Książki

Recenzja Niezapominajki – ku pamięci

Kryzys kryzysem, ale książki się same nie przeczytają. Recenzja ,,Niezapominajki” Moniki Fudali specjalnie dla Was. Wzruszającą opowieść o stracie, radzeniu sobie z życiem po traumatycznym wydarzeniu i akceptacji tego  czego nie da się odwrócić.

Niezapominajki – kwiaty pamięci

Chris nie potrafi pogodzić się z odejściem jego zmarłej siostry. Codzienne wyprawy na cmentarz są dla niego ulgą od cierpienia i pustki jaka została po zmarłej. Intrygują go zostawiane codziennie świeże niezapominajki – ulubione kwiaty Emily.

Dzięki kwiatom poznaje Dantego, zagadkowego chłopca, który nosi w sobie tajemnice. Wspomnienia Dantego o Emily są dla Chrisa łącznikiem ze zmarłą siostrą. Kiedy Dante zaprasza głównego bohatera do siebie ten niewiele się zastanawiając, podejmuje decyzje i wyrusza na spotkanie z duchem siostry, tajemnicami nowego kolegi i własnym cierpieniem.

recenzja niezapominajki

Kiedy ktoś odchodzi

Książka Moniki Fudali porusza ważny problem – radzenie sobie po stracie bliskich osób, które odeszły gwałtownie i niespodziewanie. Pokazuje jak ból i cierpienie można przeżywać na różne sposoby. Ukazuje środki jakie podejmują ludzie do tego, aby spróbować żyć na nowo z pustką po bliskiej osobie.

Opowieść czyta się w tempie ekspresowym, kolejne  literki składają się w całość. Trudny temat jednak podany z subtelną lekkością i dozą wyczucia nie staje się pompatyczną opowieścią, a raczej delikatną refleksją.

recenzja niezapominajki

Jedynym minusem lektury był momentami język jakim posługiwali się bohaterzy i narrator. Nie wiem czy taki był celowy zabieg autorki, jednak dość wymyślne sformułowania, momentami bardzo poetyckie i pompatyczne nie pasowały mi do rozmów młodych ludzi, mimo scenerii w jakiej zostali osadzeni. Pojawiał się u mnie dysonans między tym jak zostali wykreowani bohaterzy a tym jak mówili.

Recenzja ,,Niezapominajki” podsumowując książka jest wdzięczną opowieścią na trudny temat. Z ciekawymi bohaterami, których chciałabym poznać bliżej, dowiedzieć się co z nimi będzie dalej. Myślę, że to dobra książka dla wszystkich, którzy kogoś utracili, którym brakuje radości życia i doceniania chwili obecnej.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res

Tytuł: Niezapominajki

Autor: Monika Fudali

Ilość stron: 98

Wydawnictwo: Novae Res

Share this Story
  • Książki

    Recenzja Niezapominajki – ku pamięci

    Kryzys kryzysem, ale książki się same nie przeczytają. Recenzja ,,Niezapominajki” Moniki Fudali specjalnie dla Was. Wzruszającą opowieść o stracie, radzeniu sobie z ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook