Bez kategorii, Rozwój
przeżyć jesień

Jak przeżyć jesień i korzystać z życia?

Z jednej strony jesień to bardzo miła pora roku, gdzie kolory zmieniają świat, słońce grzeje przyjemnym, przytłumionym blaskiem. Gdzie przyroda zwalnia i jest czas na ciepłe kakao i miękki sweter. Ale to też pora roku kapryśna, deszczowa, pełna szarych, mokrych dni, w których lęgną się niezbyt pozytywne myśli. Jak przeżyć jesień i sprawić, że będzie piękna?

Jesień – nie ma dobrej recepty

Chyba nie ma jednego sposobu na przeżycie tej pory roku. Dla jednych ulubiona, dla innych znienawidzona. Jednak niewątpliwie nasz zegar biologiczny się zmienia, dni stają się coraz krótsze, przybywa szarości i deszczu. W takich chwilach energii brak i chęci na cokolwiek (ciekawe pomysły Ani na dodanie sobie energii), z drugiej strony wrzesień, październik czy listopad to nowy początek dla uczniów, studentów, ale i osób pracujących zawodowo. To może być czas na realizację celów, które wyznaczyliśmy sobie na początku roku – mamy jeszcze 3 miesiące, wiec wszystko jest możliwe.

przeżyć jesień

Mnie czasami trudno z jesienią, nie po drodze z deszczem, jednak staram się odnajdować maleńkie przyjemności z długich wieczorów, zawsze planować listę ciekawych rzeczy, które mogę zrobić jesienią, żeby te szaro-kolorowe dni wykorzystać jak najlepiej.

Jak przeżyć jesień?

Moją odpowiedzią na tę porę roku jest bycie dla siebie milszym. Docenianie wkładanego wysiłku w codzienne funkcjonowanie, w pracę, w ogarnianie domu. To czas na rozpieszczanie siebie poprzez kupno nowych rzeczy, w tym kilku sukienek. To czas na kakao, do którego mogę dorzucić pianki. To czas książek, rozmów i gier planszowych. Czas dobrych filmów i dyni (propozycje co robić jesienią, aby się cieszyć każdym dniem).

przeżyć jesień

Mimo szarych i czasami bardzo zapracowanych dni, to też moment na uśmiech do drugiego człowieka i wiarę w to, że można być dobrym dla innych tak bez powodu.

Dla mnie to też okres, w którym coraz mocniej widzę jaką siłę mają myśli, jak bardzo to czego chce przychodzi do mnie, jeśli tylko uwierzę, że jest to możliwe. W postaci dobrych ludzi, małych gestów i ważnych decyzji. Jeśli czegoś bardzo mocno chcesz, myśl o tym i korzystaj z okazji, kiedy życie oferuje Ci okazję do spełniania tego pragnienia.

przeżyć jesień

Jesień to czas zasłuchania, skupienia na codzienności i radości z małych rzeczy. Bo w ogólnym rozrachunku tylko te się liczą.

A jak Ty chcesz przeżyć jesień?

Share this Story
  • przeżyć jesień
    Bez kategorii Rozwój

    Jak przeżyć jesień i korzystać z życia?

    Z jednej strony jesień to bardzo miła pora roku, gdzie kolory zmieniają świat, słońce grzeje przyjemnym, przytłumionym blaskiem. Gdzie przyroda zwalnia ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Bez kategorii

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook