Rozwój
podsumowanie tu i teraz

Podsumowanie tu i teraz – marzec i kwiecień 2020

Te dwa miesiące były inne niż ktokolwiek mógł się spodziewać jeszcze na początku roku. Były plany, założenia, a życie pokazało mi, że plany to ja mogę mieć, a ono ma dla mnie niespodzianki. Koronawirus, izolacja plus prywatne sprawy powodują, że te ostatnie miesiące to ciągłe zaskoczenia nie zawsze złe. Ale na pewno wymagające pewnych zmian – podejścia, zachowania i myślenia. Jakie były te moje dwa miesiące? Zapraszam Was na podsumowanie tu i teraz marzec i kwiecień 2020.

Tu i teraz marzec 2020 – praca zdalna i koronawirus

W marcu cały świat stanął na głowie i każdy dzień przynosił nowe wieści odnośnie COVID-19 i nowych obostrzeń i zachorowań. Nie ukrywam, że ja też odczuwałam lęk i strach o przyszłość, zdrowie moje i moich bliskich. To był też czas, kiedy całą swoją pracę trzeba było przenieść do domów, a praca zdalna stała się codziennością nie tylko w mojej firmie, ale w wielu w całej Polsce.

Co mi pomagało w tym dziwnym marcu? Chyba przede wszystkim pozwolenie sobie na swoje, trudne emocje – smutek, lęk, niepewność i przeżycie ich. A później uświadomienie sobie nad czym mam kontrolę – czyli na swoim podejściu do wielu spraw. To jak się zachowań w danej sytuacji, nawet najtrudniejszej – zależy właśnie od mnie.

podsumowanie tu i teraz

Joga

Skupianie wysiłku i dostrzeganie możliwości kontrolowania niewielkiego wycinka życia może być z jednej strony przerażające, a z drugiej wyzwalające. Pomaga skupić się to na tu i teraz – w moim przypadku na ćwiczeniach, sianiu i sadzeniu kwiatków, codziennych małych wyzwaniach i przyjemnościach.

podsumowanie tu i teraz

Tu i teraz kwiecień 2020 – tęsknota i samotność

Kolejny miesiąc izolacji pokazał mi jak ważni są dla mnie bliscy ludzie. Możliwość odwiedzenia rodziny, wyjście na kawę z przyjaciółką, wesoły spacer lub czas na Bulwarach Wiślanych to codzienność, która może nie do końca była przez mnie tak doceniana jak powinna. A kwiecień 2020 pokazał mi jak to jest ważne, żeby spotkać się z bliskimi na żywo.

podsumowanie tu i teraz

Doceniam Skype, różne aplikacje do wideorozmów, telefon, wirtualną kawę, jednak brak mi spotkań i bycia razem. Mam nadzieję, że za jakiś czas to się zmienia. A teraz tym bardziej doceniam, że nie jestem w mieszkaniu sama, że mam z kim bezpośrednio dzielić czas.

Kwiecień to też mój plan dokończenia e-booka nad którym pracuję, wrócił z korekty i redakcji, a ja właśnie działam, aby go złożyć. Niedługo poleci do kilku osób, abym mogła zrobić dla Was jeszcze lepszy produkt i ulepszyć go, tak, aby był najbardziej wartościowym i pomocnym produktem jaki mogę stworzyć.

Moje inspiracje – tu i teraz marzec i kwiecień 2020

Co oglądam?

Netflix – przyrodniczy film dokumentalny – Ziemia Nocą, serial Better Call Saul.

Ninateka.pl – świetny dokument o ubraniach w PRL, ekstra kadry dawnej Warszawy – Political dresses.

Co czytam?

Książki – dużo dobrych książek, największe wrażenie zrobiła na mnie książka Pestki Anny Ciarkowskiej, która rozłożyła mnie na łopatki, a z drugiej strony pokazała, jak wiele kobiet czuje podobnie.

 

Zajrzyjcie też do wpisu: Top 7 książki, które zmieniły moje życie

Z rozwojowych książek,  kończę Dialog zamiast kar, wspaniała pozycja dla dorosłych i dzieci. Polecam każdemu, kto chce lepiej dogadywać się ze swoimi bliskimi, a nawet z pracownikami, czy uczniami.

podsumowanie tu i teraz

Co mi daje siłę?

Urządzanie balkonu jest dla mnie takim miłym wyzwaniem i zarazem oazą. Cieszą mnie nowe kwiaty, możliwość stworzenia ciekawego miejsca, gdzie można odpocząć, wypić kawę i popracować na świeżym powietrzu. Po kilkunastu latach bez balkonu, cieszy on nieziemsko. Daje mi siłę też – sianie, sadzenie i pielęgnacja roślin, takie uziemianie, które powoduje, że każdego dnia mam powody do radości i wdzięczności.

podsumowanie tu i teraz podsumowanie tu i terazpodsumowanie tu i teraz

Czuję się?

Różnie, dzieje się dużo, ale na razie nie za dużo chce o tym powiedzieć. Myślę, że w maju opowiem o największych zmianach jakie się szykują w moim życiu oraz spełnianiu kilku marzeń, które mimo dziwnych czasów idą do przodu. Kwarantanna daje mi trochę w kość brakiem spotkań z bliskimi, jednak staram się dbać o kontakt z nimi tak jak na to pozwalają obecne możliwości.

Skupiam się na?

Tu i teraz, kontakcie z bliskimi, rozwijaniem bookstagrama @czytaj_na_walizkach, serdecznie Cię na niego zapraszam, bo dużo się dzieje – Quiz Literacki w czwartki, konkursy, polecenia ciekawych książek, inicjatyw, czasem społeczne czy psychologiczne tematy, a pod zdjęciami świetne dyskusje.

Robię?

Właśnie uczę się programu Affinity Publisher, mój e-book wrócił z korekty, a ja teraz robię wszystko, aby go złożyć i wypuścić mój pomocowy e-book na światło dzienne. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko doprowadzić do końca i założyć sklep, w którym będziesz mieć możliwość nabyć najlepszy pomocowy e-book, który pomoże Ci w niejednej trudnej sytuacji. Ale to wszystko dopiero będzie.

Jakbym miała podsumować tu i teraz – marzec i kwiecień 2020 to słowa jakie określają te dwa miesiące to: niespodzianki, zdziwienie i wdzięczność.

A Ty jakbyś podsumowała/podsumował ostatnie miesiące w Twoim życiu?

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook