Rozwój
Podsumowanie czerwca i lipca 2020

Podsumowanie czerwca i lipca 2020 – tu i teraz

Letnie miesiące to dla mnie przede wszystkim zwolnienie. Po intensywnych tygodniach majowo-czerwcowych – lipiec jest o wiele luźniejszy, a sierpień planuje jeszcze bardziej wypoczynkowy. Podsumowanie czerwca i lipca 2020 – zapraszam Was na moje tu i teraz.

Ważne sprawy – podsumowanie czerwca i lipca 2020

Wydanie e-booka i otworzenie sklepu

Czerwiec, a szczególnie jego początek był bardzo intensywnym miesiącem, po ponad pół roku pracy ujrzał światło dzienne 8 czerwca – mój e-book Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie. Jestem z niego bardzo dumna, to mój pierwszy produkt cyfrowy, a wiem, że pomoże wielu kobietom zadbać o swoje potrzeby, wybrnąć z kryzysu oraz postawić na życie na własnych zasadach.

Postawienie sklepu, reklama, promocja to bardzo, bardzo czasochłonne zajęcia i cały czas się tego uczę. Stawiam drobne kroczki, popełniam błędy i cały czas staram się poznawać nowe rzeczy, aby działać lepiej. Jeśli bylibyście zainteresowani mogę napisać tekst o składaniu e-booka i stawianiu sklepu internetowego – dajcie znać w komentarzach.

Zwolnienie i zadbanie o siebie

Czerwiec to kolejne zmiany w moim życiu. Zwolnienie, odłożenie pracy zawodowej na dalszy plan. Niestety, zdrowie, o które muszę dbać teraz podwójnie dało mi trochę w kość. Dlatego zdecydowałam się na zwolnienie i poświecenie więcej czasu na odpoczynek. Regularne ćwiczenia, spacery, witaminy oraz dowiadywanie się coraz więcej o ciąży daje mi poczucie bezpieczeństwa, dlatego staram się o to dbać na co dzień.

Dla mnie pracoholika, osoby aktywnej nie jest to proste, żeby odpuszczać i nie pracować, ale moje zdrowie i zdrowie mojego dziecka jest ważniejsze, więc uczę się trudnej sztuki odpuszczania.

A jeśli szukacie pomysłu na ciekawe, fajne wakacje, gdzie też jest czas na zadbanie o siebie pobierz bezpłatnego e-booka Lato. Mój czas! 35 pomysłów jak spędzić czas w zgodzie z sobą! Pobierz i ciesz się sierpniem!

Wyprawka

Kolejną rzeczą, która jest dla mnie bardzo ważna, a którą staram się ogarniać z głową, jest wyprawka dla dziecka. Oglądając piękne ubranka, zabawki, dodatki do pokoju można się zagubić i nie raz zdziwić, że na karcie coraz mniej pieniędzy.

Mam swój Exel, gdzie mam wpisane rzeczy, które chce zabrać do porodu, które będą mi potrzebne jako młodej mamie, a także rzeczy dla dziecka. Staram się go trzymać i nie przesadzać, a z drugiej strony cieszyć zakupami i przygotowaniami do przyjścia na świat mojego maluszka. Cieszę się bardzo, bo część rzeczy – takie jak łóżeczko, wanienka czy wózek mamy od naszej rodziny, więc to duża ulga dla budżetu.

Moje serce skradł sklep Jukki – gdzie kupiłam już kokon, śpiworek, dostałam też z tego sklepu rożek oraz rogal do karmienia. Nie dość, że przepiękne materiały i porządne wykonanie, to jeszcze super obsługa. Z tego, co się zdążyłam zorientować najlepsze ceny, jeśli chodzi o ubranka ma Sinsay, Smyk, bobaskowo.pl – można tam na promocjach upolować super rzeczy dla dziecka i przyszłej mamy. Jeśli znacie jakieś fajne sklepy z przystępnymi cenami – dajcie znać.

Blog i Instagram – tu mnie znajdziecie

Regularne cykle na InstaStory – Quiz Literacki i Psychologiczne Pogadanki

Ostatnio bardzo mocno postawiłam na rozwój mojego konta na Instagramie, gdzie nie tylko znajdziecie ciekawe zdjęcia, recenzje książek, ale też przemycam psychologiczne treści. Stworzyłam też dwa cykle – czwartkowy Quiz Literacki. Możecie sprawdzić swoją książkową wiedzę i cieszyć się odgadywaniem kolejnych odpowiedzi na bardzo różne pytania z literatury. Oraz piątkowe – Psychologiczne pogadanki gdzie dzielę się psychologiczną wiedzą w praktyce, czyli wszystkim tym, co wydaje mi się ważne jest związane z potrzebami, emocjami, budowaniem silnego poczucia własnej wartości, a także życiem na własnych zasadach. Znajdziecie je w wyróżnionych relacjach.

View this post on Instagram

Słuchasz swojego głosu czy głosu innych? Ja swój wewnętrzny głos nie raz gubiłam, a raczej nie chciałam go słyszeć. Kiedy mówił jesteś dobra, jesteś wystarczająca – ja nie chciałam go słuchać. Kiedy mówił, że dasz radę, poradzisz siebie – ja wybierałam zmartwienie, stres, strach o to, że przecież nie umiem, nie wiem jak. Kiedy próbował mi dać znać, za pomocą ciała – zwolnij, odpocznij, możesz nic nie robić i dalej jesteś ok – ignorował go. Dlaczego? Bo presją bycia super zaradną osoba, zdeterminowana kobietą, która osiąga sukcesy, dba o rodzinę, dom, ma czas dla bliskich jest ogromny. Na bycie naj – kobieta, mama, przyjaciółką, menadżerka, psycholożką. Oceny, porównywanie się i chęć dorównania mitycznym "innym" nie pomaga. Coś się we mnie zmieniło. Zmieniło to 1,5 roku psychoterapii, pracy własnej – gdzie zajęłam się głosami "innych" w mojej głowie, powinnościami i oczekiwaniami. Zaczęłam wracać do siebie, do swojego wewnętrznego głosu, który mówi ZAUFAJ SOBIE. Posłuchaj tego, co mam Ci do powiedzenia. Czasem taki głos nazwiemy intuicją, czasem lepszym poznaniem swoich potrzeb i podążaniem za nimi, czasem głosem rozsądku. To nie jest ważne, ważne, aby słuchać siebie. PS. Po trudnej nocy, w stanie takim średnim, kiedy nad ranem nie mogłam zasnąć chciałam się tymi moimi refleksjami podzielić, bo myślę, że nie jestem w tym sama, że czasem to co dla nas dobre, to co mówi nam nasz wewnętrzny głos spychamy na dalszy plan, żeby lepiej pasować, działać czy osiągać. A często przestajemy wtedy być. Dobrego dnia kochani! Słuchajcie siebie. #portrait_mood #psycholożka #psychologia #rozwojowo #rozwójosobisty #refleksje #intuicja #wewnętrznygłos #selfcarefirst #selfcare #dbanieosiebie #potrzeby #bookstagramgirl #simpleliving #balkon #kapelusz #ofsimplethings #mylittlemoments #zaufaniedosiebie #psychologytoday #psychologiawpraktyce #psychologiapozytywna

A post shared by 👥ᴘᴀᴜʟɪɴᴀ-ᴄᴢʏᴛᴀᴊ ɴᴀ ᴡᴀʟɪᴢᴋᴀᴄʜ👥 (@czytaj_na_walizkach) on

 

Czas na czytanie

Na blogu pojawia się wiele recenzji, ponieważ mam trochę więcej czasu na czytanie. Więc jeśli kuszą Was jakieś nowości, a nie wiecie czy je przeczytać – zapraszam do zakładki KSIĄŻKI. Znajdziecie tam m.in. recenzję Kwestia ceny, Ostatni lot czy świetnej książki rozwojowej SuperBetter. Książka, która wywarła na mnie ostatnio największe wrażenie była Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odnalazłem wolność i szczęście – polecam wszystkim, którzy chcą powrócić na łono natury i zmniejszyć liczbę technologicznych nowinek wokół siebie.

Czuję się

Bardzo różnie. Moje ciało bardzo dużo mi komunikuję i kiedy nie słucham – daje mi popalić. Był też stresujący moment z wynikami – na razie jest w porządku, choć kolejna wizyta potwierdzi czy na pewno.

Więcej śpię, odpoczywam, ćwiczę jogę i medytację oraz przygotowuje się do porodu. Psychicznie – czasami to huśtawka nastrojów od euforii do lęku i poczucia, że sobie nie poradzę z nową rolą. Jednak na co dzień, staram się praktykować pozytywne podejście do różnych zdarzeń i odpuszczać rzeczy, na które nie mam wpływu.

Jestem wdzięczna za

Możliwość odpoczynku. A po drugie za zaufanie, którym mnie obdarzacie kupując e-book Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie. Bardzo za to dziękuję, ponieważ wierzę, że ten produkt może bardzo pozytywnie wpłynąć na życie niejednej osoby.

Zainteresowały mnie

Polecam Wam miejsca w sieci, które mnie zainteresowały – podsumowanie czerwca i lipca 2020:

Live mój i Moniki Torkowskiej z Produktywność w praktyce na temat ogarniania, efektywności i produktywności – nasza rozmowa zahaczyła też o tematy takie jak: psychoterapia, prokrastynacja czy książki – do obejrzenia na YouTube

Rzeczy do zrobienia na blogu – u Kasi z worqshop.pl

O work-life balance w praktyce – kameralna.com.pl

Czekowiśnia – przepis na bajecznie pyszne konfitury – smacznapyza.blogspot.com

21 powodów dlaczego ludzie nie podejmują działania – rosnijwsile.pl

Te dwa miesiące to dużo małych zmian, szczególnie w moim podejściu i działaniu. Kolejne miesiące będą pewnie następnymi ewolucjami w moim życiu.

Masz swoje posumowanie czerwca i lipca 2020? Odpoczywasz? Działasz? A może jedno i drugie?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook