Rozwój
podsumowanie marca

Podsumowanie marca – wyzwanie, czytanie i kibicowanie

Marzec był długim i dość zmiennym miesiącem, od upadków po wzloty. Przyniósł nowe wyzwania, dał początek kolejnym zmianom w moim życiu, przyniósł nam pierwsze powiewy wiosny i był bardzo książkowym miesiącem.

Podsumowanie marca – dom, książki i szkolenia

Moje weekendy były dość intensywne, dopiero pod koniec marca miałam okazję poleniuchować i odpocząć. Wcześniej wyjazd do domu (który pomógł naładować akumulatory), drugi etap ważnego dla mnie szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a później już z górki.

Jednak, jeśli miałabym określić jakoś ten miesiąc jednym słowem to powiedziałabym – książki. Napisałam 6 recenzji, przeczytałam 7 książek i jeszcze dwie rozpoczęłam. Trochę tego sporo, kilka powieści, jedna książka psychologiczna, dwie bajki. I te bajki chyba urzekły mnie najbardziej, jedna o chłopcu z Zespołem Aspergera i akceptacji inności (2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu).

Druga Zaginieni rodzice – o potrzebie bliskości, dziecięcych emocjach podanych w przygodowym stylu tajemniczego śledztwa, ostatnie dni KONKURSU. Zostałam też ambasadorką powieści Carpe Diem – Diane Rose, której premiera będzie mieć miejsce już za 4 dni – 6 kwietnia.

Wyzwania i przyjemności

Jednym z największych wyzwań marca było wystąpienie na konferencji ,,Innowacje w biznesie i nauce” w Lublinie, mówiłam do studentów o inteligencji wielorakiej, potencjale oraz tym, co warto robić na studiach, aby mieć pracę i z jakim nastawieniem tej swojej pierwszej pracy szukać. Uwielbiam takie spotkania, możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą. Tu możecie zobaczyć, krótką migawkę z konferencji.

View this post on Instagram

To był bardzo długi dzień, ale piękny;) Właśnie wracam do #warszawa po konferencji, myślę, że poszło dobrze, choć stres był;) Ale ja uwielbiam mówić, rozmawiać z ludźmi, słuchać ich, dlatego takie eventy dają mi mega powera;) Plus #lublin moje miasto studenckich lat, ale za nim i za studenckim życiem zatęskniłam – to był piękny czas. Zapachciało mi grillem i wiosną, nowymi możliwościami i wyzwaiami. Poczułam energię i chęć teraz ją tylko wykorzystać 😉 A jak Wasze nastawienie? #powroty #konferencja #prawiejaknastudiach #psychology #psychologist #girl #gingerhair #pinksuit #glasses #biznes #nauka #studenci #wystapienie #innowacje #instame #instagirl #instaginger #spring #inspiration #creative #memories #nostalgia #studenckielata #zycie

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

W marcu kibicowałam również swojemu narzeczonemu w półmaratonie warszawskim, aż przebiegła mi przez głowę myśl, że też tak bym chciała, tylko chyba jeszcze forma nie ta. Ale kto wie, może i ja kiedyś dam radę przebiec taki dystans? Na razie jestem na etapie – jak mi się nie chce, ale od jutra spróbuję. A Wy biegacie?

Marzec to też czas na przyjemności, relaks, okrywanie swoich potrzeb oraz zauważanie zmian – w przyrodzie, znajomych, ale również w samej sobie. Pewne działania, które podjęłam bardzo wyraźnie wpływają na moje samopoczucie, nastawienie i perspektywę z jaką patrzę na życie. Już niedługo zdradzę Wam więcej.

Podsumowanie marca to też opowieść o próbowaniu nowości – byłam na jodze, chce do tego wrócić. Zasiałam roślinki i mam parapetowy ogródek – tyle radości z kilku małych kiełków. A Wy robiliście coś nowego?

Nauczyłam się jeść gotowaną owsiankę. Dacie wiarę, że przez 25 lat swojego życia zawsze jadłam płatki owsiane na sucho tzn. z jogurtem? A do owsianki przekonała mnie fit.ella z Instagrama. Zdjęcia jej pysznych dań czarują swoją prostotą i smakiem. Polecam Wam również bookstagrama parapetliteracki – przepiękne zdjęcia książek i inspirujące cytaty.

Marzec to też mój najbardziej osobisty tekst – Hej, przyjaciółko z dawnych lat – o odkrywaniu siebie, potrzebach i wracaniu do korzeni, pisany na 8 marca. Chyba takich literackich tekstów w najbliższej przyszłości pojawi się więcej. Chcielibyście?

Polecajki marca

Podsumowanie marca nie może obejść się bez garści ciekawostek z internetów, które mnie zachwyciły lub zaciekawiły.

Zacznę od moich ulubionych TED-ów, wystąpienie, o tym jak patrzymy na innych, o różnicach i podobieństwach, o naszych uprzedzeniach.

Świetny wywiad z Katarzyną Bondą na blogu haloziemia.pl

Ciekawy podcast, o tym czym jest wolność finansowa i jak ja osiągnąć.

Bardzo fajny cykl autentycznych historii ciekawych ludzi u messyhead.pl

A Was co zachwyciło lub zaskoczyło w marcu?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • podsumowanie marca
    Rozwój

    Podsumowanie marca – wyzwanie, czytanie i kibicowanie

    Marzec był długim i dość zmiennym miesiącem, od upadków po wzloty. Przyniósł nowe wyzwania, dał początek kolejnym zmianom w moim życiu, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook