Książki

Recenzja książki Arche–czy da się zmienić świat?

Przyszłość. Zjednoczona Europa, a w niej bohater, który z nienawiści chce zmienić świat. Czy to się może udać? Pozbawiony rodziny, przyjaciół i celu zostaje wmanewrowany w niezwykły plan, który ma pomóc ludzkości.

Antyutopia?

Moje pierwsze wrażenia po lekturze Arche C.J. Eliota to nawiązanie do prozy Orwella i Huxleya. Ponieważ Arche okazuje się być kolejną antyutopią, skonstruowaną na kanwie fizycznych teorii, potrzeby walki z niesprawiedliwością oraz konstrukcją nowego ładu.

książki arche

Bohater zabiera nas do swojego świata, jak bardzo podobnego do naszego. Gdzie wyraźny podział na biednych i bogatych, na osoby posiadające nieograniczoną władzę i zwykłych obywateli, którzy nie mają nic do powiedzenia, staje się dla bohatera powieści nie do zniesienia.

Ból po stracie jedynej osoby, która obudziła w nim nutkę człowieczeństwa, sprawił, że zaangażował się w działania organizacji ,,Nowy Porządek”, która ma zmienić świat i dzięki naukowym eksperymentom i innowacyjnym lekom. Czy to się uda? Jak zachowa się nasz bohater? Czy nienawiść może być sprawcą dobrych zmian? Te pytania zadajemy sobie w trakcie czytania książki.

Arche – powieść z potencjałem

Dużym walorem tej powieści jest wciągająca przygoda, ciekawie zaprojektowany świat oraz zakończenie, które może nas zadziwić i jeszcze mocniej przywołać wrażenia o inspiracji prozą Orwella.

Arche zachęca nie tylko piękną okładką. Fabuła zabiera czytelnika do miejsc, gdzie sam by nie zawędrował. Odkrywa mroczne meandry ludzkiej psychiki, oddziera z iluzji świat motywów i intencji działań ludzi na bardziej i mniej odpowiedzialnych stanowiskach.  Jeśli lubisz powieście z nie do końca dobrym zakończeniem, takie które pozostawiają Ci pole do domysłów i snucia zakończeń, sięgnij po Arche.

Czy dalibyście taką powieść jako prezent na ślub?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Tytuł: Arche

Autor: C.J. Eliot

Ilość stron: 251

Wydawnictwo: NOVAE RES

Lubicie takie powieści?

Zapisz

Zapisz

Share this Story
 • Wyspa
  Książki

  Wyspa – dystopia w islandzkim wydaniu

  Co byś zrobiła jakby w kilka tygodni rozpadł się Twój cały świat? Z dnia na dzień kraj który znasz, ludzie, których ...
 • Książki

  Recenzja książki Arche–czy da się zmienić świat?

  Przyszłość. Zjednoczona Europa, a w niej bohater, który z nienawiści chce zmienić świat. Czy to się może udać? Pozbawiony rodziny, przyjaciół ...
 • Książki

  Nowy wspaniały świat-Czytadło #2

  Wieczna szczęśliwość kontra piękno, prawda i sztuka. ,,Nowy wspaniały świat” Aldous Huxley Zaczyna się dość zaskakująco do opisu jednego z filarów ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook