Książki

Pod podszewką magii-recenzja

Powieść fantasy osadzona w Polsce? Do tego z motywem kościelnym? Czy to może się uda? Pod podszewką magii, to historia wciągająca, z intrygującymi bohaterami i nietuzinkową fabułą. Momentami przywodziła mi na myśl książkę Anioły i Demony Dana Browna, chyba z powodu udziału księży, nawiązania do walki dobra ze złem i sceny finałowej w Rzymie.

Magia w małym miasteczku

Historia zaczyna się w latach 80. XX wieku w Polsce, kiedy dziadek zabiera Marka do tajemniczego psychoterapeuty, który ma pomóc Markowi stać się bardziej stanowczym i asertywnym w stosunku do  zaczepiających go kolegów. Seans nie trwa długo, a zmienia wszystko w jego życiu. Tych kilka chwil zaważy również na losach wielu ludzi, którzy w przyszłości potkają chłopca.

Następnie zostajemy przeniesieni kilkanaście lat do przodu, kiedy znany iluzjonista Rubik robi niemożliwe rzeczy w telewizji – teleportuje się, znika z widowni, chodzi po pionowych powierzchniach, a widzowie są pod wrażeniem jego magicznych sztuczek. Równolegle w różnych miejscach, gdzie odbywały się pokazy dzieją się makabryczne zbrodnie, a spokojni i mili ludzie zabijają swoje rodziny. Historia cięgnie się przez lata, aż docieramy do współczesności.

pod podszewką magii

Tu grupa przyjaciół, na czele z profesorem fizyki Kochem, próbuje odkryć zagadkę jaką pozostawił im ksiądz Wiktor, związaną z iluzjonistą, czarną magią i makabrycznymi zbrodniami. Pojawiają się egzorcyzmy, nowe technologie, a akcja przenosi nas od Nowego Romanowa, małego miasteczka, w którym mieszka większość przyjaciół, pędzimy zawrotnym ekspresem akcji przez Warszawę, po Egipt, gdzie jeden z bohaterów przeżywa konfrontację z wynajętym zabójcom, kończąc na Rzymie, gdzie ścierają się magiczne moce.

Pod podszewką magii – kiedy duchowość łączy się z nowymi technologiami

Fizyka tłumacząca duchowy wymiar, przenikanie się demonów i cybernetycznych nowinek może brzmi zadziwiająco, jednak w tej książce jest niezwykle spójne. Każdy bohater ma swój wątek, który stopniowo poznajemy, pojawiają się zwykłe problemy jak zazdrość, miłość do żonatego mężczyzny, wewnętrzna duchowa walka o to, co zrobić i jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami takimi jak bycie ojcem. Pojawiają się płatni zabójcy, tajemnicze księgi i fałszywi księża, a historia z każdym rozdziałem jest coraz lepsza. Czytanie tej powieści sprawia dużo przyjemności, a my próbujemy rozwikłać zagadkę razem z bohaterem, trzymając kciuki, aby dobro zwyciężyło.

pod podszewką magii

Był moment, w którym tempo Pod podszewką magii spowolniło, miałam wrażenie, że wszystko jest jakby za długie, jednak po kilku stronach wszystko się wyjaśniło, a akcja znów nabrała rumieńców. Wielowątkowa powieść, która łączy w sobie magie, ludzi, trudności z codziennym życiem oraz dosłowną walkę dobra ze złem jest dla mnie nie lada gratką. Idealnie umilała czas choroby. Strasznie mnie ciekawiło zakończenie, co się właściwie stanie i czy dobro zatriumfuje. Jesteście ciekawi? Przeczytajcie.

Inna książka, gdzie rzeczywistość przenika się z innym wymiarem – Zszywacz (do) dusz

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Tytuł: Pod podszewką magii

Autor: Zbigniew Chrząszcz

Ilość stron: 439

Wydawnictwo: NOVAE RES

Znacie książki osadzone we współczesnej Polsce, ale z elementami magii, istot nie z tego świata?<br/> Jakoś spodobała mi się ta konwencja.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook