Rozwój
podsumowanie października

Podsumowanie października-wywiad o seksie,firma i jesień

Chodźcie opowiem Wam bajkę o Marzeniu

Marzenie nieśmiało zaczęło wyglądać ze swojego ciepłego i wygodnego miejsca. Rosło coraz większe i chętniej pojawiało się w myślach. Mimo, że nabierało sił, wiedziało ile czeka  je niebezpieczeństw, więc było bardzo ostrożne, ale na przekór przeciwnościom próbowało dotrzeć do Człowieka.

Strach podcinał mu skrzydła, Zwątpienie zabierało ostrość widzenia, Wymówki próbowały go przekonać, że próbowanie może się skończyć bardzo źle i już nigdy nie będzie takie samo. Marzenie bało się i nie wiedziało jak osiągnąć to, czego chce. Miotało się między myślami a sercem Człowieka i próbowało odgonić natrętne Obawy, które nie opuszczały Marzenia nawet, gdy spało. Smutne i zestresowane siedziało na skraju Umysłu i już, już miało się poddać, odpuścić wyprawę.

Wtedy jednak pojawiły się Okoliczności. Otoczyły go zwartym gronem, pogłaskały, podały pomocną dłoń – mówiły – zaryzykuj, spróbuj teraz, to jest Twój czas. Zachęcały Marzenie do sięgnięcia, po to czego pragnie. Wtedy też stanęła przed Marzeniem dawna przyjaciółka – Decyzja, która wzięła go za rękę i szepcząc do ucha – Dasz radę, idź na przód, poprowadziła Marzenie, ku Człowiekowi.

Październik – spełnianie marzeń

Tyle się działo w tym miesiącu, że nie wiem od czego zacząć. Brak pracy, szukanie pracy (co dała mi przerwa od pracy), zakładanie własnej firmy, negocjacje z klientami, sprawy papierkowe – było ciężko. Jednak dokonałam tego, założyłam swoją firmę – marzenie się spełniło. Jestem o krok bliżej mojej wizji życia idealnego.

 

podsumowanie październikaTysiące przeczytanych słów na temat podatków, DG, marketingu internetowego. Praca nad stroną firmową, nowym blogiem, próby odnalezienia się jako przedsiębiorca. Uff, trochę tego dużo. Stąd moje teksty o paraliżu decyzyjnym i radzeniu sobie z czarnymi myślami. Pisanie to najlepsza terapia.

Dodajcie do tego stres, niewiedzę, innych ludzi i wyjdzie Wam mieszanka wybuchowa. Ale szczerze? Dałam radę, właśnie ogarniam sprawy rozliczeniowe na koniec miesiąca, jestem na finiszu projektowania nowej strony, która będzie moją wizytówką. Już nie długo będę spełniać swoje marzenie i łączyć psychologie z pisaniem, a Wy będziecie mogli zapisać się na konsultację psychologiczne online, zamówić tekst, czy poczytać bloga eksperckiego. To już w wkrótce.

Podsumowanie października – nowości

Sporo się działo, także blogowo, udało mi się wziąć udział w wielkiej wymianie książkowej Przeczytaj & Podaj Dalej, która miała drugą edycję, a wszystko to, dzięki Magdzie i Dagmarze. Wymieniłam dwie książki, jak na mój zabiegany miesiąc, całkiem ok, szczególnie, że udało mi się zdobyć Mistrza i Małgorzatę.

W Magazynie PRZESTRZEŃ w październikowym numerze znajdziecie wywiad z koordynatorką Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON, gdzie rozmawiamy o seksie nastolatków, braków w edukacji, działalności PONTONU  i pracy z młodzieżą.

Na blogu wydawnictwa NOVAE RES pojawiły się moje dwie recenzje – książki Arche i A miało być tak pięknie, które także możecie przeczytać na blogu. Idealne książki na jesień, pasjonujące, wciągające i poruszające ciekawe problemy, chociaż każda w inny sposób.

podsumowanie października

Odhaczyłam kolejne punkty na mojej jesiennej liście (tu do pobrania lista i mini planner), udało się zorganizować wieczór planszówkowy i pójść na jesienny spacer oraz znaleźć idealny szalik na jesień. Nawet ciasto i zupa z dyni (tu przepis) powstały. Na Instagramie wzięłam udział w kreatywnym wyzwaniu Zenjablog, który zaszczepił mi miłość do nowoczesnej kaligrafii, będę trenować. Czas kończyć to podsumowanie października, owocny był ten miesiąc, a teraz zabieram się za planowanie listopada.

A jak u Was minął październik? Podzielcie się wrażeniami, będzie mi strasznie ( w końcu Halloween) miło;) Dajcie znać jak Wam się podobała bajka (takie moje wprawki)?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • podsumowanie października
    Rozwój

    Podsumowanie października-wywiad o seksie,firma i jesień

    Chodźcie opowiem Wam bajkę o Marzeniu Marzenie nieśmiało zaczęło wyglądać ze swojego ciepłego i wygodnego miejsca. Rosło coraz większe i chętniej ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook