Książki
premiery książek

Premiery książek październik 2018 – 5 książek na które czekam

Październik już tu jest, a z nim szykują się premiery książek. Co dobrego szykują dla nas wydawnictwa, na co warto czekać i wydać swoje pieniądze? Które książki zachwycą, a które będą jedynie krótką rozrywką? Ja czekam na co najmniej 5 nowości i wiem, że na tych pięciu się nie skończy, bo co chwilę znajduję nowe. Ale te mnie zaintrygowały, zaciekawiły i postanowiłam Wam je pokazać. Premiery książek październik 2018 czas start!

Premiery książek na które czekam

1.Śmierć komandora. Tom 1. Pojawia się idea – Haruko Murakami

premiery książek

Opis ze strony wydawnictwa:

,,Żona malarza w średnim wieku porzuca go – z dnia na dzień. Podobnie, z dnia na dzień, on sam podejmuje decyzję, by wyprowadzić się z domu. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się po północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Gdy zmęczony tułaczką wraca do Tokio i prosi przyjaciela o nocleg, ten ma mu do zaoferowania coś znacznie lepszego: opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza.

W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości – korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Dom ten dla bohatera powieści stanie się epicentrum przemiany i szczególnej formy odrodzenia – i w sztuce, i w życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z „Don Giovanniego”.

Od momentu tego odkrycia realistyczna narracja zaczyna się stopniowo przeplatać z surrealistycznymi wątkami, a fabułę zaludniają niezwykłe postaci, które uosabiają symbole, idee i metafory. Murakami z lekkością kreśli niezwykłe wizerunki swoich bohaterów, subtelne podważając granicę między marzeniem i rzeczywistością.”

Wydawnictwo MUZA S.A

Data premiery:17.10.2018

Dlaczego czekam?

Bo to Murakami. Bo jego nowa książka. Bo po prostu uwielbiam powieści z pogranicza realizmu i surrealistycznej iluzji.

2.Dukla – Andrzej Stasiuk

premiery książek

Opis ze strony wydawnictwa:

,, No więc Dukla. Dziwne miasteczko, z którego nie ma już dokąd pojechać. Dalej jest tylko Słowacja, a jeszcze dalej Bieszczady, lecz po drodze diabeł powtarza jak litanię swoje „dobranoc” i nic z rzeczy ważnych się nie przydarza, nic, tylko kruche domy przycupnięte przy szosie jak wróble na drucie, a pomiędzy nimi wietrzne wygony nieodmiennie zakończone niebem, które wznosi się, a potem przegina, zawisa nad głową, by wesprzeć się o przeciwległy skraj horyzontu. Tak jest – Dukla, uwertura pustych przestrzeni. Dokąd pojechać z Dukli? Z Dukli można tylko wracać. Podkarpacki Hel, urbanistyczna ultima Thule. Dalej już tylko drewniane chyżki i betonowe okruchy corbusierowskich bastardów – czyli rzeczy, z którymi pejzaż daje sobie jakoś radę.

Wydawnictwo Czarne

Data premiery: 31.10.2018

Dlaczego czekam?

Dukla jawi mi się jako książka, która pomaga zobaczyć w miejscach i ludziach coś więcej niż tylko realistyczną otoczkę. Dodatkowo lubię Podkarpacie – choć takie specyficzne, czasem tak trudne, konserwatywne, to i niezwykłe.

3. Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie – Jen Waite

premiery książek

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Psychopaci to manipulatorzy. Osobnicy pozbawieni skrupułów. Niezdolni do skruchy.A co, gdyby się okazało, że z jednym z nich stanęliście na ślubnym kobiercu? Że osoba, z którą związaliście swoje życie, nigdy tak naprawdę nie istniała? Gdyby to wam przydarzyło się to, co „przydarza się tylko innym”?

Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny, zabawny, jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje się przy nim jak prawdziwa księżniczka. Gdy na świat przychodzi ich dziecko, wydaje się, że cudowniej już być nie może. Trzy tygodnie później przez przypadek natrafia na mejl, którego nigdy miała nie przeczytać i który wywraca jej życie do góry nogami.

Marco zarzeka się, że to zwykłe nieporozumienie, a Jen rozpaczliwie próbuje odbudować zaufanie do męża. Odkrywa jednak tyle kłamstw i dowodów niewierności, że nie mieści jej się to w głowie. Zamiast cieszyć się macierzyństwem, zdezorientowana i udręczona, resztkami sił próbuje dojść do prawdy. Obsesyjnie stara się znaleźć jakiś niezbity dowód, że to, co ją łączyło z Marco, nie jest tylko urojeniem, że nie popadła w obłęd. Stopniowo jej uparte i żmudne poszukiwania przynoszą szokujące, ale – koniec końców – wyzwalające odkrycie: Marco to podręcznikowy psychopata.”

Wydawnictwo CZARNA OWCA

Data premiery: 31.10.2018

Dlaczego czekam?

Może dlatego, że czytałam ostatnio Na skraju załamania B.A. Paris i jakby się rozczarowałam. Tam psychopata jest bardzo płytki i jednowymiarowy, a główna bohaterka czasami podejmuje bardzo irracjonalne decyzje. Czekam na książkę, która takich bohaterów pokaże trochę głębiej, mocniej wejdzie w zawiłości takiej relacji.

4. Nie powiem – Clare Empson

premiery książek

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Pewnego dnia Catherine straciła zdolność mówienia. Przeżyła tak głęboką traumę, że nie jest w stanie przemówić – nawet do męża, dzieci i przyjaciół. Lekarze twierdzą, że jedynym sposobem, by odzyskała mowę, jest przeanalizowanie przez nią przeszłości. Catherine musi więc zacząć od początku – od niego. Od Luciana. Miłości swojego życia.

Poznała go na pierwszym roku studiów. Wciągnął ją do elitarnego kręgu swoich przyjaciół, których cały świat kręcił się wokół imprez i wielkich pieniędzy. Tworzyli idealną parę. Aż do tej strasznej nocy, gdy wszystko się rozpadło…

Mimo upływu lat Catherine i Lucian nie są w stanie zapomnieć o sobie i o tym, co wydarzyło się wiele lat temu. Kiedy odkryją całą prawdę, ich życie znów stanie pod znakiem zapytania. Czy mają szansę znów być razem, czy również i tym razem konsekwencje mogą okazać się tragiczne?”

Wydawnictwo CZARNA OWCA

Data premiery: 14.11.2018

Dlaczego czekam?

Opis mnie zaciekawił do tego stopnia, że postanowiłam zamieści tę książkę w spisie premiery książek październik 2018. Czy będzie to dramat z skomplikowanymi zwrotami akcji? Pikantnym romansem i dobrą intrygą – zobaczymy?

5. Pierwszy człowiek – James R. Hansen

premiery książek

Opis ze strony wydawnictwa:

,,Jego legenda rozpoczęła się w 20 lipca 1969 roku, gdy jako dowódca misji Apollo 11 stanął na Księżycu i wypowiedział słynne zdanie:
„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.
Spokojny i bezpretensjonalny. Choć to on dowodził załogą, która podjęła pierwszą daleką wyprawę w kosmos, nie lubił być nazywany „Pierwszym Człowiekiem” i zawsze podkreślał, że misja była zespołową pracą ponad 400 tysięcy Amerykanów. Dumny z roli, jaką odegrał, nigdy nie przekuł jej w maszynkę do zarabiania pieniędzy.
Fascynująca biografia, która pokazuje nie tylko życie Armstronga, ale i wartość jego dokonań dla całej ludzkości. Poznajemy człowieka zaangażowanego, pełnego poświęcenia, pewnego siebie i stanowczego, ale zawsze szanującego innych, lojalnego i skromnego optymistę, który unikał rozgłosu.”

W kinach film na podstawie książki z Ryanem Goslingiem w roli Armstronga.

Wydawnictwo Wielka Litera

Data premiery: 17.10.2018

Dlaczego czekam?

Polubiłam się z biografiami, zawsze wyciągam z nich coś inspirującego i motywującego dla mnie. Jestem ciekawa jak żył i jaki był Neil Armstrong i jak się czuł zdobywając Księżyc.

***

To 5 premier książek, na które czekam w październiku. To tylko mały ułamek co szykują wydawnictwa, polecam zaglądać na ich strony do zakładek Zapowiedzi czy Nowości.

Na jakie premiery książek Wy czekacie w październiku? Dajcie znać, chętnie się zainspiruję 🙂

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook