Książki
opowieści z końca świata

Opowieści z końca świata Ewelina Gac – o życiu w podróży

Marzyłeś, kiedyś o dalekich podróżach lub mieszkaniu w innym państwie niż Polska? W książce Eweliny Gac Opowieści z końca świata możesz przekonać się jak pracuje się, spędza codzienność i studiuje w kilku państwach Europy i nie tylko. Autorka oraz jednocześnie bohaterka zabiera nas w piękną podróż po różnych przygodach z pięknych zakątków świata.

Turcja po raz pierwszy i nie tylko

Jak się studiuje w Turcji? Jak duże są różnice kulturowe? Co jest ciekawego w tureckiej kuchni, a jakie zwyczaje są nie do zrozumienia dla Europejki? Ewelina Gac miała okazję na własnej skórze przetestować i zobaczyć jak wygląda prawdziwa turecka codzienność. Erasmus w Mersin, jak się okazało później, był jej pierwszym krokiem do życia pełnego podróży i poznawania różnorodnych kultur. A  także skonfrontowania sposobów na życie i zwyczajów panujących w bliższych i dalszych krajach.

Ucząc się i pracując odwiedziła nie tylko Turcję, ale również Grecję, Stany Zjednoczone, Pragę, a nawet została księgową na Węgrzech. Przygody opisane w książce przez autorkę to splot zabawnych historii, pouczających anegdot, ale także opisy mierzenia się z całkiem odmienną mentalnością, często biurokracją  oraz innym sposobem myślenia, niż w Polsce.

Autorka nie opisuje jedynie pozytywnych zdarzeń i nie podkreśla superlatywów każdego z krajów. Filtruje odbiór danego miejsca poprzez swoje wartości, podejście i potrzeby, co dodaje książce autentyczności. To nie suchy przewodnik po ciekawych miejscach w danym kraju, a autentyczne życie za granicą opisane z poczuciem humoru i dystansem. A także droga do własnego miejsca, do odkrycia ścieżki, którą chce się podążać.

Opowieści z końca świata Eweliny Gac – podróże na co dzień

Książka będzie bardzo ciekawa dla wszystkich, którzy marzą o łączeniu codziennego życia z podróżami. A także dla tych, którzy spragnieni są rzeczywistych faktów, o tym jak mieszka się w innej części globu. Książkę Opowieści z końca świata Eweliny Gac czytałam z dużą przyjemnością. Zanurzałam się razem z autorką w świat tureckich studentów, zmagałam się z problemami w greckim akademiku, czy szukałam  mieszkania do wynajęcia w amerykańskim kurorcie.

opowieści z końca świata

Dodatkowym atutem książki jest jej oprawa graficzna, piękna okładka, zakładka i strony wewnątrz książki opatrzone grafikami autorstwa Marty Głowackiej (@szuflada.mart)

Ewelina Gac jest autorką bloga podróżniczego wposzukiwaniu.pl, gdzie opisuje swoje przygody, opowiada o różnych miejscach i ich specyfice, a także daje wskazówki, jak podróżować więcej, nawet przy małej ilości czasu i budżecie.

Jeśli macie ochotę na książkową podróż sięgnijcie po książkę Opowieści z końca świata, od razu zapragniecie wyruszyć w nieznane i zaczniecie się pakować.

Bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz możliwość przeczytania o pięknej podróży Eweliny Gac

Tytuł: Opowieści  końca świata

Autor: Ewelina Gac

Liczba stron: 253

Książkę możecie kupić na stronie Eweliny: wposzukiwaniu.pl

Zobacz też najnowszy post o podróżowaniu i pakowaniu się na krótkie wyjazdy

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Mocny kryminał Czerń, czyli kolory zła, które przerażają

Małe miasteczko na Kaszubach, wydaje się spokojne i ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki