Książki
Dom sekretów

Recenzja Dom sekretów Natalia Bieniek

Czasem nawet najgorszy dzień potrafi uratować książka i dobra historia. Myślę, że Dom sekretów Natalii Bieniek uratuje nie jeden zły dzień 😉 Historia Doroty, która wpada na trop tajemniczej opowieści z przeszłości, łódzka kamienica, która skrywa makabryczne sekrety oraz kobieca przyjaźń, która jest silniejsza niż wojna, śmierć i strach to wszystko serwuje nam Dom sekretów.

Dom sekretów, czyli bardzo dobra historia

Dorota wyprowadza się z domu i trafia do mieszkania starszej Pani w łódzkiej kamienicy. Nie spodziewa się, jak ta decyzja zmieni jej życie. Nie tylko usamodzielni się, zmieni relację z matką, ale zabierze się za śledztwo, w którym przyda się jej pasja historyczki.

W niepozornej kamienicy lokatorzy w wyniku splotu przypadków, odkrywają makabryczny szkielet zamurowany w ścianie, ale nie tylko. Starsza Pani i Dorota rozpoczynają poszukiwania właścicielki skarbu, jaki odnalazły w wyburzonym składziku. Gdzie zaprowadzi ich historia starej szkatuły?

Badając przeszłość, Dorota, która jest doktorantką na Uniwersytecie Łódzkim poznaję historię nie tylko starej kamienicy, ale też ludzi, którzy tu mieszkali i byli zmuszeni podjąć niełatwe decyzje.

Lata 30. i 40. XX wieku – historia Sary i Samuela Goldmanów oraz innych mieszkańców kamienicy opowiadana przez starszą Panią Sabinę, doprowadzi Dorotę  do próby spełnienia swojego marzenia, ale także do historii poruszającej nie jedno serce. Łódź wielu kultur, wojenna zawierucha oraz miłość, nienawiść i nadzieja to wszystko miesza się w fabule powieści.

Dom sekretów

Dom sekretów – siła kobiet

Książka Natalii Bieniek to nie tylko ciekawa opowieść o współczesnej i dawnej Łodzi, o mieście kontrastów i dawnych fabrykatów. To opowieść w głównej mierze o kobietach – ich radościach, kłopotach i ogromnej przyjaźni.

Bez względu na czasy kobiety się wspierały i stawały za sobą murem, czasem podejmując decyzję, które decydowały nie tylko ich życiu, ale też życiu innych.

Wciągająca opowieść przykuwa czytelnika do kolejnych stron, Dom sekretów to książka, którą chce się czytać, chce się dowiedzieć więcej o bohaterach, którzy wydają się bardzo do nas podobni. Różne rozterki, niespełnione marzenia, życie, które czasami na sam koniec potrafi zaskoczyć niespodziewanymi relacjami.

Dla mnie ta książka, to była wspaniała uczta czytelnicza, która nie tylko wzbudziła moją ciekawość, ale również wzruszenie. Świetna pozycja, dla osób, które lubią powieści obyczajowe z ciekawymi zagadkami i intrygującymi bohaterami.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka

Tytuł: Dom sekretów

Autorka: Natalia Bieniek

Liczba stron: 445

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook