Książki
Pierwsze chwile z noworodkiem

Pierwsze chwile z noworodkiem – książka dla rodziców

Każda przyszła mama chce wiedzieć jak opiekować się swoim dzieckiem, co jest dla niego ważne i jak zadbać o siebie w czasie karmienia czy pierwszych dni. Położna Izabela Dembińska napisała książkę dla każdej mamy Pierwsze chwile z noworodkiem, która będzie niezawodną pomocą dla młodych rodziców. Moja przyjaciółka spodziewa się dziecka, dlatego pomyślałam, że fajnie opowiedzieć Wam o pozycji dedykowanej rodzicom.

Pierwsze chwile z noworodkiem – czego dowiesz się z książki?

Książka Pierwsze chwile z noworodkiem podzielona jest na dwie części, pierwsza dotyczy noworodka i jego potrzeb od pierwszych chwil narodzin. Druga skupia się na pomocy młodej mamie w jak najlepszym przygotowaniu się do karmienia czy zadbania o siebie w czasie połogu.

Autorka porusza takie zagadnienia, jak kangurowanie w szpitalu, czyli kontakt skóra do skóry od razu po urodzeniu. Pokazuje na przykładach jak bardzo istotne jest to z pozycji dziecka i rodziców. Nie wiedziałam, że te pierwsze chwile ciała do ciała, są tak ważne i mogą zrobić ogromną różnicę w życiu dziecka.

Dowiesz się o odruchach noworodka, to kiedy zmienia się w niemowlaka, jak go przewijać i dlaczego kupa jest taka istotna. Izabela Dembińska porusza też temat osteopatii noworodkowej – czym jest, w czym pomaga oraz kiedy może dać bardzo pozytywne efekty.

Druga część książki, to opowieść o laktacji oraz różnych sposobach na karmienie oraz wskazówki ułatwiające pierwsze chwilę dla mamy i dziecka. Autorka skupia się też na ważnym aspekcie młodej mamy – jakim jest jej zdrowie fizyczne. W książce znajdziesz wskazówki jak odciążyć kręgosłup oraz jakie ćwiczenia wykonywać na rozluźnienie zmęczonych pleców.

Pierwsze chwile z noworodkiem

Pierwsze chwile z noworodkiem – książka dla przyszłych rodziców

Myślę, że taka pozycja jest bardzo pomocna wszystkim, którzy przygotowują się na przyjście pierwszego dziecka, nie wiedzą czego mogą się spodziewać, a kąpiel, przewijanie czy karmienie jawią im się jako ogromne wyzwania.

Pierwsze chwile z noworodkiem to napisana prostym językiem, bardzo pomocna książka, którą bardzo szybko się czyta. Jej dużym plusem jest piękne, kolorowe wydanie, które przyciąga wzrok.

W książce nie znajdziecie odpowiedzi na każde możliwe pytanie dotyczące dziecięcej pielęgnacji, zdrowia czy zachowań noworodka. Jednak jest to dobry początek, aby zacząć zdobywać wiedzę o całkowicie nowym człowieku i jego potrzebach.

Taka książka może być bardzo dobrym prezentem dla bliskich przyjaciół-rodziców, którzy spodziewają się dziecka lub pary, która powitała niedawno córkę lub syna.

Bardzo podoba mi się pozytywny wydźwięk książki, skupienie na potrzebach nowego człowieka i jego mamy. Ale także wskazówki dla taty i informacje o sytuacjach kryzysowych i możliwych sposobach reagowania.

W Pierwsze chwile z noworodkiem jest wiele grafik, miejsce na notatki, a także spis książek, które warto przeczytać i miejsc, gdzie można szukać specjalistycznej i sprawdzonej wiedzy jako rodzic.

Co myślicie o takiej książce na prezent dla przyszłych rodziców?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Oficyna4em.

Tytuł: Pierwsze chwile z noworodkiem

Autorka: Izabela Dembińska

Liczba stron: 223

Wydawnictwo: Oficyna4em

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook