iloveebooks #molksiazkowy #polskiebookstagramy #polskieksiążki #bookbookbook

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

Czytając tę pozycję, zobaczymy, że porażki nas budują, pomagają wyciągać wnioski i bez nich wielokrotnie nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj. Zaufanie czyli waluta przyszłości to lektura – inspiracja, dla każdego kto marzy o tworzeniu ciekawych i wartościowych treści dla innych.

Prosty język, przyjazdy sposób narracji, gdzie czytelnik jest traktowany jak partner. Bez patosu i moralizowania, to książka – przykład konkretnego życia, gdzie autor nie boi się przyznać do błędów, ale też z dumą mówi o swoich sukcesach. Moim zdaniem wyważona i przemyślana. Dla każdego kto szuka inspiracji, prowadzi swój biznes, albo marzy o czymś wielkim.

Czytałeś książkę Zaufanie czyli waluta przyszłości Michała Szafrańskiego? Jak Ci się podobała?

Share this Story
 • Zaufanie czyli waluta przyszłości
  Książki

  Recenzja Zaufanie czyli waluta przyszłości Michał Szafrański

  Jak zarabiać na blogu miliony? Jak stworzyć społeczność, która chce kupić Twoje produkty? I jak pozostać sobą oraz tworzyć w taki ...
 • Rozwój

  Trudna sztuka kompromisu

  Życie dostarcza wielu spraw, w którym dwie osoby się nie zgadzają. Mają odmienne poglądy i opinie, ani jedna ani druga strona ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Frederico Moccia Tysiąc nocy bez Ciebie – idealna lektura na lato

Książki o miłości to idealne lektury na wakacje. ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook