Książki
Magazyn Rob Hart

Recenzja Magazyn Rob Hart – korporacja, która chciała dobra ludzi

Chmura da Ci szczęście, Chmura zaspokoi Twoje wszelkie potrzeby. Tak korporacja Gibsona Wells’a reklamuje swoje usługi. Ogromna korporacja zajmująca się handlem online i dostawą staje się nie tylko wymarzonym pracodawcą dla wielu ludzi, ale również wybawicielem od trudów w zdewastowanym społeczeństwie i zniszczonym klientem. Czy w idealnym świecie Chmury, cokolwiek może być niedoskonałe? Przeczytaj Magazyn Rob’a Hart’a i dowiedz się sam.

Chmura da Ci wszystko czego zapragniesz…

Wyobraź sobie świat za kilka kat – zniszczony katastrofami ekologicznymi, brakiem wody, degeneracją rządów, ogromnym bezrobociem, załamaniem się rynków. W książce, którą napisał Rob Hart Magazyn  – taki świat jest codziennością, a wybawieniem dla wielu potrzebujących pracy i schronienia ludzi, jest Chmura. Korporacja, która nie tylko zatrudnia pracowników, ale daje im dom i tworzy specjalne kompleksy, które mogą odpowiadać potrzebom ludzi. Dodatkowo ma misję, ponieważ rozwiązuje problemy ludzi, który nie chcą lub boją się chodzić do sklepów, wszystko dzięki armii dronów.Ludzie po kliknięciu w panel aplikacji mają ekspresowo wybrane przedmioty u siebie.

Do jednej z Central trafiają Paxton i Zinnia. On jest byłym przedsiębiorcom, którego Chmura pozbawiła interesu życia, a który teraz przymuszony przez okoliczności musi podjąć zatrudnienie u znienawidzonego konkurenta. Ona – szpieżka korporacyjna, której zadaniem jest przeniknięcie do struktur Chmury i wykradzenie tajnych informacji.

Łączy ich chwila dostania się do Centrali i przypadek. On myśli, że znalazł kogoś z kim będzie mu łatwiej w nowej pracy. Ona, że Paxton może być środkiem do celu rozpracowania Chmury. To, czego się dowiedzą o działalności korporacji zmieni ich życie. A trudne wybory, które będą musieli podjąć spowodują, że już nic nie będzie takie samo.

Magazyn Rob Hart

Magazyn – antyutopia, która może się zdarzyć?

Rob Hart serwuje nam w Magazynie dawkę emocji i odrobinę lęku, nie koniecznie związanego z samą fabułą książki, a raczej z możliwością wystąpienia podobnych zdarzeń. Obecne zmiany klimatyczne, wielkie koncerny oraz niepewność współczesnego świata sprzyja pytaniu – o to jak będzie wyglądało nasze życie za parę lat? Czy tak, jak to przedstawił autor w książce Magazyn? Pewnie się okaże.

Co do samej książki była to lektura trzymająca w napięciu, ciekawiło mnie jak skończą się poczynania Zinni, co odkryje i jak to wpłynie na Paxtona. Zastanawiało mnie też, co właściwie robi Chmura.

Osadzenie akcji w świecie, który może się zadziać na naszych oczach oraz przemyślane wykreowanie korporacji i jej koncepcji również było trafionym pomysłem. Niestety, czytając książkę Magazyn Rob’a Hart’a miałam wrażenie, że schemat jest zbyt mocno powielony. Że znam go dobrze z innych, wielkich dzieł, którymi musiał inspirować się autor jak ,,Nowy wspaniały świat” Huxley’a czy ,,Rok 1984” Orwell’a.

Pomysł ciekawy jednak dla mnie dość wtórny, nie jest to książka, która ze mną zostanie na dłużej. Jednak jeśli macie ochotę na dobry thriller, to jest to jedna z dobrych propozycji na wieczór.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu W.A.B

Magazyn Rob Hart to książka dla Ciebie? A może masz inne thrillery godne polecenia?

Tytuł: Magazyn

Autor: Rob Hart

Liczba stron: 492

Wydawnictwo: W.A.B

Recenzja: Wyspa – dystopia w islandzkim wydaniu

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook