Rozwój

Po co nam Święta?

Dla jednych znienawidzony czas, w którym galerie handlowe prześcigają się w manipulacyjnych sztuczkach, abyśmy kupili jak najwięcej. Dla innych czas rodzinnych spotkań, pysznego obżarstwa, czy wspólnego kolędowania na Pasterce. Zastanawialiście po co właściwie nam te Święta?

Oczekiwanie

Nie mogę pisać z perspektywy każdego człowieka, ani nawet każdego Polaka, więc napiszę ze swojej. Osobiście czekam na Święta Bożego Narodzenia co roku, dla mnie to czas niepowtarzalny. Atmosfera oczekiwania na spotkanie z bliskimi towarzyszy mi już od początku grudnia, w tym roku intensywniej ze względu na nowe miejsce zamieszkania. Zobaczyć bezcenny uśmiech mamy, która kusi Cię wspaniałą wigilijną rybą po grecku, czy sernikiem. Tata, który uśmiecha się radośnie, bo spokojnie dojechałaś do domu. Brak, z którym żartujesz o głupotach, czy babcia z zawsze nieśmiertelną radą – ,,włóż kapcie, bo się przeziębisz”.

gwiazdka

Święta

Z wiekiem coraz bardziej doceniam rodzinę, jej siłę i magię spotkania, choć na chwilę. Znam spory, kłótnie, wzajemne pretensje, dyskusje, które nie raz kończyły się trzaskaniem drzwi. Jednak dzięki tej świątecznej magii można na chwilę zawiesić waśnie i spojrzeć na drugiego, jak na prawdziwego człowieka, który tak jak ja kocha, boi się i pragnie lepszego jutra.

Święta to też czas, ciepłych skarpetek, miękkiego łóżka i dobrej książki – wspaniały czas relaksu, który pozwala naładować baterie na cały rok, a przynajmniej połowę. Spokojna chwila z kubkiem kawy i rozmowa o tym co było, jest i będzie. Nieśpieszne, leniwe godziny spędzona na bycie sobą, które wspomnę w trudne, zabiegane tygodnie po Nowym Roku.

Życzę wszystkim tego czego pragną, energii dla ospałych, motywacji do działania dla wymagających zewnętrznego kopa, spokoju dla zabieganych, uśmiechu dla ponurych i radości dla nas wszystkich.

Niech te Święta Bożego Narodzenia będą chwilą na zatrzymanie i spotkanie z samym sobą.

…,,Nie było miejsca dla Ciebie,

W Betlejem, w żadnej gospodzie

i narodziłeś się Jezu

w stajni, ubóstwie i chłodzie”…

Do posłuchania w ciekawej aranżacji

Zapisz

Share this Story
  • Rozwój

    Po co nam Święta?

    Dla jednych znienawidzony czas, w którym galerie handlowe prześcigają się w manipulacyjnych sztuczkach, abyśmy kupili jak najwięcej. Dla innych czas rodzinnych ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

9 pomysłów na rozwój osobisty – tylko 15 minut!

Nasz własny rozwój nie dość, że daje satysfakcję, ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook