Rozwój

Przytłoczona. Kiedy jest za dużo?

Za dużo, stanowczo za dużo. Ostatnio to dwa słowa, które towarzyszą mi cały dzień. Natłok obowiązków i wszechobecna gonitwa odbiera mi siły, chęć do czegokolwiek. W taki stanie marzę jedynie o łóżku i świętym spokoju.

Bez dzwoniącego telefonu.

Natłoku pracy i braku energii.

Cierpią na tym moje relacje, blog a także mój nastrój, który ostatnio faluje niczym Bałtyk jesienią. Jakiś dziwny ten styczeń, z jednej strony mam ogrom pomysłów, które chciałabym zrealizować, blogową niespodziankę, dopracować wygląd bloga, kategorie. Pisać lepiej i częściej. Mieć więcej czasu na wychodzenie ze znajomymi, poznawanie ludzi i korzystanie z uroków całkiem niezłej zimy. A z drugiej mam ochotę jedynie zakryć się po uszy w kocu i zostać tam do wiosny. Ostatnio coraz częściej myślę o wakacjach. To nieuchronny znak, że jestem przepracowana i mam za dużo obowiązków, a za mało snu. Niestety bez snu staje się marudna i mało efektywna.

Dużo się zastanawiam, szczególnie jak jadę metrem nad tym co tu zrobić, aby jakoś bardziej żyć, a mniej wegetować w stylu praca –dom- dom –praca. I doszłam do wniosku, że muszę odpuścić.

Tylko tu pojawia się kolejny problem, ja nie umiem odpuszczać!

woman-1006102_1920

Czasem po prostu już się nie chce

Zamiast zostawić to okropne prasowanie na później, ciągle się nim denerwuje i mimo braku sił biorę się za nie, zamiast obejrzeć ulubiony serial, czy ciekawy film.

Zamiast zrobić sobie przerwę od bloga, który ma być przyjemnością, odskocznią od codzienności i miejscem do dzielenia się przemyśleniami, stał się obowiązkiem, który często powoduje u mnie poczucie winny. A przecież nie o to chodzi.

Nie napiszę, że czas na zmiany, że powinna zrobić zwrot o 180 stopni, jednak muszę ustalić priorytety i jakoś się ogarnąć, bo niedługo mój własny organizm powie mi STOP.

Macie jakieś dobre triki na to jak poradzić sobie z przepracowaniem i przeładowaniem? Chętnie przyjmę wszystkie sprawdzone sposoby.

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Rozwój

    Przytłoczona. Kiedy jest za dużo?

    Za dużo, stanowczo za dużo. Ostatnio to dwa słowa, które towarzyszą mi cały dzień. Natłok obowiązków i wszechobecna gonitwa odbiera mi ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook