Książki
opowieści z końca świata

Opowieści z końca świata Ewelina Gac – o życiu w podróży

Marzyłeś, kiedyś o dalekich podróżach lub mieszkaniu w innym państwie niż Polska? W książce Eweliny Gac Opowieści z końca świata możesz przekonać się jak pracuje się, spędza codzienność i studiuje w kilku państwach Europy i nie tylko. Autorka oraz jednocześnie bohaterka zabiera nas w piękną podróż po różnych przygodach z pięknych zakątków świata.

Turcja po raz pierwszy i nie tylko

Jak się studiuje w Turcji? Jak duże są różnice kulturowe? Co jest ciekawego w tureckiej kuchni, a jakie zwyczaje są nie do zrozumienia dla Europejki? Ewelina Gac miała okazję na własnej skórze przetestować i zobaczyć jak wygląda prawdziwa turecka codzienność. Erasmus w Mersin, jak się okazało później, był jej pierwszym krokiem do życia pełnego podróży i poznawania różnorodnych kultur. A  także skonfrontowania sposobów na życie i zwyczajów panujących w bliższych i dalszych krajach.

Ucząc się i pracując odwiedziła nie tylko Turcję, ale również Grecję, Stany Zjednoczone, Pragę, a nawet została księgową na Węgrzech. Przygody opisane w książce przez autorkę to splot zabawnych historii, pouczających anegdot, ale także opisy mierzenia się z całkiem odmienną mentalnością, często biurokracją  oraz innym sposobem myślenia, niż w Polsce.

Autorka nie opisuje jedynie pozytywnych zdarzeń i nie podkreśla superlatywów każdego z krajów. Filtruje odbiór danego miejsca poprzez swoje wartości, podejście i potrzeby, co dodaje książce autentyczności. To nie suchy przewodnik po ciekawych miejscach w danym kraju, a autentyczne życie za granicą opisane z poczuciem humoru i dystansem. A także droga do własnego miejsca, do odkrycia ścieżki, którą chce się podążać.

Opowieści z końca świata Eweliny Gac – podróże na co dzień

Książka będzie bardzo ciekawa dla wszystkich, którzy marzą o łączeniu codziennego życia z podróżami. A także dla tych, którzy spragnieni są rzeczywistych faktów, o tym jak mieszka się w innej części globu. Książkę Opowieści z końca świata Eweliny Gac czytałam z dużą przyjemnością. Zanurzałam się razem z autorką w świat tureckich studentów, zmagałam się z problemami w greckim akademiku, czy szukałam  mieszkania do wynajęcia w amerykańskim kurorcie.

opowieści z końca świata

Dodatkowym atutem książki jest jej oprawa graficzna, piękna okładka, zakładka i strony wewnątrz książki opatrzone grafikami autorstwa Marty Głowackiej (@szuflada.mart)

Ewelina Gac jest autorką bloga podróżniczego wposzukiwaniu.pl, gdzie opisuje swoje przygody, opowiada o różnych miejscach i ich specyfice, a także daje wskazówki, jak podróżować więcej, nawet przy małej ilości czasu i budżecie.

Jeśli macie ochotę na książkową podróż sięgnijcie po książkę Opowieści z końca świata, od razu zapragniecie wyruszyć w nieznane i zaczniecie się pakować.

Bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz możliwość przeczytania o pięknej podróży Eweliny Gac

Tytuł: Opowieści  końca świata

Autor: Ewelina Gac

Liczba stron: 253

Książkę możecie kupić na stronie Eweliny: wposzukiwaniu.pl

Zobacz też najnowszy post o podróżowaniu i pakowaniu się na krótkie wyjazdy

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook