Książki
kobieta na krawędzi

Recenzja Kobieta na krawędzi Samantha M.Bailey

Trzymający w napięciu thriller Kobieta na krawędzi Samantha M. Bailey to opowieść o dwóch kobietach, których połączyło dziecko. Nicole – odnosząca sukcesy bizneswoman, zachodzi w ciążę, od chwili, kiedy jej dziecko pojawia się na świcie, odzywają się demony przeszłości. Morgan – doświadczona mocno przez życie, próbuje odnaleźć się na nowo. Pragnie dziecka, ale przez decyzje swojego męża jej pragnienia, mogą nigdy się nie zrealizować. Co połączy te dwie kobiety i jak zmieni się ich życie?

Recenzja Kobieta na krawędzi – kiedy desperacja popycha do najgorszych decyzji

Nękana przeszłością Nicole nie może się odnaleźć po narodzinach swojej córeczki. Do tej pory zaradna i silna dyrektor naczelna wielkiej firmy, obecnie pełna lęku i desperacji kobieta, która za wszelką cenę chce chronić swoje dziecko. List, który dostaje mrozi jej krew w żyłach. Już wie, że przeszłość nie została pogrzebana, a właśnie chce są dogonić.

Nicole decyduje się na dramatyczny krok. Opuszczona przez męża, bez wsparcia najbliższych, na stacji metra podaje swoją malutką córeczkę, niczego niespodziewającej się Morgan i skacze pod pociąg.

Zdezorientowana Morgan, nie wie co się właściwie stało i dlaczego obca kobieta, znała jej imię i zostawiła jej pod opieką córkę. Przerażona, nie wie, że jej koszmar dopiero się rozpoczął.

kobieta na krawędzi

Kobieta na krawędzi – thriller prawie bardzo dobry

Przeczytałam książkę Samanthy M. Bailey w kilka godzin, wciągnęła mnie bardzo. Początek jest dynamiczny i bardzo skondensowany. Tajemnice, zwroty akcji, dramatyczne decyzje to czytelnik dostaje na samym początku lektury.

Emocjonująca i poruszająca historia dwóch kobiet po przejściach wciąga od pierwszej strony, a dynamiczna akacja zachęca do przeczytania kolejnych rozdziałów, które krok po kroku ukazują związki i powiązania między wszystkimi postaciami.

Niestety, końcówka oraz samo zakończenie może trochę rozczarować. Dla mnie ostatnie strony były dość przewidywalne i raczej nic mnie nie zaskoczyło. Miałam wrażenie, że historia mocno pod koniec zwolniła i z doskonałego dreszczowca zamieniła się w melodramatyczną opowieść o chęci posiadania dziecka. Może, gdyby książka była odrobinę dłuższa, a jej wątki potraktowane w głębszy spób, całość była by bardziej spójna.

Nie mniej jednak, książka Kobieta na krawędzi Samanthy M. Bailey jest całkiem dobrym thrillerem, który przedstawia ciekawą i trzymającą w napięciu historię, która będzie atrakcyjna dla wielu czytelników, choć może nie zapamiętają jej na długo.

Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu Znak

Tytuł: Kobieta na krawędzi

Autorka: Samantha M.Bailey

Liczba stron: 315

Wydawnictwo: Znak

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook